Mystery shopping – brigáda, které snadno propadneš

Říkáš si, že sice bez práce nejsou koláče, ani nové módní hadříky, ale strávit celé léto točením zmrzliny, nebo výpomocí při úklidu v obchodních domech, je trochu nuda? Navíc, co si budeme povídat, peněz za to právě mnoho není a ještě se pořádně nadřeš.

shoppingNěkteré brigády přitom skýtají úplně jiné možnosti. Například Mystery shopping. Pokud si ho až dosud ve výpisu brigád přeskakovala, s tím že to bude nějaké pofiderní kouzelnictví – chyba. Úkolem je totiž nakupování, při kterém coby detektiv v sukních budeš skrytě hodnotit chování personálu, nabídku služeb, a podobně.

Tvá úloha většinou spočívá v realizování nákupu do stanovené částky, například 300 Kč, který sice obvykle uděláš z vlastní kapsy, ovšem po předložení účtenky ti je investice vrácena spolu s výplatou, nebo pokud si zakoupené zboží nechceš nechat, můžeš ho po pár dnech vrátit zpět do obchodu.

Jindy je úkolem dotaz na některou službu nebo zboží, případně sjednání určité služby, kterou je třeba si buď ponechat (tento typ realizují, ti co mají o daný nákup skutečně zájem), nebo je později automaticky zrušena, popřípadě ke sjednání služby ani nedojde.

Každopádně většinou do obchodu nakráčíš vybavená patřičnou technikou, k níž patří kvalitní diktafon, případně videokamera, zaznamenávající průběh akce. Ty sama akci potom hodnotíš do online dotazníku, jak se choval prodejce, jaká atmosféra panovala v obchodě, jak se zde nakupovalo… Někdy je třeba udělat též nenápadně fotky, například výlohy.

Za jednu akci, která trvá cca půl hodiny, dostaneš většinou od 100 Kč do 500 Kč, záležet si ale musíš dát také na hodnotících dotaznících, které je třeba v počítači vyplnit bez překlepů a pravopisných chyb. Hlavním úkolem Mystery shoppera ale je až na výjimky zůstat v utajení, často proto budeš vystupovat pod jinou identitou, a budeš se muset naučit obdržený scénář se svou rolí.

Zapi:-)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *