Květnové filmové novinky

I v květnu se můžeš vydat za zábavou do kina. Jaké novinky si pro nás filmoví tvůrci připravili tentokrát? A na jaký film zajít s klukem a na jaký s kámoškou? Frendka to ví.

Pokud máš ráda české filmy, tak vyraz na film Hany. Příběhy hrdinů filmu se odehrávají během jednoho večera uvnitř a okolo literárního baru uprostřed velkoměsta. Děj sleduje jednotlivé postavy v dané chvíli a v tomto místě, zde se jejich osudy zamotávají, střetávají, proplétají. Příběhy všech postav pak získávají na důležitosti s vypuknutím násilné pouliční vzpoury. Svět, jeho hodnoty a smysl se převrátí na ruby. Teď se teprve ukáže, kdo je opravdu jaký člověk. Probudí se uprostřed davu šelmy nebo mrchožrouti? Nebo snad i nečekaní hrdinové? Pohádka se mění v horor i komedii. V hlavních rolích Jiří Kocman a Hana Vágnerová.

  • Film neoplývá moc romantikou ani to není přehnané sci-fi, takže je jen na tobě, koho vezmeš s sebou.

kinoMožná jsi četla skvělý román Noaha Gorgona – Ranhojič, pokud ano, musí ti být jasné, že stejnojmenný film bude prostě skvělý. Děj se dice odehrává už v 11. století, to mu na atraktivnosti nijak neubere. Rob Cole má velmi zvláštní schopnost: je schopen vycítit, když má někdo zemřít. Po smrti obou rodičů se Roba ujímá potulný ranhojič. Během společných cest se z Roba stává ranhojičův učedník. Robova touha dozvědět se o řemesle co nejvíc ho nakonec zavede přes Konstantinopol až do Persie, kde se snaží nastoupit do lékařské školy.

  • S kým na něj jít? Vezmi třeba mamku, důvod? Opožděný dárek ke svátku matek. :-)

Sousedi. Mac a Kelly jsou hrdými rodiči malé holčičky a tak nějak smíření s tím, že pro ně už skončily divoké večírky a že jediné špeky, které mají, jsou ty na břiše. Žijí v útulném domečku v tiché ulici a pomalu se připravují na krizi středního věku. Když si sousední dům pronajmou vysokoškoláci v čele s vyrýsovaným hezounem Teddym (Zac Efron), zavětří sice nebezpečí, ale zprvu se rozhodnou pro přátelský přístup, k němuž bude patřit i slib dodržování nočního klidu a závazek nevolat hned poldy, kdyby se to náhodou někdy s pařením trochu zvrtlo. Jenže už druhá pořádná noční jízda všechny ušlechtilé závazky rozmetá a mezi oběma domy se rozzuří otevřená válka.

  • Na filmík zajdi se svým klukem – sranda zaručena, anebo se svou kámoškou – pokoukání se zaručeno. (Zac Efron tam chodí svlečený do půl těla. :-)

Pokud jsi fanynkou akčních filmů a navíc ještě Angeliny Jolie, je film Zloba – královna černé magie přesně pro tebe. Zloba bývala nádhernou mladou ženou s ryzím srdcem, která prožila idylické dětství v mírumilovném lesním království. Jednoho dne však útočící nepřátelská armáda hrozila zničením harmonie její země. Ze Zloby se stala nejudatnější obránkyně vlasti. Když se však stala obětí nemilosrdné zrady, její zlaté srdce začalo kamenět. Zloba toužící po pomstě svedla epickou bitvu s útočícím dědicem královského trůnu a přitom proklela jeho novorozenou dceru Auroru. Jak dívka roste, Zloba si uvědomuje, že je Aurora klíčem k nastolení míru v království a dost možná také i k jejímu skutečnému štěstí.

  • Na film zajdi s kýmkoli, kdo je fanda do akčňáků a kdo nepohrdne trochou mysteriózna.

A jestli od okolí pořád posloucháš, že potřebuješ trochu té duševní stravy a že by ses konečně neměla dívat na samé nesmysly, tak jim udělej radost a zajdi na dokument Galapágy 3D: Zázrak přírody. Krásná podívaná zaručena.

  • Dokument je ve 3D, takže s sebou vezmi kohokoli, kdo je do třidéčka fanda. :-)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *