Péče o rty v zimě?

Kdo by nechtěl mít rty k zulíbání? Jenže, zima, mráz, vytopené místnosti, špatná rtěnka, málo tekutin a v neposlední řadě olizování – tak všechno tohle může způsobit vysušené a popraskané rty. 

Když se o rty nestaráme, můžou bolestivě popraskat anebo se vysušit tak, že to vůbec ale vůbec nevypadá hezky. Suché rty jsou navíc docela nepříjemné, pálí a nutí nás je olizovat, čímž se vysušují ještě více a to nechceš…

pece o rty

Jak se vyvarovat suchým a popraskaným rtům? 
Balzám na rty vždy po ruce

Přesně tak, balzám na rty je základ. Měj je pořád u sebe, kapse, kabelce, zkrátka někde na dosah. A kdykoli si vzpomeneš nebo třeba kdykoli se napiješ, nanes na rty vrstvu balzámu. 

Balzám by měl být na bázi krému. Aby rty promastil. Stejně tak pozor na to, jakou používáš rtěnku či lesk na rty. Nic z toho by nemělo být na bázi pudru. Pudr totiž může vysušovat. 

V zimě sice sluníčko příliš nesvítí, ale přesto pozor, umí být zrádné. Pokud tedy víš, že budeš venku, určitě si rty ošetři balzámem s UV filtrem. V létě anebo na horách by to mělo být naprostou samozřejmostí. 

To, že málo pijeme se může projevit na naší náladě, bolestí hlavy, ale i suchou kůží a suchými rty. Takže dbej na to, ať pravidelně a dostatečně piješ. Ideálně dva litry vody třeba v kombinaci s čajem.

Babské rady 

Med – Pokud jsi mlsalka, asi to bude docela výzva, ale za pokus to minimálně stojí. A sice, na noc (nebo klidně i přes den, třeba když sleduješ televizi) si rty potři vrstvou medu a zkus ho hned neslízat. Med obsahuje spoustu vitamínů, které rty krásně vyživí a ty pak budou hezky vláčné. 

Olej – Pokud máš suché rty, můžeš na ně na noc nanést olivový olej. Pečlivě ho rozetři prsty a nech působit. Rty hezky promastí a vyživí. Asi teda budeš muset vyprat polštář, ale výsledek za to stojí. 

Jak se staráš o své rty?

-MM-
foto: pexels.com

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Terka napsal:

    med jsem kdysi používala taky, ale moc mi nepomáhal. pak jsem díky kamarádce objevila vepřové sádlo. už žádné luje ani balzámy nepoužívám (stejnak mi ani nepomáhaly). co se týče olizování, mě osobně to sádlo zrovna dvakrát nechutná, takže olizování mě přešlo víceméně samo. určitě vyzkoušejte. samozřejmě neříkám, že to co funguje mě, bude fungovat všem, ale doporučuji,mě to pomohlo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *