Modelkou v důchodu? Proč ne!

Většinou platí, že když modelce táhne na třicítku. Začne být považovaná za starou a měla by si nejlépe sbalit kufry a vrhnout se do jiné branže. Jenže výjimky potvrzují pravidla. Jistě všichni známe Kate Moos, Terezu Maxovou nebo Simonu Krainovou.Všechny jsou starší třiceti let, ale kam se hrabou na Daphne Selfe. Ptáš se na koho?

Daphne SelfeDaphne Selfe je dvaaosmdesátiletá anglická modelka, která se na módním poli pohybuje již bezmála 60 let. Tato modelka je matkou tří dětí a babičkou čtyř vnoučat. Přesto nesedí doma na křesle, neluští křížovky a nepeče koláče.

Daphne nikdy nebyla tak slavná jako právě nyní. Ve svém věku se bez jakýchkoli plastických operací, bez drahé kosmetiky, a dokonce i bez nabarvených vlasů stále promenáduje po přehlídkových molech a fotí celosvětové kampaně pro nejznámější módní značky. V letošním roce se dokonce stala tváří roku jednoho známého obchodu.

Daphne Selfe se většinu života věnovala modelingu jen okrajově a nikdy by ji nenapadlo, jaká velká sláva ji potká. Klíčový pro ni rok 1998, kdy ji oslovila modelingová agentura s nabídkou, zda nechce předvádět na přehlídce Red and Dead, která se konala v rámci londýnského Fashion Weeku. Právě tam si jí všimli módní agenti a návrháři a najednou vznikla poptávka po vrásčité seniorce Daphne Selfe.

Daphne se snaží být v dobré formě, proto prý pravidelně cvičí jógu, dodržuje pitný režim a zdravě jí. Díky svému povolání se pochopitelně neustále zajímá o módu. Říká, že nejvíce se jí líbí móda vintage.

No posuď sama, nemá stále šmrnc?

 

Sandra Špačková

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *