Po stopách módních ikon

Snad každá dívka se chce líbit. A proto tráví mnoho času před skříní, kde neúnavně vzdychá, že nemá co na sebe. Ačkoli její šatník nezeje prázdnotou, ale naopak oblečením přetéká k prasknutí.

Holky a hadříky jsou prostě nerozlučná dvojice, která se vždy doplňovala, doplňuje a zřejmě i doplňovat bude.To, jak se dnes oblékáte má na svědomí několik žen, které ovlivnily svět a byly prohlášeny za módní ikony. Proto si je dnes připomeňme a vydejme se po stopách módní historie až po současnost.

Coco Chanel bez korzetu

Tato známá módní návrhářka nemá na svědomí nejen oblíbený parfém Chanel No.5, ale právě jí vděčíme za to, že se nemusíme tísnit v korzetu. Byla to ona, kdo do dámské módy zavedl originální košilové šaty, které se nosily pouze svázané v pase nebo na bocích. Objevila také šaty, které má ve skříni snad každá – malé černé. Nejsou právě malé černé šaty, po kterých saháte ve stavu nejvyšší nouze?

Průkopnice kalhot Marlene Dietrich

Nosíte rády kalhoty? Umíte si představit, že byste měly chodit jen v sukni? Ne? Stejně tak si to neuměla představit Marlene Dietrich. Marlene nebyla jen slavná hollywoodská herečka, ale svou stopu zanechala i na poli módním. Od svých hereckých kolegů okoukala jejich pánské kalhoty, které se jí zalíbily natolik, že je ihned začala nosit. Není třeba říkat, že to v té době bylo hodně skandální. Kalhoty upravila na ženskou postavu a později se z nich vyvinul typický střih s úzkým pasem a širokými nohavicemi, který lichotí postavě každé ženy. Tento střih je od té doby klasikou, která nestárne.

Odhalená Marilyn Monroe

Někdy strávíme spoustu času, abychom HO zaujaly, ale přiznejme si to. Klukům se stejně nejvíc líbíte bez jediného kousku oblečení. Ne nadarmo Marilyn Monroe prohlašovala, že chodí spát oděná pouze do vůně již zmíněné Chanel No.5. A pravdou je, že muži po ní šíleli.

Stylová Sarah Jessica Parker

Snad všechny ji obdivujeme v Sexu ve městě jako neohroženou a trochu ztracenou novinářku Carrie Bradchaw, která se nebojí mluvit o sexu a neváhá všechny své peníze utratit za nový pár bot. A právě v tomto dnes již kultovním seriálu se zrodila módní ikona SJP. Ve vlně šílenství 90.let ji napodobovaly všechny. To, co si „Carrie“ jednou vzala na sebe, se okamžitě stalo hitem. Byla to právě Carrie, která proslavila oblíbené botky Manolo Blahnik, ve kterých klopýtala Manhattenem v zimě i v létě.

Takže co myslíte? Platí známá pravda, že šaty dělají člověka?

Kristýna

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *