Pleťové masky z domácích přísad

Zima s kvalitou naší pleti dokáže někdy pěkně zamávat. Aby to neměla tak snadné, přinášíme ty nejlepší tipy na pleťové masky, které si dokážou s důsledky zimní polízanice jako je suchá pleť snadno poradit. A protože víme, že tvá kasička je po Vánocích beznadějně prázdná, určitě tě potěší, že ti na výrobu budou stačit jen přísady, které má doma každý.

pletova maska_kosmetika

Příprava před maskováním

Před aplikací masky nezapomeň pleť důkladně odlíčit a vyčistit. Pokud chceš dosáhnout opravdu intenzivního výsledku je důležité pleť prokrvit a zahřát. Prokrvená pleť totiž lépe přijímá výživné látky. Proto zkus obličej napařit nad horkou lázní. Do horké vody můžeš přimýchat bylinky, pro větší efekt jsou nejlepší čerstvé nebo alespoň sušené. V případě nouze můžeš použít čajový bylinkový sáček.
Po napaření už můžeš aplikovat pleťovou masku dle typu tvé pleti. Pro kýžený efekt měj masku aplikovanou alespoň 15 minut, ale ne déle, ať pleť nemáš zbytečně vysušenou a napnutou. Po 15 minutách umyj obličej vlažnou vodou a nanes svůj obvyklý pleťový krém. Masky aplikuj dle chuti aspoň jednou týdně.

Pleť suchá: Banánová bomba

Je tvá pleť mdlá, suchá a bez života? Vyzkoušej zázračnou sílu banánu! Rozmixuj kousek banánu se žloutkem, přidej jednu lžičku olivového oleje a je to! Maska je bohatá na živiny a dodá pleti zdravý vzhled. Tip: Je vhodná i pro citlivou pokošku.

Pleť mastná: Kvasnicová maska za pár korun

Trápí tě nevzhledné pupínky, viditelné póry a neustále mastná pleť? Vyzkoušej jednoduchou masku, kterou vyrobíš za jednu minutku. Budeš potřebovat půl kostky droždí a trochu vlažného mléka nebo vody. Droždí nadrob do misky a zalij pár kapkama vlažného mléka či vody a smíchej. Poté nanes na pleť. Masku smyj, až budeš cítit, že se drolí. Tip: Vyzkoušet můžeš i hotovou kupovanou.

Pleťsmíšená: Stačí obyčejný jogurt nebo tvaroh

Ani lidé se smíšenou pletí nemají vyhráno. V T-zóně je pleť mastná a s pupínky, na okrajích se zase tvoří šupinky a červené skvrnky. Jak z toho ven? A není nic jednoduššího než zkusit obyčejný bílý jogurt nebo tvaroh, který stáhne póry ale zároveň pleť hydratuje. Tip: Pokud máš jen jogurt s příchutí, určitě se nepouštěj do žádného experimentování. Přidané látky mohou působit agresivně a mohla bys skončit červená a napuchlá jako přezrálé rajče.

Kristýna Dušková
foto: pexels.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *