Poradna – Nika vám poradí

 

Máte nějaký dotaz?

Je něco, co vás trápí, nebo zajímá?

Stydíte se zeptat na něco nahlas?

Napište nám a Nika vám odpoví.

 
 

Otázka: Ahoj,
potřebovala bych pomoct. Ve škole nemám moc kamarádů a lidé mě nemají moc v oblibě. Snažím se jim pomáhat, ale i přes to mě nemusí. Od září nastupuju do nové školy a byla bych moc ráda za nějaké tipy jak být oblíbená v kolektivu + tipy co nedělat v kolektivu. Děkuju moc za odpověď.

Odpověď: Ahoj Gabko,
Hlavně se neboj. To, že jsi teď ve škole neměla moc kamarádů, neznamená, že tomu bude i teď. Hlavní je být svá, dříve nebo později kamarády určitě najdeš. Taky si myslím, že úsměv dělá divy. Když se budeš usmívat, lidi to k tobě přitáhne. Zkus si přečíst tento článek, třeba ti pomůže. :-)
Páčko, tvoje frendka Nika

Otázka: Ahoj, mám takové malé trápení. Byla jsem s kamarádama a mezi nima je i dobry kamarád, který se mi líbí a já jemu asi taky. Měli jsme jakoby takovou malou party a on me pak šel doprovodit domů. Celou cestu jsme se drželi za ruce a když me pak doprovodil před dům tak jsem mu chtěla dat pusu, ale nějak se nám nepovedla (byla to moje první pusa a jeho taky) a on pak hned odešel. Ted se bojim co bude dal? A jak se mu podívám do oči? Vždyť to byla hrozná katastrofa (ta pusa) :( Mam se chovat jako dřív? Nebo ho nějak ignorovat? Ja proste nevim jestli se na nej dokážu jeste podívat :( ale myslím ze ho mam rada. Je to normální ze se to nepovede hned na poprvé? A proc je to ve filmech tak lehké? Děkuji za odpověď :)

Odpověď: Ahoj Karolínko,
pro jednu nepovedenou pusu se svět nezhroutí. Víš, kolika párům se tohle stalo? Jen se o tom moc nemluví. Když ho budeš ignorovat, své trápení jen prohloubíš. Nedělej z toho vědu, buď v klidu a chovej se jako by nic. Až si spolu budete psát nebo až se uvidíte, zkus mu říct, abyste si to nepovedené loučení zopakovali znovu. Na podruhé už to bude určitě mnohem lepší. Přečti si tento článek, určitě ti pomůže.

Páčko, tvoje frendka Nika

Otázka: ahoj, chtela bych vedet tvuj nazor. je to trapny ale uz sem nad tim nekolikrat premyslela. Kdyz kluk holce ve filmu sundava kalhotky tak na nich nikdy neni ten bily vytok co maji vsechny holky. to bude trapny kdyz se svliknu pred klukem a tohle uvidi na kalhotkach ne, nebo az budu starsi tak to vymizi? dekuju moc za odpoved

Odpověď: Ahoj Kamčo,
nevěř všemu, co ve filmech vidíš. Ve filmech má holka pravděpodobně kalhotky čerstvě oblečené nebo má třeba tampón, aby z ní výtok nevytékal. V normálním životě to takhle ale není. Buď bez obav, není to žádný trapas. Kluci na trenýrkách taky mívají všelijaké flíčky, které ve filmech nevidíš! Prostě si kalhotky normálně svleč a dej je stranou tak, aby nebyla vidět vnitřní strana. Když se budeš svlíkat před klukem, stejně se nejspíš bude koukat úplně jinam, než na kalhotky. 

PS: Nezapomeňte na ochranu. 😉

Páčko, tvoje frendka Nika

Otázka: Ahoj, je mi 12 a půl a chodím do sedmé. Hrozně se mi líbí jeden kluk, ale nevím jestli se líbím já jemu. Ve městě kam chodím do školy jsou školy dvě, on chodí do té druhé. V obou školách je jen jedna jídelna a to je jediné místo kde se vídáme. Píšu si s ním na facebooku. Jednou dal na svůj facebookový profil takovou “hru” bylo to o tom že když mu někdo dá na ten status like napíše mu na kolik procent se mu líbí. Dala jsem mu na to like a on napsal 100%, ale já nevím jestli to myslel vážně nebo ne. Před dvěma dny měl narozeniny a tak sem mu popřála všechno nejlepší. Poděkoval a znovu mě oslovil princeznou. Nevím jestli mě má rád moje máma si myslí že ano a moje kamarádka si to myslí taky. Ale já si nejsem jistá jestli mě má rád nebo ne :/ .

Odpověď: Ahoj Nikol,
věřila bych mamce a kamarádce. Myslím, že mu líbíš. Jednak se říká, co je psáno, to je dáno a on napsal 100% a navíc tě nazval princeznou, to určitě neříká holkám na počkání.

Páčko, tvoje frendka Nika

Otázka: Ahoj,
Nevím jestli mám odstoupit z volejbalové třídy, mám tam kamarádky ale volejbal mi nejde a ani mě nebaví, navíc moje kámoška chce též odstoupit a volejbal mi ubýrá 6. Hodin týdně. Chci jít na uměleckou průmyslovku, takže bych se měla věnovat spíše kreslení, příští rok taky dělám absolventky v ZUŠ z houslí a z výtvarky (jsem v 7.) navíc moje BFF není moje BFF protože se začla bavit s jinou holkou.

Ps: moc děkuji za odpověd a jak to když tak říct rod8čům ?

Odpověď: Ahoj Johy,
vypadá to, že to máš v hlavě srovnané, což je moc dobře. Sedni si s rodiči v klidu a řekni jim to přesně tak, jak jsi to napsala mně. Že ti volejbal zabírá spoustu času, který bys mohla věnovat kreslení, houslím a přípravě na průmyslovku. Neřešila bych s nimi, co dělají tvoje kamarádky, protože každý má svůj život a člověk nemůže dělat to samé, co jeho přátelé.
Neboj se říct svůj názor. Kvůli tomu, že tě nebaví volejbal, ti přece hlavu neutrhnou.

Páčko, tvoje frendka Nika

Otázka: Ahoj je mi 14 a prave ted mam silnou menstruaci. Kdyz jsem na zachode tak mi z vaginy padaji kusy krve. Poradite mi co to je? Jak se toho zbavit? Neni to nic vazneho? Mam jen tatku a mu jsem to nerekla

Odpověď: Ahoj Jano,
bohužel se toho nezbavíš. To, co popisuješ, zdá každá žena. Krvavé cucky při menstruaci jsou kusy odloučené děložní sliznice, která se tím obnovuje. Většinou se to děje první tři dny menstruace, pak se menstruace zmírní. Není to nic příjemného, ale je to normální. Nestyď se o tom s taťkou mluvit, i když je chlap, může o tom něco vědět, nebo ti může poradit. Nebo můžeš příště zase napsat sem. 

Páčko, tvoje frendka Nika

Otázka: Dobrý den mám jeden problém a to je ten že se mi líbí jeden kluk asi rok a pozval mě na rande do kina a vůbec nevím jestli to mám říkat rodičům protože mě nutí abych s ním chodila ale ja nevim jak jim to oznamit nebo jestli to mam říkat.

Odpověď: Ahoj Ivano,
trochu mě zaráží, že píšeš, že tě nutí s ním chodit. Přece nebudeš chodit s někým, koho nechceš? Pokud s s ním ale chceš vyjít, tak určitě běž a rodičům o tom řekni, alespoň budou vědět, kde a s kým jsi a nebudou muset mít strach. Abys předešla případný otázkám, klidně jim řekni, že nevíš, jestli z toho něco bude, že se zatím seznamujete a až budeš chtít, řekneš jim o vašem vztahu více…

Páčko, tvoje frendka Nika

Otázka: Ahoj Niko, už delší dobu potkávám ve škole jednoho kluka. Pokaždé, když jsme se potkali, se na mě zadíval, někdy nahnul hlavu na stranu nebo si učísnul vlasy.Já jsem měla sklopené oči, nedívala jsem se na něj. Vypadalo to, že se mu líbím a dokonce jsem plánovala, že ho oslovím. Jenomže pak jsem se mu zadívala do očí a od té doby mě ignoroval. Byla jsem z toho smutná a všechny mé plány ho oslovit se zhroutily. Když jsem šla minulý týden po chodbě, dělala jsem, že ho nevidím, ale cítila jsem, jak na mě upírá oči.Bojím se, že když se na něj začnu dívat, zase mě bude ignorovat. Co mám dělat?
Díky za odpověď :)
P.S. je mi 15, jemu 17

Odpověď: Ahoj Zuzko,
je těžké někoho oslovit, viď? Jsi ale statečná, že se k tomu vůbec odhodláváš. Někdy se prostě musí jít štěstí naproti. Už dávno neplatí, že oslovovat by měli první kluci. Nenech se odradit jedním nezdarem. Třeba se jen zaleknul. Zkus na to jít pomalu. Až se příště potkáte, usměj se na něj a zkus ho i pozdravit. Ukážeš tak, že jsi milá a dostupná. Nebo to zkus zařídit, aby vás někdo představil. Ať to uděláš, jak chceš, určitě to zkus. Za to nic nedáš, i kdyby z toho nakonec nemělo nic být.

Páčko, tvoje frendka Nika

Otázka: Ahoj, je mi 15.
Už dříve jsem sem psala a moc jsi mi pomohla tak jsem píšu zase. :) Hrozně mě trápí, že mi kluci říkají , že jsem plochá a že mám malej zadek. Já vím, že nemám moc velké rozměry, ale já nevím co jim mám říkat. Ignoruju je a párkrát jsem jim už i vynadala, ale oni to prostě neberou vážně a já už nevím co s nima. :( Poradíš mi prosím co jim mám říct?
A za druhý, píšu si s jedním klukem je moc fajn a je ve stejném věku jako já. Ještě jsem se s ním neviděla, ale přijde mi jako fajn kluk. Baví se s jedním klukem z naší třídy (dokonce jsou nejlepší kamarádi). Chce jít se mnou ven, jenže já se hrozně stydím. Bojím se, že až se uvidíme zase zrudnu jak rajče (to je umě normální) a prostě jsem taková stydlivka, takže se vymlouvám, že nemůžu a tak.. Nevíš jak bych tu stydlivost mohla překonat?
Moc ti děkuju za odpovědi :)

Páčko, tvoje frendka Nika

Odpověď: Ahoj Karolínko,
jsem ráda, že ses na mě zase obrátila.  Na kluky se vykašli. Jasně, že se jim chceš líbit, ale vsadím se, že se najde někdo, komu se líbíš, i když nejsi moc obdařená. Ber to tak, že v budoucnu budeš třeba pořád hubená a tvé vnadné spolužačky můžou být pěkně obézní. Lepší mít malý zadek, než p**** jako valach, ne? To jim klidně řekni. Nebo si jich můžeš zeptat, jak jsou asi obdaření oni… Klidně si je můžeš na oplátku dobírat, že oni se ještě ani neholí, nebo že jim teče mlíko po bradě. Nebo jim neříkej nic a buď nad věcí…
Stydlivost neovlivníš, můžeš ji jen trochu zmírnit, tím, že bude zhluboka dýchat a budeš myslet na něco jiného nebo tak. Z červenání si nic nedělej (klukům to většinou přijde roztomilé), stejně po chvíli přejde. Pokud se s ním chceš vidět, jdi do toho. Když ti s ním bude dobře, nervozita z tebe opadne.

Páčko, tvoje frendka Nika

Otázka: Dobry den jak muzu sve mamce řict že mam kluka a pritpm jsem snim dlouho

Odpověď: Ahoj Leni,
tvoje mamka je nejen máma, ale především žena, která si prošla stejnými dospívajícími starostmi jako ty. Takže se ji určitě neboj. Udělejte si holčičí chvilku – u barvení vlasů, pití čaje, lakování nehtů, nebo čehokoli jiného – jen vy dvě a svěř se ji. Pověz jí o něm všechno, čím víc toho o něm bude vědět, tím bude klidnější. Nabídni ji, že jí ho představíš. Uvidíš, že to nebude tak hrozné, jak se asi obáváš. Určitě bude lepší, když jí o něm řekneš, než aby vás přistihla někde venku, když jí budeš tvrdit, že jsi venku s bestfrendkou. :-)

Držím palečky!

Páčko tvoje frendka Nika

Otázka: Ahoj, mam menstriacni problemy. Myslim ze jsem uz mela menstruaci a mela bych mit dalsi ale nemam. Krvaveni bylo ale male. Byla to menstruace nebo neco jineho. Je mi trapne protoze nechci lhat kamaradkam. Co si mam myslet. Mimochodem je mi 12.

Odpověď: Ahoj Sofi,
určitě to byla menstruace, nebo lépe řečeno jakási předzvěst menstruace. Ze začátku bývá trochu nepravidelná, ale s postupem času se ustálí a budeš krvácet pravidelně každý měsíc. Trapné ti to být vůbec nemusí, tvé tělo dospívá jako každé jiné a jen málokterá holka má pravidelnou menstruaci od začátku. Určitě by ses měla o tvých menstruačních problémech svěřit mamce, nebo někomu v rodině, aby ti pomohli začátky snadněji zvládnout. :-)

Páčko tvoje frendka Nika

Otázka: Ahoj je mi 13 a chtěla bych se zeptat co mám dělat líbí se mi jeden kluk (já sem v sedmy on v devátý)ale on se líbí jeste moji kamarádce a ona se trochu líbí jemu já si s nim asi měsíc píšu(jen si s nim píšu nikdy jsem. S nim nemluvila) ,je to fajn odpovídá mi posila i hodně smajliků myslim ze ho baví si se mnou psát já mu napsala ze se mi moc líbí a zeptala jsem se ho Jesli se mu taky libím .on odepsala ze je to možný ze i Jo i ze ne .Napsal mi ze ho mám nechat přemýšlet .Po nake době sem se ho zeptala Jesli už o tom přemýšlel .On napsal ze neví. Kdys jdu po chodbě nebo se proste někde vidíme tak me ani nepozdraví.chci se zeptat Jesli a jak ho mám oslovit na živo ?
Předem dekuju za odpověď a omlouvám se za chyby.

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22