Kadeřnice jako vysněné povolání

Pohráváš si v hlavě s myšlenkou, že se staneš kadeřnicí? Frendka si k jedné zašla a zeptala se, co všechno je k tomuto povolání potřeba. Tady jsou odpovědi.

Být kadeřnicí znamená víc než jen stříhat vlasy. Můžeš se postavit na vlastní nohy a otevřít si vlastní salón. Když budeš šikovná, můžeš pracovat v televizních a filmových produkcích a otevřít si tak cestu do nového světa. Během tohoto povolání potkáš spoustu zajímavých lidí, buseš se účastnit mnoha soutěží a módních přehlídek, budeš neustále sledovat nové módní vlny a trendy.

Jaké potřebuješ vzdělání?

K tomu, aby ses mohla stát kadeřnicí budeš potřebovat samozřejmě vzdělání a možnosti máš hned dvě. Buďto si uděláš výuční list, to znamená, že budeš studovat tři roky a když to ukončíš, budeš moct pokračovat v nástavbovém studiu, nebo půjdeš rovnou na obor s maturitou a tím pádem strávíš ve škole čtyři roky. Dobře si promysli, kterou variantu si vybereš a uvědom si, že maturita v životě člověku otevře mnohem více možností.

kaderniceJakou bys měla mít povahu?

Pokud jsi introvert a nemáš ráda lidi, na povolání kadeřnice raději zapomeň. Kadeřnici denně projdou rukama desítky lidí. Kadeřník je stylista, poradce a posluchač. Ne nadarmo se říká, že když se chceš něco dozvědět, máš zajít do hospody nebo ke kadeřníkovi.

Co tě musí zajímat?

Jako kadeřnice bys měla mít zájem o krásu a módní trendy. Měla bys mít neustále přehlede o tom, co se nosí a zákazníkům bys měla umět s jejich vizáží poradit.

Jaké jsou výhody?

Když budeš dobrá, můžeš si přijít na dobré peníze, samozřejmě záleží, kde potom budeš zaměstnaná, ale zákazníci rádi dávají tringelt a taky nezapomeň na příbuzenstvo a kamarády, kteří patrně budou využívat tvých dovedností.

Jaké jsou nevýhody?

Nevýhodami pak je to, že prakticky celou pracovní dobu stojíš a ruce máš nahoře, takže to chce mít alespoň malinko kondičku. Taky je dobré se připravit na to, že budeš pracovat především brzy ráno nebo spíše k večeru, kdy mají lidé nejvíce času.

Sandra Š.

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Adel napsal:

    Dobry den,jsem kadernice miluji svoji praci a rada bych se v tomto smeru vzdelavala dal ve vyssich kruzich…..uz nekolik let si pohravam s myslenkou otevrit si svuj salon a je to ,,muj sen”…ale jeste vic me to tahne dal byt v kontaktu se znamymi osobnostmi,lidmi…Skoro 6 let jsem delala s Prazskem kadernickem salonu milovala jsem tuto praci v centru mesta,kde jsem zila svuj sen byla jsem nadsena jak s praci,skoleni kolektiv ale kvuli vedeni muj sen timto smerem uhasl a vratit se zpet nehodlam…ale zase nechci prijit zpet,,do normalniho kadernickeho zivota”chtela bych mirit dal,vys,vzdelavat se a v uvozovkach prodat co jsem se naucila a ucit se dal…trapi me,ze nevim co dal a nechci aby muj sen timto smerem uhasl..potrebovala bych radu nevim kam pisi,snad si neudelam ostudu…;)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *