Kdo JSI??!!

Jsou dny, kdy si sama se sebou nevíš rady? Nevíš, jaká jsi, co chceš, nejsi úplně šťastná? Neboj, každý v tvém věku pátrá po odpovědi. Frendka.cz ti poradí, jak přijít na to, kdo jsi.

Pořád si nejsi jistá tím, co chceš?

Přemýšlej o tom, co bys v životě chtěla dělat, zkus si to ujasnit. Co bys chtěla dělat? Cestovat? Studovat? Najít si přítele a žít rodinný život?

Nezapomeň, že jsi strašně mladá. Učitelky ti jen tak neříkají, že máš život před sebou.

Pokud máš vysněný obor, ve kterém bys chtěla pracovat, tak si najdi brigádu a vyzkoušej, jestli je to to pravé.

Pokud máš vysněnou školu, tak si to zajdi omrknout na den otevřených dveří, pobav se s lidmi, co už tam, studují. Prosurfuj net a najdi si co nejvíce informací, abys sis byla opravdu jistá, že sis vybrala dobře.                                                       

Chceš cestovat? Začni se šprtat jazyky a zemák. To se ti na cestách bude obzvláště hodit.

No a chceš žít jen rodinným životem? Tak si to vem jeden víkend doma na povel ty. Vyvenči psa, postarej se o sourozence, zajdi na nákup, uvař oběd, upeč zákusek, ukliď celý dům. Třeba zjistíš, že to není to, co by tě naplňovalo. 

Nevíš pořádně, kdo jsi?

Nevěš hlavu! Každý si v životě projde tímto obdobím. Je normální, že se v některých situacích nepoznáváš. Zkus nad sebou popřemýšlet. Projeď si situace, kdy ses hádala s rodiči nebo s tvým klukem, kdy jsi něco řešila ve škole. Vybuchla jsi? Byla jsi naopak totálně klidná? Byla jsi v tu chvíli sebevědomá? Přesně takové konflikní situace ti ukáží tvou povahu Buď pořád sama sebou! Jen tak časem poznáš, jaká jsi.

Nejsi šťastná? Nauč se říkat ne a mysli na sebe.

Člověk často musí udělat něco, co nechce. Určitě to znáš třeba z dětství, kdy ses musela učit hrát na nástroj namísto toho, abys chodila na disco dance. Nebo se ti třeba stalo, že jsi šla s kámoškama ven, i když tě bolelo břicho, ale raději bys zůstala ležet pod peřinou.

A proč to vlastně děláš? Jednoduše proto, že nechceš někoho zklamat.

Podívej se na to ale takhle, když vždycky vyjdeš všem vstříc, kdy budeš mít čas na sebe? Musíš se naučit říkat ne, i když to není vždycky jednoduché.

Pokud se kamarádi naštvou proto, že jim dáš jednou košem a nikam s nimi nepůjdeš, nestojí přece za to! Měla bys začít myslet na sebe. Takže, až holky příště budou chtít jít shoppovat a tobě se nebude chtít, klidně si zalez do vany a dopřej si relax. Vykašli se na to, co si o tobě ostatní myslí. Žiješ přece svůj život a je důležité, abys dělala věci, které tě udělají šťastnou.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *