Máš nadváhu? A jsi si tím fakt jistá?

Něco se ti na sobě nelíbí? Přijde ti, že máš velká stehna, kulatý obličej nebo větší břicho? Myslíš si, že bys měla zhubnout?

A potřebuješ to opravdu? Pod vlivem médií plných vychrtlých modelek se dnes spousta holek domnívá, že jsou tlusté a přitom tomu tak vůbec není. A tak se hodně holek dává na nešťastnou dráhu anorexie nebo bulimie. Pokud nechceš i ty skončit jako hromádka kostí, nech si poradit dřív, než bude pozdě.

hubnutiNeexistuje žádná ideální váha. Jestli trpíš nadváhou, zjistíš samozřejmě pohledem do zrcadla a stoupnutím na váhu. Nebo třeba porovnáním s ostatními. Ale pamatuj, že známkou nadváhy není v žádném případě to, že vážíš o deset kilo více než tvoje spolužačky. Taky si zapiš za uši, že pokud nosíš velikosti XS, S nebo M rozhodně netrpíš žádnou nadváhou!

Zjisti, jak na tom jsi výpočtem BMI

Nejlepší formou jak zjistit ideální váhu, je vypočítat si BMI (body mass index). Ale pozor, výpočet platí pouze tehdy, pokud jsi už přestala růst. Vzorec pro výpočet BMI je velice jednoduchý: BMI = tělesná váha(kg) / tělesná výška2 (m)
např. člověk s váhou 80 kg a výškou 183 cm si BMI vypočítá podle uvedeného vzorce takto: BMI = 80 / 1,832 = 23,89

Tato tabulka pak prozradí, jak na tom jsi: 

16 – 20 Podváha
20 – 25 Ideální váha
20 – 30 Nadváha
30 – 40 Obezita
40 a více Těžká obezita
Zapomeň na diety

Necítíš se dobře, i když máš ideální váhu? Přijde ti, že nemáš ploché břicho? Zapomeň na hubnutí a na diety, po kterých se stejně nehubne a udělej něco pro své zdraví. Začni cvičit.

Poraď s tvým učitelem tělocviku, trenérem, nebo si najdi cviky, které se specializují na místo, kde se uložilo více tuku. Vůbec to nemusíš prokládat žádnou dietou. Jen pravidelně cvič a posiluj, zdravě jez a hodně pij.

  • Nezapomeň, že klukům se holky líbí pro jejich přednosti a pokud budeš vyzáblá až na kost a nebude tě za co chytit, kluci dvakrát šílet nebudou. Mnohem lepší je mít nějaké to kilčo navíc a udělat z něho přednost.

Martina M.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *