Poradna – Nika vám poradí


 

Máte nějaký dotaz?

Je něco, co vás trápí, nebo zajímá?

Stydíte se zeptat na něco nahlas?

Napište nám a Nika vám odpoví.
 
Starší dotazy z poradny.

296 Dotazy

 1. Adel napsal:

  Ahoj Niko kéž by to bylo tak snadné, Tomáš bydlí v Solnici ale já za ním jet nemůžu i když bych strašně chtěla. Je v Opočně na střední škole ale tam taky nemůžu jít, nemám ani jeho telefoní číslo. Já bych za ním šla ale bývalá spolužačka mi v tom brání, nechce abych mu cokoliv říkala, plánujeme se stěhovat, kdybych bydlela v Solnici bylo by to jednodušší. Trvám na tom, že mu to povím sama s očí do očí, kdyby mi bývala spolužačka nebránila šlo by to taky líp. Všude jsem se ho snažila najít abych se sním mohla spojit i na sociálních sítích ale marně, nenašla jsem ho ale stálé věřím že ho jednou najdu. Je to těžké, ona nechce abych se sním spojila, nevím proč.

  • Nika napsal:

   Ahoj Adel,

   není to jednoduché, ale časem přijdeš na to, jak to zařídit. Asi bych opravdu už nekontaktovala onu bývalou spolužačku, když je tak evidentní, že ti nechce pomoct. Může ti stát v cestě, protože může být do Tomáše zamilovaná, chce ho pro sebe nebo ji o to třeb požádal. To se ale určitě jednou dozvíš přímo od něj. Jak se říká, kdo si počká, ten se dočká. Budu držet palce, ať je to brzy a ať se ti uleví.

   Páčko, tvoje frendka Nika

 2. Adel napsal:

  Ahoj Niko, po roce tady mám jeden dotaz. Chce se mnou chodit jeden kluk, kterému odhadem 18 let, chodil na stejnou školu jako teď chodím já, jenže ho vyhodili, nevím za co. Je to rom a v tom je ten problém, moji rodiče nesnáší romi, mě nějak zvlášť nevadí když někteří pracují. Je to hodnej kluk, říká mi hezky a i se ke mě hezky chová ale má i svou temnou stránku, slyšela jsem od jednoho svého bývalého spolužáka že se chová hrozně a proto ho prý vyhodili, nevím jestli to je pravda nebo ne, jen jsem to slyšela. Moji kamarádce jsem řekla že se mnou chce chodit a zároveň jsem ji pověděla i ty věci které jsem slyšela, ona mi řekla kašli na něj. Další moji kamarádce jsem řekla to samé a ona mi řekla tak to skus. Včera jsem mu napsala tě to nejde a pochopil to nebo dělá ze to chápe, říká mi zlati. Tak nevím co s tím. To je první dotaz,
  mám ještě jeden.

  Můj bývalý přítel, nevím co si mám myslet.
  Tomáš se jmenuje, si našel jinou holku aby na mě zapomněl, což mi přijde ubohé, když jsme spolu chodili šest měsíců. Rozešla jsem se sním já, protože bral drogy a já mu to nedakazala odpustit ani se přes to přenést a být mu oporou jako on mě. Dokázala jsem mu odpustit až teď, tak jsem mu to napsala ale nenapsala jdeme mu zprávu ale dopis, ručně psaný, řekla jsem si tě takhle to bude lepší. Odepsal mi, jenže si nejsem jistá že to psal on, myslím že to psal někdo jiný, to písmo bylo jiné, takové písmo on neměl, to si pamatuji, bylo velké, křivé a bylo to celé naškrábané, přitom vím že vždy psal malím, pracím písmem a vždycky to měl rovné bez jediné pravopisné chybi. Mám podezření kdo to mohl psát, jedna moje bývalá spolužačka Terka, mám počkat že mě osobně něj odhadní, on mě prý nechce ani vidět ale když mě tedy nechce vidět, tak by mi to měl říct sám. Psala jsem ji že bych mu chtěla všechno vysvětlit a vidět ho ale ona mi řekla že ne, že ho mám nechat na pokoji, nechápu to, chci mu to jen vysvětlit a omluvit se mu, nic víc, moč ni chybí, dlouho jsem ho neviděla, já ho totiž pořád miluju ani nevíme proč. Nevím co mám dělat. Předem děkuji za odpověď.

  • Nika napsal:

   Ahoj Adel,

   klukem, kterému se líbíš se nenech snadno oblbnout. Neříkám, že je špatný, to vůbec ne, ale když ti tolik lidí říká, že si na něj máš dát pozor, raději bych se měla na pozoru a nevěřila mu úplně všechno. Láska umí být slepá, buď raději trochu obezřetná, ať ti nezlomí srdce.
   Ohledně Tomáše, je hezké, že mu chceš odpustit a hlavně, že mu to chceš říct. Nenech se nikým odradit a trvej na tom, že budeš mluvit přímo s ním. Nemluv už s tvou bývalou spolužačkou a jdi přímo za ním. Určitě víš, kde bydlí, zajdi za ním a řekni mu, ať ti věnuje chvíli a během ní mu řekni vše, co mu chceš říct. Jedině tak budeš mít jistotu, že ví, co jsi mu chtěla říct a uvidíš jeho reakci.

   Páčko, tvoje frendka Nika

 3. Ema napsal:

  Ahoj Niko. Je normální že mě nepřitahují kluci (herci) co mají svaly? Ani holky které mají hezká těla. Vlastně mne přitahují pouze kluci v mém věku. Je to normální? Všechny moje kamarádky pořád říkají že se jim líbí tenhle a tamten herec, ale mě se líbí pouze třeba povahově? Je to normální že se ne každé holce líbí kluk který má hezké, svalnaté tělo?

  • Nika napsal:

   Ahoj Emo,

   neboj se, jsi úplně normální. Každý má úplně jiný vkus. Někomu neimponuje něčí vzhled, ale raději preferuje povahu a charakter. Někomu se líbí přirozená krása, jiný má rád super svalovce, někomu se líbí dlouhé vlasy, jinému zase pleš, někdo má holky a jiný zase vdolky. Každý jsme jiný, jak vzhledově, tak povahově a to je dobře!

   Páčko, tvoje frendka Nika

 4. Timi napsal:

  Ahoj Niko. Mám problém s tím že se mi líbí a pritahuje mne bratranec mé nejlepší kamarádky. Problém je v tom že jemu je 19 a mě 15. Zároveň si já i Anička myslíme, že se Tomášovi líbí má sestra – Míša.
  Hrozně mě to deptá, ale asi tak nějak tuším že se mu ja nelíbím a bere mne pouze jako kamarádku jeho sestřenice…
  Je to asi trochu divný, že?
  Je normální že se mi líbí kluk o 3 roky starší?

  • Nika napsal:

   Ahoj Timi,

   ano, je normální, že se ti líbí kluk o 3 roky starší. Jak tě bere on, samozřejmě netuším. Ale pokud jste se spolu nijak zvlášť nebavili, je možné, že ti moc pozornosti možná nevěnoval. To samozřejmě můžeš změnit, můžete společně i s tvou kamarádkou někam vyrazit a poznat se blíže. Pak zjistíš, jestli by pro tebe věkový rozdíl nebyl překážkou.

   Páčko, tvoje frendka Nika

 5. Rozi napsal:

  Ahoj Niko, neumím flirtovat. A to jakože vůbec. Vždy jsem se víc bavila s klukama než s holkama a i se v jistých ohledech i chovám jako kluk… nosím klučičí mikinu, trička, nemaluju se…. Kluci se se mnou baví jako se sobě rovnými, mají ke mně jinej vztah než k ostatním holkám. Nevím ani pořádně co tím chci vlastně říct, ale jde o to, že se dokážu bavit s klukama o čemkoliv, ale nedokážu je zaujmout jako holka, vzhledem k tomu, že jsem většinou dost nevýrazná . Když si vezmu šaty, které mimochodem nosím jen výjimečně, kouká po mně dost kluků…Ale já tu pozornost moc nemusím. Taky se o mně začalo říkat, že jsem na holky, jenže sama moc dobře vím, že to není pravda. Líbí se mi kluci,jen prostě nechci jen tak někoho a ani nemám na randění čas. Jde zkrátka o to, že jsem prostě jiná než ostatní holky.

  • Nika napsal:

   Ahoj Rozi,

   to že jsi jiná ale přece vůbec nevadí! Naopak jsi sama sebou, to je perfektní a obdivuhodné. A evidentně jsi i oblíbená. Co by za to některé holky daly. Kluci z tebe zkrátka cítí, že jsi fajn a že si s tebou můžou popovídat. Na řečích o tom, že jsi lesba, nic nehledej a nic si z toho nedělej. Ty sama víš, jak to je a to je nejdůležitější. Nikde není dáno, že musíš v určitém věku chodit s určitým počtem kluků a běda jak tomu tak není. Buď nad věcí. Však on se časem objeví někdo, kdo tě zaujme a komu se budeš líbit. Taková jaká jsi samozřejmě. Je pravda, že kluci se spíše otočí zas holkou v sukni než za tou v teplácích. To ale neznamená, že musíš šaty sukně nosit, obzvláště, kdy se v tom necítíš dobře. Svou ženskost můžeš podtrhnout i jinak. Třeba tím, že se budeš hezky česat, lehce se nalíčíš, vezmeš si tričko s výstřihem, obuješ boty na podpatku. Určitě přijdeš na něco, co podtrhne tvou vizáž a v čem se budeš cítit fajn.

   Pobav se o tom, co se klukům líbí, když si s nimi rozumíš. Pak se podle toho můžeš zařídit a uvidíš, že si toho všimnou. :-)

   Páčko, tvoje frendka Nika

 6. Kája napsal:

  Ahoj Niko. Mám tu další otázku…
  A co když mne nebude vzrušovat líbat se s klukem? Toho se celkem bojim….

  • Kája napsal:

   Mě se líbí kluci, ale tohohle se bojím…

   • Nika napsal:

    Ahoj Kájo,

    myslím, že příliš přemýšlíš nad tím, co by kdyby. Až na to přijde, vše se ti objasní. První líbání bývá takové rozpačité, člověk neví, co by měl pořádně dělat, ale nějak to dopadne a pak uvidíš, jaký z toho budeš mít pocit. Každý další polibek je lepší a lepší a časem se naučíš, jak si to úplně užít. Takže i kdyby tě první polibek nevzrušil, může to znamenat třeba jenom to, že jsi byla nervózní nebo že to není ten pravý…

    Páčko, tvoje frendka Nika

 7. Eliška napsal:

  Ahoj Niko. Mám takový pocit že jsem se zachovala špatně ke kamarádce. Byly jsme v bazénu a když tam byl jeden kluk který se mi líbí tak jsem se furt upravovala a trochu odstrkovala kamarádku. Moje kamarádka se jmenuje Eva..
  Odstrkovala jsem ji hlavně kvůli tomu že jsem se bála že mi zkazí moji imidž (nevím jak se to píše). Je to ode mne hrozně hnusný a ubohý.
  Mám z toho špatný pocit…
  Bylo to ode mne tak hnusný jak si myslím?

  • Nika napsal:

   Ahoj Eliško,

   je hezké, že tak myslíš na kamarádku. Nemyslím si, že to bylo hnusné, ale řekla bych, že ono okouzlení tím klukem bylo silnější než ty. Pokud z toho máš špatný pocit, není nic jednoduššího jí to vysvětlit. Promluv s ní a to, co jsi napsala mně, jí řekni. Já vím, že z očí do očí je to těžší, než to napsat, ale určitě to ocení, tobě se uleví a Eva pochopí, proč ses tak chovala.

   Páčko, tvoje frendka Nika

   PS: Píše se to image… :-)

 8. Kája napsal:

  Ahoj Niko.
  Je normální že se mi nelíbí žádný kluk?
  Teď už asi 2 týdnem..

 9. Ann napsal:

  Děkuji.
  S tím že by jsem byla na holky yi nemyslím že to je pravda…. Myslíte že si to můj mozek může podvědomě pořád myslet, protože si mě nevšímá moc kluků? (taky možná kvůli tomu že když už mi někdo řekne že jsem hezká tak je to holka a ne kluk?) Taky mi jeden kluk ze třídy řekl zetnikoho nezajímám a prostě mi to nedá spát. Taky od té doby co jsem na to zase začala myslet tak jr mi nepříjemné se vydat s jednou moji spolužačkou, protože jsem si řekla „A co když se mi líbí? ” ale nelíbí a vím že ne ale teď prostě… Nevím
  Ach jo

  • Nika napsal:

   Ahoj Ann,

   nevím, jak funuje mozek a podvědomí. Je možné, že máš teď období, kdy jsou ti sympatičtější holky. Protože jsou empatičtější, umí tě pochválit a více si s nimi rozumíš. To ale opravdu neznamená, že musíš být lesba. Nezabývej se tou otázkou, prostě žij. Kamarádek se nestraň. Naopak se nikomu nevyhýbej, buď v kolektivu, choď ven. Na spolužáka se vykašli a nad to co ti řekl, se povznes.

   Páčko, tvoje frendka Nika

   • Ann napsal:

    Děkuji za odpověď.
    Myslíš si že tohle celé se mi může dít pouze protože se mi zrovna teď nikdo nelíbí a protože nemám zrovna teď (jak se mi nelíbí žádný kluk) myšlenky zrovna na kluky a tak si vymýšlím toto? Zrovna jsem asi 30 minut brečela protože jsem se bála že – vlastně ani nevím čeho se tak moc bojím… Prostě podle mě a zřejmě i tebe nejsem na holky ale na kluky a teď zrovna o žádném nepřemýšlí tak si to vymýšlím. Doufám že Vám moc nevadilo že jsem Vám psala tak mockrát. Zase snad někdy napíšu, ale jsem si jistá že příště budu psát o jiném tématu než o tomto.

 10. Ann napsal:

  K tomu předchozímu dotazu…

  Vždy když vidím nějaký coming out – např od Báry Votíkové, řeknu si – „Je dobře že se s tím ti lidé vyrovnají a řeknou to ostatním, protože já kdybych na to přišla nikdy bych to nikomu neřekla”.

  Když ale vidím líbat jednu holku druhou tak mám takový pocit v břiše. Ne příjemný, ale takový že si nechci nikdy v životě uvědomit že jsem lesba. Většinou se na tuhle otázku ptám sama sebe když mám své dny. (cca. 1-2 do roka se ptam na tuhle otázku), ale když je nemám tak si říkám že – „Proč mají všichni kolem mě kluka. To není fér!… ”

  Prostě když o tomhle přemýšlím a pak o týden později už o tom nepřemýšlím tak si řeknu – „Teda Aničko. Jak jsi si vubec mohla myslet že jsi na holky. Vždyť ty se tu snažíš zaujmout nějaké kluky!” – ale pak zase za půl roku přijde takové období váhání – obecně ve všem – a řeknu si „A co když jsem na holky!!?”

  Já vážně už nevím co mám dělat

 11. Ann napsal:

  Ahoj Niko.
  Píšu tu zas a znova.
  Myslíš si že bych mohla být na holky nebo si to spíš podvědomě říkat s tím že když jsem před prázdninama zhubla a byla hezčí – tak jsem si myslela že se líbím jednomu klukovi a byla jsem za to šťastná, ale teď když jsem začala nosit jeden culik ve kterým vypadám jako idiot tak o mě žádný kluk nemá zajem a pořád si vnucuju že jsem na holky právě kvůli tomu že se nikomu nelíbím?
  Myslíš že to může být z tohohle důvodu?

  • Nika napsal:

   Ahoj Ann,

   jsem ráda, že píšeš!
   Podívej Ann, za prvé, když se ti nelíbí, culík, jaký nosíš, zkus jiný účes, ve kterém se budeš cítit dobře. Fakt je, že když budeš spokojená sama ze sebou, ostatní to poznají, bez ohledu na to, jestli jsi na kluky nebo na holky. Za druhé to, že si myslíš, že se nikomu nelíbíš, ještě neznamená, že tomu tak opravdu je. Za třetí, to že si myslíš, že jsi na holky, ale přitom pořád myslíš na kluky, spíše ukazuje na to, že jsi spíše na kluky. V období dospívání má člověk nejrůznější myšlenky a pocity. Má chuť experimentovat a dělat různé závěry. Já nemám tu osobní zkušenost, ale mí přátelé, kteří jsou gayové nebo lesby říkají, že v období věku 13 – 15 let už jasně věděli a cítiti, že se jim líbí stejné pohlaví že to poznali, aniž by nad tím museli přemýšlet. A za čtvrté, kvůli tomu, že s nikým nechodíš, nemusíš plašit, není to přece žádný závod.

   Páčko, tvoje frendka Nika

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *