Na co si dát na akcích a diskotékách pozor?

Letní prázdniny jsou konečně tady a spolu s nimi i spousta letních akcí a diskoték. Hudba na nich běží o sto šest, lidi se baví, popíjejí, tancují, smějí se, seznamují se, párují se a podobně – zkrátka pařba jak má být. Ale kde je hodně cizích a ovíněných lidí, tam taky číhá hodně nebezpečí. Asi teda neposlechneme rady našich maminek z dětství typu „Nebav se s cizími lidmi.“ , protože to bychom pak rovnou mohli zůstat doma, ale pár rad bychom na vědomí vzít měli. Jaké to jsou?

Alkohol stírá zábrany

K diskotéce prostě nějaký ten drink nebo pivo patří. Často alkohol popíjíme, i když nám ještě není osmnáct, ale vždycky bys měla být opatrná a mít takzvaně věci pod kontrolou. S alkoholem roste i povolnost a utápí se v něm naše zásady. Takže pozor na toho prevíta, ať pak nevyvádíš něco, čeho bys litovala.

holka s disco kouliSama radši nikam 

Potkala jsi tam fajn lidi a pochopitelně i spoustu hezkých týpků a ráda bys s nimi ještě někam vyrazila? Dávej si bacha, pokud je vůbec neznáš, raději bys s nimi neměla nikam chodit. A když už tak každopádně řekni hned několika tvým kámošům, kam jdeš a s kým a domluvte se třeba, že se jim za pár hodin ozveš.

Bacha na pronásledovatele

Dávej si pozor, co komu o sobě prozrazuješ. Rozhodně hned všem nevyzvoň, tvůj telefon, facebook, skype, to kde bydlíš, kam chodíš o volném čase, co děláš za školu apod. Pokud to totiž bude nějaký otrava, co se do tebe zabouchne a nepochopí, že ty ho nějak moc nežereš, může ti dost zkomplikovat život.

Víš, co piješ? 

Pokud si budeš kupovat něco k pití, nikdy si pití nikam neodkládej tak, aby bylo bez dozoru. Možná se ti to zdá přehnané, ale případů, kdy někdo někomu nepozorovaně vhodil do pití nějaký prášek nebo drogu, se stalo mnoho a nezůstalo to bez následků.

Stejně tak dávej pozor, když tě někdo na něco pozve, vždycky si hlídej, co pro tebe kupuje. Je důležité vědět, co piješ – vzpomeň na loňskou aféru s pajcovaným alkoholem a všechny ty lidi, co po něm umřeli nebo oslepli.

Doprovoďte se s kámoši

Pozor i dávej i u cesty domů, nejradši jdi s kámoši, se kterými si tam přišla nebo si třeba zavolej taxíka – složte se s kámoškama a jeďte hromadně, ať tě to vyjde levněji.

Jdeš druhý den na rande? 

Pokud tě někdo zaujme a domluvíš si s ním rande, dejte si schůzku na jindy – třeba na následující den a ta první by vždy měla být někde, kde je hodně lidí nákupák, kavárna, náměstí apod.

O domluvené schůzce a místě někomu řekněte, nejlépe vašim nebo alespoň tvé frendce. Na schůzce pak raději nenápadně zmiň, že si o ní někomu řekla.

  • Asi ti přijdou některé rady přehnané, ale je fakt, že opatrnosti není nikdy nazbyt. Většinu situací, před kterými varujeme znáš z filmů a taky si u nich určitě říkáš, že to se ti stát nemůže. Ale taky vezmi v potaz, že se na ty samé filmy koukají i ti, co by se jimi mohli nechat inspirovat.

Tak a teď dost mouder, nenech si zkazit prázdniny chmurnými myšlenkami a koukej na nějakou tu akci vyrazit. Pak se svěř, jak se ti tam líbilo. :-)

 

 

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Majka napsal:

    my se s kamoskou taky doprovazima ale jen aby nas nai vubec pousteli ;-),

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *