Pauza ve vztahu?

Chodíš s klukem, ale už nějakou dobu to není nějak ono? Uvažuješ, že si dáte pauzu? A co vlastně taková pauza znamená?

Pauza není rozchod

Pauza není to samé, co rozchod. Pauza vlastně znamená odloučení od partnera po určitou dobu. Účelem pauzy je to, aby si oba partneři uvědomili, kam směřují a co od života a od toho druhého  očekávají.

Někdy totiž stačí pouhé odloučení proto, aby si člověk uvědomil, jak mu na tom druhém záleží. Bezva příklady jsi mohla vidět v pořadu Výměna manželek, kde po 10 dnech naprostá většina lidi zjistila, že bez toho druhého nechce žít.

Jaký je účel?

Hádka ve vztahuPrimárním účelem pauzy sice není rozchod, ale někdy to tak hold dopadá. Výhodou je, že je rozchod většinou klidnější a nepropukají zbytečné emoce. Zkrátka se v průběhy pauzy přijde na to, že si vzájemně nechybíte a někdy se dokonce objeví na obzoru někdo další. Také jsou případy, kdy se pauza protáhne na několik let a poté se k sobě partneři vrátí. K tomu ale dochází spíše ve starším věku, kdy se jeden z partnerů potřebuje vybouřit a jakmile se tak stane, tak se zase rád vrátí do starého života.

Stanovte si pravidla

Pokud má být pauza ku prospěchu, pak si musíte už na začátku stanovit jasná pravidla.

Rozhodně zapomeňte na to, že budete v kontaktu. Žádné smsky, žádný facebook, nebo emaily. Taky byste toho druhého neměli pronásledovat a ptát se všech kamarádů, jestli něco neví. Pokud to s návratem k sobě myslíte vážně a pokud si pak nechcete něco vyčítat, pak se domluvte na nulovém sexu. Samozřejmě se sem nepočítá sebeuspokojování – takový měsíc to totiž kluci vydržet nezvládnou.

Domluvte si předem schůzku – třeba za měsíc a uvidíš, jestli se na sebe budete těšit a jak setkání bude probíhat. Pokud se nebudete těšit a pokud zjistíte, že jste oba došli k jinému závěru, pak patrně váš vztah nemá cenu.

 

Martina Mlsná

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *