Piercing – co bys měla vědět…

Piercing, jedněmi milován, druhými zamítán. Přemýšlíš, že si ho také pořídíš, ale ještě nemáš všechny potřebné informace? Tady jsou…

Způsob zavádění

Tato technika je omezená na aplikaci náušnice do uší a případně do nosu. Šperk má jen jednu délku, což je problém, když ucho následně trochu oteče.

Mnohem doporučovanější metoda a ve většině případů i nezbytnost je aplikace jehlou. Provádí se ve sterilních rukavicích jednorázovou sterilní intravenózní kanylou nebo jehlou.

Šperk je poté do těla protažen pomocí oné jehly. Všechny nástroje, šperky i pomůcky musí být sterilní jako v nemocnicích!!! Zavádění netrvá snad ani minutu.

piercing

Kolik to stojí?

Piercing stojí zhruba od 400 do 1000 Kč. Vybrat si můžeš buď přímo v salónu, nebo si zakoupit šperk vlastní a donést si ho do salónu, cena za vpich pak ale bývá o něco vyšší.

Vhodné materiály

Vhodnými materiály pro začátek jsou titan nebo bioplast, ty pak můžeš zaměnit po zahojení piercingu.

Proč jít do salónu?

Rozhodně nepokoušej to, že by sis piercing aplikovala sama.

Šperk je totiž nutné před aplikací důkladně vysterilizovat. Ale jen naložení do lihu není dostatečné, proto je třeba použít speciální tepelný sterilizační přístroj. Šperk se vystaví na minimálně 60 minut teplotě 160 °C). Což v domácím prostředí vytvoříš jen těžko.

Tebou zvolený šperk také nemusí být pro dané místo ten nejlepší, ať už materiálem, tvarem nebo délkou. Často je kvůli lepšímu hojení vhodnější zavádět šperk delší a až po zahojení se vymění za optimální délku. Z těchto všech důvodů je mnohem lepší vydat se za odborníky třeba do salónu.

Jak dlouho se ti bude piercing hojit?

Doba hojení je jiná u každého člověka. Záleží na tvých tělesných dispozicích, zdraví a na péči, kterou mu budeš věnovat. Pokud si budeš piercing čistit dvakrát až třikrát denně a jinak budeš úplně zdravá, je možné, že se ti rána zhojí za tuto dobu:

obočí: 4-7 týdnů,

nos: 4-6 týdnů,

rty: 4-7 týdnů,

jazyk: 2-3 týdny,

pupík: 6-10 měsíců.

Během celého procesu hojení v žádném případě šperk nevyndávej. Než se zhojí je třeba jej několikrát denně ošetřovat 30 – 60 % lihem a na noc se pak maže framykoin.

Martina M.
foto: pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *