MILEY CYRUS ANEB HANNAH MONTANA

Americká herečka, zpěvačka a textařka Miley Cyrus se narodila 23. listopadu 1992 jako Destiny Hope Cyrus. Její otec jí tak dlouho říkal „Smiley“, až se zkrácením tohoto pojmenování z přezdívky stalo nové jméno. Miley má 5 sourozenců, půlka z její rodiny se živí jako herci či zpěváci, není tak divu, že se pro svou uměleckou kariéru rozhodla již v 9 letech.

Začínala jako herečka v epizodních televizních rolích, v roce 2003 ztvárnila menší roli ve filmu Tima Burtona Big Fish. O dva roky později vyhrála Miley casting na hlavní postavu sitcomu Hannah Montana studia Disney Channel.

Seriál měl již od uvedení obrovskou sledovanost (4 mil. diváků na jednu epizodu), a tak ještě v roce 2006 vychází první soundtrack obsahující 8 písní Hanny Montany. O rok později je vydáno dvojalbum s názvem Hannah Montana 2: Meet Miley Cyrus. Jedno CD s této sady obsahuje písně ze sitcomu, druhé pak je debutem samotné Miley Cyrus.

Ještě tentýž rok absolvuje Cyrus obrovské turné jako Hannah Montana, ale již v následujícím roce vydává své první album Breakout, které se seriálovou postavou nemá nic společného. V roce 2009 Miley exceluje ve filmu Hannah Montana: The Movie a podílí se na tvorbě alba Hannah Montana Season 3.

Následně odjíždí na turné Wonder World Tour, během něhož zazpívá i pro britskou královskou rodinu. V roce 2010 natáčí Miley čtvrtou sérii Hanny Montany, film Poslední píseň a album Can`t Be Tamed a v roce 2011 znovu vyráží na turné, tentokrát s názvem Gypsy Heart Tour.

Miley Cyrus je zřejmě nejbohatší teenagerskou hvězdou, se svým příjmem 120mil. dolarů ročně hravě předčí i takové osobnosti showbyznysu, jako je Justin Bieber či Selena Gomez. Od natáčení filmu Poslední píseň chodí Miley s hercem Lianem Hemsworthem.

Anička

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *