Mýty a pravdy o sexu

Okolo sexu se šíří spousta pravd a mýtů. Taky v tom tápeš, ale chtěla bys mít jasněji? Frendka pro tebe sepsala 8 nejčastějších pravd a mýtů.

Poprvé to holky bolí

Mýtus
Nemusí tomu tak být. V některých případech holky protržení blány vůbec necítí, v dalších cítí, ale jen tak málo, že o bolesti nemůže být řeč. Některé holky to bohužel bolí, ale je to jen chvilkové. V zásadě ale platí, že čím více se to holce líbí, tím méně to bolí.

Sex je dobrý jen s orgasmem

Mýtus
Tím se vůbec nevzrušuj. Vždycky se holt nezadaří a navíc, holky mívají orgasmus mnohem méně než kluci. Hezké jako milování je i hlazení a mazlení. A někdy ti i tohle může být příjemnější než vyvrcholení.

Prasklý kondom ucítím

Mýtus
Staré datum spotřeby, špatné skladování či špatné zacházení s kondomem mohou vést k jeho následnému protržení. Během milování to ale vůbec neucítíš.

laskaDva jsou lepší než jeden

Mýtus
Říkáš si, že když se jeden může tak snadno protrhnout, použijete rovnou dva najednou? To je pěkná hloupost. Když se dva tenké latexové obaly o sebe při sexu otírají, naruší se tak jejich povrch, mohou propouštět a samozřejmě se i mnohem snadněji roztrhnou.

Polykání sperma škodí

Mýtus i pravda
Polykání sperma škodí, jen v případě, že má kluk pohlavní nemoc. Orálním sexem se totiž mohou přenášet pohlavní nemoci, včetně AIDS. Zdravé sperma je ale úplně neškodné. Takže orální sex klidně provozujte, ale až když budeš mít jistotu, že je zdravý.

Během menstruace bych sex mít neměla

Mýtus
Z lékařského hlediska neexistují proti sexu v tomto období žádné námitky. Někde se dokonce i uvádí, že sex během menses působí relaxačně a pomáhá utišit menstruační bolesti. Pokud máš ale pocit nečistoty a milování by vám nebylo příjemné, dejte si ten týden pauzu. V případě, že se milovat budete, pak dbejte na zvýšenou hygienu – pečlivě se oba umyjte před i po sexu.

Během menstruace nemůžu otěhotnět

Mýtus
Pokud se bude spermatu u tebe líbit, může tak v klidu přežít až šest dní a poté zaútočit na tvé vaječníky. Takže jakási pravděpodobnost otěhotnění tu je. Takže kondom to jistí!

Penis se může zlomit

Pravda
Penis sice není kost, ale ke zlomení přesto může přivodit. Většinou se tak stává při příliš vášnivém milování nebo nečekané změně polohy. Takže opatrně divoši.

Tak co, máš jasněji?

Sandra Š.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *