Mýty o akné

Možná je akné i tvým nepřítelem číslo 1. Abys nad svým protivníkem mohla zvítězit, musíš ho dokonale znát. Frendka.cz ti přináší seznam nejčastějších mýtů o tomto kožním onemocnění.

Po akné zůstávají jizvy

Ano, ale pouze v případě, že je špatně léčeno. Pupínky hlavně nesmíš vymačkávat, natož pomocí špinavých prstů s dlouhými nehty. Při správné a včasné léčbě zůstává pokožka bez jizev. Pokud nevíš, jak na to, neboj se zajít na kožní.

Na akné pomáhá dieta

Žádná dieta neovlivní vznik ani průběh akné. Trápit se hlady, popř. jezením pouze určitých druhů potravin, je tedy naprosto zbytečné. Jíst bys měla zdravou, vyváženou stravu, a to bez ohledu na kožní problémy.

Neustálé drhnutí obličeje zlepšuje průběh akné

Akné se lépe daří v mastnotě a špíně, čistý obličej (a ostatní problematické partie) je tedy důležitý. Mýdlo však vysušuje pokožku a suchá kůže je mnohem náchylnější k různým kožním problémům. S mytím to tedy nepřeháněj, radši použij speciální čistící přípravky na problematickou pleť.

Akné je nakažlivé

I když v některých případech akné vypadá skutečně velmi nevábně, rozhodně to není infekční onemocnění a nelze se jím v žádném případě nakazit. Akné vzniká nadměrnou produkcí mazu v mazových žlázách, a jedná se tak o čistě osobní nemoc.

Sex a antikoncepce léčí akné

Absolutní nesmysl. Sex nemá žádný podíl na vzniku či léčbě akné ani pozitivní ani negativní. Hormonální antikoncepce svůj vliv na toto onemocnění mít může, ale nikdy nelze dopředu odhadnout, zda se po ní projevy akné zhorší či zlepší.

Peeling ničí pokožku

Pravidelný peeling z pokožky odstraňuje odumřelé buňky. Nic se však nesmí přehánět a peeling se rozhodně nemá provádět několikrát denně. Než začneš používat peelingové kůry, přečti si návod, popř. se poraď s kožním lékařem, jak správně pleť čistit.

Čokoláda způsobuje akné

Žádný výzkum nepotvrdil, že by konzumace čokolády měla výrazně negativní vliv na vznik a průběh akné. Cpaní se sladkostmi a nezdravými pokrmy (chipsy, smažené pokrmy, jídlo z fast foodů…) ale ještě nikoho krásnějším neudělalo, řiď se tedy zásadami zdravé výživy bez ohledu na akné.

Anička

 

 

 

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *