Jsi singl? Nevadí!

Jsi singl a s blížícími se svátky tě svazuje pocit samoty? Nejsi v tom sama. Frendka pro tebe připravila několik rad, jak se naučit být singl a jak toho využít.

Možná taky patříš k těm, co si po rozchodu uvědomili, že všechnu svou energii a volný čas věnovali svémuprotějšku. Kamarádi a rodina zůstala někde v dáli a teď ti přijde, že jsou ti na míle vzdálení.

Psychologové říkají, že všechny tyto pocity k životu patří a dokáží člověka zocelit. Nepříjemné však je, když tento stav trvá dlouho. Jak se tedy naučit, aby měla samotu ráda?

singleSmiř se s tím

Musíš se přestat litovat a utápět se v depresích  pokaždé, když okolo tebe projde zamilovaná dvojce. Mysli na tvé známé, kteří jsou v podobné situaci jako ty. Když uvidíš pár, představ si třeba jak se hádají a jak musí neustále hledat kompromisy, aby byli v klidu. Pak si řekni: “A není mi dobře?” :-)

Hledej na samotě pozitiva. Pusť si film, na jaký máš chuť ty, jdi ven, kdy chceš ty a čti, kdy se ti to hodí.

Zdokonaluj se

Je to tak, teď máš fůru času sama na sebe. Investuj ho do sebe. Můžeš změnit svou vizáž, každý den si lakovat nehty, dopřávat si koupele a hýčkat se. Nebo začni navštěvovat nějaký kurz, třeba jazykový, nebo se ve škole přidej do nějakého kroužku. Poznávání nových věcí, tvou osobu obohatí a tobě se tak zvýší sebevědomí.

Navštiv staré známosti

Když je člověk ve vztahu, často upozaďuje své známé a kamarády. Teď na ně máš ale čas a můžeš to napravit. Zajdi s nimi na kafe, do kina nebo na diskotéku. Zjistíš, že tě má rádo spousta lidí ráda a že na ten zlý svět nejsi sama.

Obnov koníčky

Chodila si před tím plavat nebo tancovat? Pusť se do toho znovu. Dostaneš se mezi lidi, Budeš v kolektivu a pokud se budeš věnovat nějakému sportu, dostaneš se do fyzičky. Při sportu se navíc uvolňují hormony štěstí a ty se budeš cítit skvěle.

Nauč se mít se ráda, hledej na sobě pozitiva a užívej si sama sebe. Když se přitom všem nebudeš stranit svého okolí a vyjdeš mezi lidi, dost možná natrefíš na nový objev. :-)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *