Leden – do kina vlezem – ale na co?

Venku je zima až praští, takže venku se moc pobývat nedá. Filmaři si jsou toho moc dobře vědomi a tak je teď v kinech spousta premiér. Vyber si z našeho výběru, vezmi s sebou, koho je libo a šup se ohřát do kina.

film

Určitě ti neušlo, že je v kinech další Tarantinův film – Osm hrozných. Pokud jsi jeho fanynka a pokud máš ráda kombinaci tlachání o ničem a akcí, při kterých stříká krev, pak je to film pro tebe. Pokud ti ale nic z toho vůbec nic neříká, nebo neznáš Tarantinovu tvorbu, radši si vyber něco jiného.

Miluješ Leoparda DiCapria? Nevadí ti, že se budeš možná trochu bát? Pak je přesně pro tebe film Revenant Zmrtvýchvstání. Americký západ, Jižní Dakota, 1823. Zkušený lovec a trapper Hugh Glass (Leonardo) je se svým synem na výpravě s lovci kožešin. Uprostřed hlubokých lesů vzdorují nečekaným útokům indiánů a musí na své pouti překonávat nemilosrdnou, zatím nezmapovanou krajinu plnou nástrah.

Máš ráda parodie? Od ledna je v kinech Padesát odstínů černé. Stejně jako šedé bestsellery přináší některá šokující odhalení a hned tím prvním je, že erotický hit a drzá poťouchlá komedie jdou nehorázně dobře dohromady!

Muzikály jsou tím, co si nemůžeš nechat ujít? Tak šup na českou novinku Muzikál aneb cesty ke štěstí. O čem to je? Třída pražské konzervatoře má na letním soustředění za úkol nazkoušet Starce na chmelu v původní muzikálové podobě. Na výsledku závisí jejich budoucí kariérní život. Studenti jsou ze začátku znechucení, ale během zkoušení je pohltí kouzlo Starců, ale nechtějí se spokojit se starou choreografií. Do svého nastudování přidají prvky klasického tance, ale i street dance, hip-hop či pohybové divadlo.

Třeba tě ale nadchne Vlna – norský katastrofický film o souboji s ničivou vlnou v norském fjordu Geiranger, inspirovaný skutečnými událostmi. Zkušený geolog Kristian se chystá s rodinou opustit malebné město Geiranger. Přístroje umístěné v jednom z horských masívů nad fjordem zachytí znepokojivá data. Ve chvíli, kdy se rozezní poplašné sirény, naplní se Kristianova nejhorší můra. On i jeho blízcí mají přesně 10 minut, než je zasáhne obří vlna spuštěná sesuvem půdy. Začíná souboj s časem i živly.

Vybrala sis?

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *