Na co v červnu do kina?

I když v kinech už začíná panovat okurková sezóna, zatím ještě je na co zajít. Frendka pro tebe připravila několik tipů, na co do bijáku vyrazit.

Český výběr

Dlouho avizovaný český film Zakázané uvolnění, na jehož plakáty venku můžeme narazit takřka na každém kroku. Pokud máš ráda režiséra Hřebečka a herce jako je Hana Vagnerová, Jana Stryková, Zuzana Stavná nebo Ondřej Sokol z Partičky, bude se ti film určitě líbit. Tématem filmu je svatba. Stresující situace, kdy ženský nebo mužský hrdina vstupuje do soužití s někým jiným a musí opustit svůj dosavadní život, skýtá přirozeně velký dramatický a také komediální potenciál, soudě podle mnoha filmových svatebních taškařic.

Z české produkce bude k vidění ještě film Všiváci s Terkou Voříškovou, Kryštofem Hádkem, Ondřejem Vetchým nebo třeba Jirkou Mádlem v hlavních rolích. Film vypráví příběh rodiny Rohanů. Mikuláš, špičkový neurochirurg, se utápí v bludném kruhu milostných dobrodružství, avantýr a alkoholu. Jeho brácha Richard, veterán z české mise v Afghánistánu, prohrává svůj boj s dluhy a z nich plynoucí složitou situací své rodiny. Spory bratrů Rohanů se točí kolem událostí z dětství, které je bolestně rozdělily a dodnes je ovlivňují v jejich životě.

rande v kinePro tvého kluka 

Bude mít tvůj kluk narozky nebo svátek a ty si lámeš hlavu nad dárkem? Už nemusíš, vezmi ho do kina na Transformers: Zánik. Lidstvo se pomalu zotavuje z posledního incidentu. Autoboti a Deceptikoni z planety zmizeli, ale i tak se našla skupina mocného podnikatele a vědců, kteří se chtějí poučit a na základě vědomostí o Transformerech chtějí dojít s technologiemi až za jejich dosavadní hranice. To vše samozřejmě v době, kdy se Země ocitá v hledáčku pradávného mocného Transformera. Další epická bitva mezi dobrem a zlem, svobodou a otroctvím – no řekni, nelíbilo by se mu to?

Nejvtipnější smutná lovestory

Chceš trochu romantiky? Tak se vydej na filmík Hvězdy nám nepřály. O filmu se píše, že se jedná o nejvtipnější smutnou lovestory, takže balíček kapesníků s sebou. O čem film vlastně je? Hazel a Augustus jsou dva svérázní teenageři, které spojuje záliba v černém humoru, opovržení konvencemi a láska, která s nimi pořádně zamává. Jejich vztah je výjimečný i vzhledem k místu, kde se potkali. Zamilovali se do sebe totiž během sezení v podpůrné skupině pro boj s rakovinou

Moderní western

A poslední filmík bude z trochu vtipnějšího koutku. Viděla jsi přisprostlou komedii Méďa? A líbilo se? Tvůrci filmu natočili další supr kousek Všechny cesty vedou do hrobu. Jak může normální člověk přežít na místě, kde Zubatá číhá doslova na každém kroku? A jak tam může přežít chronický posera s panickou hrůzou ze smrti? Albert se protlouká jako nepříliš úspěšný pasák ovcí, bydlí u rodičů a právě dostal kopačky od okaté Louise, které vadí jeho celoživotní zbabělost. Ke své smůle totiž žije v době, kdy se každý druhý konflikt řeší soubojem na pistole, a on přitom vůbec neumí střílet. Zajdi se podívat, jak to všechno dopadne. Zábava zaručena.

Martina M.

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Markéta napsal:

    Pěkný přehled. Určitě doporučuju shlédnout poslední film zmiňovaný film Všechny cesty vedou do hrobu. Ta kombinace komedie na Divokém západě a přitom s dnešním humorem, je výborná. Herecké obsazení- Liam Neeson, Charlize Theron, Barney z HIMYM.. co víc si přát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *