Poradna – Nika vám poradí


 

Máte nějaký dotaz?

Je něco, co vás trápí, nebo zajímá?

Stydíte se zeptat na něco nahlas?

Napište nám a Nika vám odpoví.
 
Starší dotazy z poradny.

268 Dotazy

 1. Ann napsal:

  Ahoj. Strašně se bojím že jsem lesba.
  Jednou jsem na YouTube viděla video o tomto tématu. A najednou jsem si uvědomila. Co když jsem lesba!? Nechci být lesba. Líbí se mi i jeden kluk a mám na něj crush, ale když teď vidím nějakou holku mám takový nepříjemný pocit v břiše. Zamrznu. Je mi to nepříjemné. Od té doby se mi hnusný když se holky objimaji. Podle mě nejsem lesba. Jen chci být jak předtím. Nemyslet na to. Jak se toho pocitu mám zbavit…

  • Nika napsal:

   Ahoj Ann,

   když se ti líbi kluk a máš na něj zálusk, tak si nemyslím, že bys byla lesba. Kdybys jí byla, věřím, že už bys to věděla a cítila při pohledu na některé holky určitý pocit, ale ne znechucení. Mimochodem, kdybys přece jen zjistila, že jsi lesba, svět se nezboří a život běží dál! Co na tom? Hlavně, když budeš v životě spokojená. Pokud znáš nějakou lesbu, co kdyby sis o tomto tématu s ní promluvila? Mohla by ti pomoct zodpovědět tvé otázky. Pokud neznáš, promluv si třeba s důvěrou kamarádkou. Určitě ti jakýkoli rozhovor s někým blízkým udělá dobře. V každém případě žij, jako jsi žila před shlédnutím videa a nenech se tím ovlivňovat. Buď nad věcí. Co kdyby sis s tím klukem domluvila rande? :-)

   Páčko, tvoje frendka Nika

   • Ann napsal:

    Ahoj. Mám zase stejný dotaz. Nedá mi to spát. Teď ti to napíšu podrobněji. Jak jsem jednou viděla to video. Říkám si: A co když jsem lesba. Nechci nechci být lesba. A najednou si říkám. Ne nemůžu být lesba. Když jsem to přes Ig psala na jednu lesba stránku aby mi pomohla řekla mi: „Jsi blbá pokud si myslíš že by jsi ty mohla být lesba. Snad když se ti hnus pohled na to že jsi lesba tak asi lesba nebudeš. ” nevím mě se prostě vždycky uleví když takhle někomu napíšu. Ale nemůžu ti takhle psát každý dva měsíce. Nevím jak na to přestat myslet. Když na to nemyslím je mi dobře ale jak na to začnu myslet je mi smutno. Nechci být lesba. Prosím jak na to mám přestat myslet.

    • Nika napsal:

     Ahoj Ann,

     co kdyby ses na tu myšlenku tolik neupínala? Žij jako před tím, než jsi to video viděla. Čas a život ukáže, jakou máš orientaci. Zatím si o tomto tématu povídej s lidmi, kterým důvěřuješ a neboj se obrátit na lidi z lgbt komunity. Určitě ti rádi pomohou. Jsem ale přesvědčená, že pokud sis myslela na kluka a pomyšlení na holky se ti hnusí, lesba nejsi.

     Buď veselá, žiješ jen jednou. :-)

     Páčko, tvoje frendka Nika

 2. Naty napsal:

  Ahoj, mám takový problém mám kamaráda, nikdo ho nemá rád a já jsem jeho nej kámoška a jediná, rozumíme si a všichni ve třídě si dělájí z něho srandu dokonce ho i šikanovali a já jsem tam přišla a kluci si mě všimli, Dominik byl celý sbitý a brečel bylo to u hřiště všichni se mu smáli ani mu nepomohli, no a tak se kluci ke mě rozběhli já jsem jim chtěla utéct ale dohonili mě, batoh mi sundali a vyhodili svrhli mě na zem a začali bít a kopat no a strašně to bolelo málem mi zlomily ruku všechny moje kamarádky byly už pryč jediná Eliška tam byla nepomohla mi jen se na mě koukala, výraz měla jako kdyby měla s šikanou něco společného, Dominik mi chtěl pomoct akorát když se zvednul tak hned spadnul něco měl s nohou, najednou tam přijela policie kluky sebrala a zavolala sanitku byly tam dvě hlídky, jedná hlídka se postarala o něho a druhá o mě Dominik měl jen naraženou nohu ale já jsem musela zůstat v nemocnici měsíc na sledování, hned jak se Dominik uzdravil chodil za mnou skoro každý den, ale nechápu proč nikdo nemá rád Dominika?

  • Nika napsal:

   Ahoj Naty,

   je mi moc líto, čím sis musela projít. Když incident řešila i policie, věřím, že se to řešilo i ve škole a že všichni byli potrestáni. Pokud ne, určitě bych to řešila i na školní půdě. Šikana se musí řešit, mluvte o tom, s rodiči, učiteli či výchovným poradcem. Dominik se může lišit, nevím. Příčinou může být jeho vzrůst, brýle, rovnátka, oblékání, chování, koníček… To skupinu může vést k jeho šikaně. Dít se to ale nesmí a musí se to řešit a nezavírat před tím oči!

   Svěř se komukoli v okolí.

   Páčko, tvoje frendka Nika

 3. Kaja napsal:

  Ahoj. Mám takový problém s tím že se mi líbí kluk ze stejného ročníku akorát z jiné třídy…
  Sice jsme s polu ještě nemluvili, ale jednou mi podržel dveře a usmál se.
  A když jsem stála ve frontě na oběd a on vycházel z jídelny taky se a mne usmál.
  Mám mu dát nějak najevo že se mi líbí nebo něco jiného?

  • Nika napsal:

   Ahoj Kájo,

   až na sebe příště zase narazíte, pozdrav ho. Taky se s ním klidně dej do řeči. K tomu můžeš využít přestávku nebo si k němu přisedni (např. s kámoškou) na obědě. Kreativitě se meze nekladou. :-)

   Páčko, tvoje frendka Nika

   • Kaja napsal:

    Děkuji za radu hned co budu mít příležitost tak to zkusím…
    Jen doufám že se neztrapním…. :) ¸

   • Kaja napsal:

    A ještě jedna otázka…¨
    O čem bychom si měl asi tak povídat??
    O jeho zájmech apod.?

    • Nika napsal:

     Kájo, o čemkoli! Buď přirozená. Můžete třeba mluvit o škole, kdo je na co učí, jestli už psali ten a ten test. Nebo o hudbě, o youtuberech, o spolužácích apod. Určitě to nějak vyplyne ze situace. :-)

     • Kaja napsal:

      Ahoj Niko! Ptala jsem se mé kamarádky která zná toho kluka jestli nemá Instagram. Řekla mi že ano a jak se tam jmenuje…
      Napsala jsem mu Ahoj. On mi také napsal ahoj začali jsme si psát…. Děkuji ji ti za rady… Jsi super. :)

     • Nika napsal:

      Děkuji za milá slova. Hodně štěstí! :-)

      Páčko, tvoje frendka Nika

 4. Peťa napsal:

  Zdravím Niko! Velmi miluji svého přítele, v úterý to budou dva měsíce, co jsme spolu. Je to můj první pořádný kluk, se kterým prožívám nejhezčí období života. Úterý v tomto týdnu jsme se viděli a všechno bylo super, jako vždy s ním. Nevídáme se moc často, i když chodíme do stejné školy. Nikdy jsme se nehádali a neměli krizi. Jenže celou středu a čtvrtek se mi neozval, i když jsme byli domluvení. Říkala jsem si fajn, asi má dlouhé tréninky, maká na sobě a tak, protože je tím skoro posedlý. Jenže v pátek jely naše třídy do divadla a když jsem při rozchodu seděla na lavičce a on prošel kolem mě, ani mě nepozdravil. Já i on jsme v tu chvíli nebyli sami, ale všichni vědí, že spolu chodíme. Několikrát jsem ho během dne přistihla, jak na mě kouká. V divadle jsem mu dokonce napsala smsku, že mu sluší košile. Neragoval na ni, i když v jednom kuse čučí do mobilu. To už jsem byla fakt naštvaná a přemýšlela jsem, co se asi stalo.
  Po divadle ve vlaku domů jsem se rozhodla ho na nádraží odchytit, abychom si mohli promluvit, ale on vystoupil s pár dalšími na jiné zastávce a já si toho všimla pozdě. Takže doma, když byl na messengeru online, napsala jsem mu, že mám pocit, že je něco špatně a tak. Následovala krátká konverzace. On je velmi vášnivý florbalista a v kostce si není jistý, jestli chce vážný vztah (přitom před dvěma měsíci jsem ta nejistá byla já a on si jistý byl, dokonce to sám řekl!) že pro čas, který trávíme spolu (a to je pěkně prosím den max dva v týdnu) vidí jiné, sportovní využití, ale že mi to nechtěl říkat, protože si tím není jistý, je v rozporu, nechápe, proč ho napadlo se rozejít, že nechce rozbíjet něco, co nepůjde dát zpátky, když si není 100% jistej, že ale není přesvědčen o tom, že by chtěl rozchod a tak. Napadlo mě, jestli se nezačíná chovat jako “f*ckboy” ale vždycky jsme spolu někde veřejně, vždy mě drží za ruku, je na mě neskutečně hodný a pozorný a chová se jako gentleman. Dáváme si maličkosti i když nemáme zrovna co slavit. Nevadí mu, že jsem občas v lese nebo že něco nepochopím, protože ve věcech co se týkají opravdového vztahu jsem ještě nová. A teď, s čím potřebuji pomoci.
  V úterý, jak to budou dva měsíce, se uvidíme a promluvíme si, co bude dál a jak se rozhodl. Vím, že jeho rozhodnutí asi moc nezměním, ale chci to zkusit aspoň trochu, kdyby ten rozchod opravdu chtěl, protože já se s ním rozejít nechci. Víš, nějaké krátké věty, ale abych nevyzněla jako zoufalka nebo hysterka. Jak bych měla působit, aby se ke mně vrátil, nebo aspoň litoval rozchodu? Chci si vzít kratší, červené šaty, protože jsem mu už kdysi slíbila, že si je na dvouměsíční výročí vezmu. Co bych podle tebe měla v úterý dělat? Jak vyladat, jak reagovat? Díky moc za rady!
  Peťa

  • Nika napsal:

   Ahoj Peťo,

   děkuji ta Tvůj dotaz. :-) No, ráda bych Ti dala nějakou super radu, která zaručeně zabere, ale bohužel netuším, proč se Tvůj přítel začíná chovat jinak. S červenými šaty určitě chybu neuděláš, určitě v nich budeš neodolatelná. Navíc jsi mu to slíbila, tak jen dostojíš svému slibu. V klidu si sedněte a promluvte si jako dospělí lidé o vašich představách o vztahu. Řekněte si, jakou máte představu, jak jste to viděli před dvěma měsící a co se třeba od té doby změnilo. Buď v každém případě sama sebou, vím, že je to klišé, ale není nic lepšího. Buď upřímná a řekni mu od srdce, co cítíš a jak situaci vidíš. Než se uvidíte, nedělej žádné závěry a nevytvářej si domněnky, jen se tím budeš stresovat. Nech ho se vyjádřit a pak k tomu řekni své. Třeba jde jen o to, že se chce více věnovat sportu. Pokud to tak je, zkuste najít řešení. Nabídni se třeba, tedy pokud bys chtěla, že ho jednou týdně doprovodíš na trénink. Randit můžete o víkendu nebo, když mu trénink odpadne. Když se chce a když se dva mají rádi, způsob se najde. Klidně dej průchod emocím, ale pokud by to mělo znamenat, že se budeš válet po zemi a plácat rukama do země, raději se ovládni. Píšeš velice rozumně, a tak věřím, že to zvládneš.

   Budu Ti moc držet palce!

   Páčko, tvoje frendka Nika

 5. Mája napsal:

  Bude mi osmnáct, mému přítelovi je šestnáct. Je zkušenější než já, a i když spolu jsme přes dva týdny, známe se pár let a chemii jsme mezi sebou měli vždycky. On už by rád sex, nebo orál, ale já chci ještě počkat. Jsem panna a chci být připravená, navíc mám ještě trochu strach z toho všeho. Mám pár otázek, co udělat před prvním sexem. Něco už jsem si načetla, ale pořád mám pár otázek. Měla bych se tam dole oholit? A jak, aby to nebolelo a zase rychle nenarostlo? Nikdy jsem nebyla u gynekologa, mám z toho strach, navíc tady v okolí je jen jeden a je to muž. Mám se k němu před sexem objednat a zjistit, zda nemám nějakou chorobu případně se zeptat na antikoncepci? Kolik tak zhruba stojí antikoncepce? A ještě jedna věc – jak ten kluk pozná, kam se má trefit? Co mám dělat při sexu na misionáře, aby to bavilo i jeho? Je opravdu nutné sexy prádlo? Co všechno je dobré před prvním sexem udělat? Co všechno ovlivní dobrý sex, a aby mě to moc nebolelo? Děkuji za odpovědi, jsem nezkušená a prosím nesuďte, že tohle nevím a nikdy jsem nedělala.
  Mája

  • Nika napsal:

   Ahoj Májo,

   neboj se, nikdo tě nesoudí! Jsem ráda za tvou důvěru. Pokud cítíš, že ještě nejsi připravená, nedělej to. Tvůj kluk musí tvé rozhodnutí respektovat a pokud mu na tobě záleží, počká rád. Holit se nemusíš, záleží, jak chceš. Můžeš probrat s tvým klukem, co se mu líbí. Můžeš si chloupky třeba trochu zastřihnout. Nebo můžeš oholit všechny chloupky. K tomu určitě použij ostrou žiletku a pěnu na holení. Postupuj stejně jako u holení nohou. Pozor, ať se neřízneš. Chloupky ale rostou pořád. Musíš se připravit, že holit se budeš pravidelně. Návštěvu gynekologa ti určitě doporučuji, neváhej a objednej se! V tvém věku už bys ho navštívit měla, aby zjistil, že je vše v pořádku a prováděl pravidelné kontroly. Návštěvy se neboj, i když je to muž, je to lékař a podle toho se bude chovat! Navíc s ním v ordinaci je i sestra. Když jsi ještě panna, můžete se dohodnout na vyšetření konečníkem. Také s tebou samozřejmě probere možnosti antikoncepce. Ta stojí několik set korun na tři měsíce. Ale gynekolog ti doporučí vhodnou pro tebe. Určitě ti doporučuji, abyste použili kondom. Ten chrání jak před početím, tak před přenosem pohlavních chorob. Neboj se, kluk snadno pozná, kam se má trefit. Měl hodiny sexuální výchovy a třeba viděl i nějaké video. Samozřejmě ho ale můžeš navést ty a pomoct mu třeba rukou. Poloha misionáře je pohodlná a příjemná pro oba. Během ní ho můžeš líbat a hladit po těle. Taky mu můžeš pomoct pohupováním. Nepřemýšlej nad tím a nech se vést. Zjistíš, že to jde samo. Sexy prádlo mít nemusíš, měj to, co je ti pohodlné a v čem se cítíš dobře. Před prvním sexem buď v klidu, nestresuj se a poddej se tomu. Hlavní je, že to musíš chtít. Když budeš mít první pohlavní styk s klukem, kterého miluješ, je to mnohem snažší.

   Přeji ti, ať je to krásné! :-)

   Páčko, tvoje frendka Nika

   • Mája napsal:

    Díky moc za perfektní rady, hned jsem klidnější :) nehodlám s ním spát hned, ale vím, že jednou to přijde a teď se musím ovládat, protože jsem třeba ještě nebyla u gynekologa a necítím se proto připravená. Vážně ti moc děkuju, hned večer si s mamkou promluvím o gynekologovi, aby třeba šla se mnou :) já se právě zkoušela tam dole holit, ale akorát to pak svědilo a naběhly mi pupínky, není na to třeba ještě něco jiného?
    Mája

    • Nika napsal:

     Májo, rádo se stalo. Jasně, řekni mamce, určitě tam s tebou ráda zajde a ty tak budešš klidnější! Fakt není z čeho mít obavy. No s tím holením je to složité. Platí ale, že čím více se budeš holit, tím dříve si pokožka zvykne a nebude tak citlivá. Prozatím ale můžeš zkusit jinou pěnu na holení a hlavně si oholená místa poté vždy namaž zklidňujícím krémem. Jo a samozřejmě si to nesmíš škrábat! :-)

     Páčko, tvoje frendka Nika

 6. Adela napsal:

  Miluju kluka sve kamosky… dneska jsme se vykousli, ale ja ji to nedokazu rict… a nevim co mam delat…

  • Nika napsal:

   Ahoj Adélo,

   jsi v těžké situaci. Upřímnost je ale nejlepší cestou. Tvá kamarádka asi nebude nejšťastnější, ale být tebou určitě bych jí řekla pravdu. Má právo být naštvaná, ale zkus jí vysvětlit, co cítíš. Možná bude potřebovat čas, aby se s tím vyrovnala, tak jí ho dopřej.

   Držím palce, ať to dobře dopadne.

   Páčko, tvoje frendka Nika

 7. Sara napsal:

  Ahoj, tenhle rok mám mít 18 narozeniny. Asi to je zbytečná otázka protože taky nevím kde mám hledat:D Vyšlo to tak že je budu slavit v zahraničí, asi nemecko, Chorvatsko, Itálie ještě nevím. Chtěla bych vědět jestli jsou někde na narozky nějaké akce, je ti začátkem prazdnin, nějaké slevy nebo tak abych to mohlo oslavit. Diky

  • Nika napsal:

   Ahoj Saro,

   gratuluji k nadcházejícímu výročí. Na tvou otázku neumím moc dobře odpovědět. Vím jen, že stejně jako jsou v ČR v červenci slevy, bývají také v Německu nebo Itálii. Určitě touto dobou bývají v Miláně. Více ti ale neporadím. Doporučuji ti zjistit, kde v tu dobu budeš a pak pátrat v daném místě. Můžeš zkusit napsat do vybraných obchodů, zda nechystají nějaké akce.

   Páčko, tvoje frendka Nika

 8. terka napsal:

  ahoj niko,mám problém.Kamarádky mi říkají že jsem zamilovaná do jednoho kluka,ale já to popírám.Sama nevím jestli se i líbí,ale kdykoli se na mě jenom usměje,tak jsem trochu nervní a mám jakoby knedlík v krku..Už jsem mu i psala v té době co se mi opravdu líbil,jenže on to pak zjistil.Od té doby mě nesnáší.Takže mám v podstatě dvě otázky.Je tu možnost že jsem se znova zamilovala,a jak mu mám naznačit že by jsem s ním chtěla být minimálně kamarádka.Děkuju předem za odpověĎ.

  • Nika napsal:

   Ahoj Terko,

   zamilovaný člověk na toho druhého myslí každou volnou chvíli. Občas se přistihne, že se jen tak bez důvodu usmív, cítí při pomyšlení na něj takový neklid v břiše atd. Pokud to nemáš, řekla bych, že spíše jen toužíš po jeho pozornosti, kterou ti odepřel. Jinak bych se mu nějak zvlášť “nevtírala”, maximálně bych ho zdravila a případně na nějaké akci bych se s ním zkusila dát do řeči. Mluvit můžete třeba o tom, proč si myslíš, že tě nesnáší… :-)

   Páčko, tvoje frendka Nika

 9. Johy napsal:

  Ahoj Niko, štastný nový rok. Mám na tebe dotaz. V lednu na plese bych chtěla oslovit kluka, se kterým jsem v životě nemluvila, který se mi prostě hodně líbí. Jen vůbec nevím, jak na to. Co mám dělat… Bude mi hrozně trapný už jen za ním přijít a co mám pak říct? Kamarádka říká, že ho mám na něco pozvat, ale není mi 18, tak aby to pak nedopadlo, že mi to neprodaj. A spoléhat se, že to v tom případě zaplatí on, mi přijde dost riskantní. Takže už si vymejšlím scénář, co všecho říkat, a jak vůbec začít… nepomohla bys mi prosím, jak se k tomu mám vůbec dokopat, jak ho oslovit (napadla mě např věta: ,,mohla bych s tebou na chvilku mluvit? “, a co pak říkat? Děkuju moc.

  • Nika napsal:

   Ahoj Johy,

   děkuji, tobě také vše nejlepší do nového roku! No, upřímně, asi bych nezačínala zrovna slovy: “Mohla bych s tebou chvíli mluvit?” Hrozí totiž, že ti řekne ne nebo že ti řekne, že to máš říct hned (třeba před ostatními u stolu) apod. Navíc jak píšeš, pak je otázkou, co vůbec říct, aby to nebylo trapné. Napadá mě vyzvat ho k tanci. Na plese se tancuje, a tak na tom není nic divného ani trapného. Chce to hlavně odvahu. Během tance se můžete seznámit, kdo jste, odkud ho znáš, taky můžeš muvit o plesích, jak často tam chodíte, jakou muziku posloucháte, nakonec ho můžeš pozvat na bar. Ty si můžeš dát nealko a on se holt bude muset legitimovat, ale můžeš nabídnout, že to zaplatíš. Prolomí to ledy. Nebo za ním zajdi, až bude na baru, pozdrav ho, zeptej se třeba, co pije, jestli je to dobré, jestli si s tebou třeba nepůjde tancovat. Pokud kouří, nabídni mu, zda ho můžeš jít doprovodit, že potřebuješ na chvíli na vzduch…

   Hodně štěstí! :-)

   Páčko, tvoje frendka Nika

   • Johy napsal:

    Ahoj, moc děkuji, hned se cítím jistější. Až bude ta chvíle, tak si na tvou odpověd rozhodně vzpomenu a v duchu ti budu děkovat! :) jen je tu jedna věc, bohužel. Já nejsem žádnej dobrej tanečník, narovinu prostě tancovat neumím, a když tancuju, nebo blbnem s kamarádkama na parketě, cítím se nepříjemně, i na plese. Myslíš, že to bude hodně vadit? Nebo to radši vůbec nezkoušet? A napadla mě ještě jedna otázka, na kterou jsem předtím zapomněla. Nemohla bych mu říct o číslo? Nebude to od holky takový zvláštní? A asi není dobré jen tak k němu přijít a říct: ,,ahoj, nedal bys mi tvoje číslo?” ,že ne?

    • Nika napsal:

     Ahoj Johy,

     pokud nejsi dobrý tanečník, neboj, bude tam více takových expertů. :-) Konverzaci můžeš díky tomu začít tak, že mu řekneš, že dobře tančí a jestli by ti neukázal jak na to. O číslo bych mu spíše řekla, až když budete spolu nějakou dobu mluvit. Můžeš nabídnout, jestli by s tebou někam nezašel, a pokud řekne ano, řekni si o něj.
     Neber mě prosím ale doslova, nejsem vševěd. Dej na intuici! :-)

     Páčko, tvoje frendka Nika

 10. Terka napsal:

  Promiň, tam jsem zapomněla napsat, že jsem pul oku měla ty výtoky docela silné a každý den ale byly jen bílé nebo nažloutlé ateď jsou hnědé. Děkuju

 11. Terka napsal:

  Ahoj Niko,
  je mi 13 a poslední dva dny mám brutální změny nálad a bolest v podbříšku a doteď asi půl roku a teď před dvěma dny jsem dostala nějaký tmavě hnědý výtok a já se bojím, co to je. Asi příznak té menstruace, ale nemůže to být nějaká infekce?

  • Nika napsal:

   Ahoj Terko,

   řekla bych, že se nejedná o infekci, ale že se jsou to prvotní příznaky menstruace. Připrav se na to, že menstruace se může každým týdnem objevit. Pokud by se to zhoršovalo, měla jsi horší bolesti nebo ses necítila dobře, doporučuji návštěvu lékaře, aby vyloučil případné onemocnění. Samozřejmě se také svěř rodičům, ti ti pomohou a poradí mnohem lépe než já, protože tě znají.

   Páčko, tvoje frendka Nika

 12. Kristyna napsal:

  Ahoj chtěla bych se zeptat
  Na Facebooku jsem se seznámila s jedním klukem který je o 7 let starší to není takový problém jde o to ze jsme se v realitě ještě neviděli a i když jsem ho na živo neviděla jen na fotkách tak se mi začíná strašne líbit. Jsem s toho celkem vedle protoze na něj furt myslím dokonce se mi o něm zdál i sen jenže ten sen se mi zdá už týden a je furt stejný. Když si sním pisu mam takoví divný pocit v břiše. Jsem celkem kvůli tomu smutna protoze nevím jestli mu to říct a nebo ne ůbec nevím co delat. Oba dva by jsme se chtěli poznat i osobně ale možnost bude az v lete tak nevím jestli nemám počkat do léta.
  Jenže s kámoškou co jsme se bavili tak si myslí že jsem se do něj zamilovala vůbec nevím jestli mu to říct a nebo ne
  A nebo jak zjistit jestli se mu líbim taky
  Dekuju za odpověď a za radu

  • Nika napsal:

   Ahoj Kristýno,

   tvoje kamarádka má pravdu, vypadá to, že ses zamilovala. Pokud by to jen trochu šlo, zkuste se vidět dříve než v létě. Někdy to bývá tak, že když si spolu lidi píší, je to láska jako trám, ale jakmile se uvidí, zjistí, že to není úplně ono. Někdy se vzájemně nelíbí, jindy mezi nimi nefunguje chemie a někdy si jen nerozumí. Čím dříve se uvidíte, tím dříve budeš mít jasno, jak na tom jste. Osobně navíc nejlépe zjistíš, zda se mu také líbíš. Než se uvidíte, pokraujte v psaní si, anebo si zavolejte, blíže se poznáte a třeba z jeho projevu poznáš, jestli k tobě něco cítí.

   Páčko, tvoje frendka Nika

 13. Sandra napsal:

  Ahoj, to jsem zase já…. To jak jsem psala, že si kamarádka myslí, že se pře ze mně chce k ní dostat, bylo mířeno na sestřenku. Jakože se mě pořád ptal, jak se má, jak se jí daří na střední (je tam první rok) atd… Taky jsem se té sestřenice dneska ptala, co by dělala, kdyby se k ní chtěl vrátit. Řekla, že neví, že jí dost zklamal, ale že ho pořád miluje. Tak nevím, podle mě chce prostě zpátky jí a myslím, že kdybych se o něco pokusila já, tak by se sestřenka naštvala.
  doufám, že je to srozumitelný…:)

  • Nika napsal:

   Ahoj Sandro,

   jee, tak to jsem to popletla. Teď už se v tom orientuji. Je dobře, že sis s ní promluvila. Asi je rozumné, přestat se na něj soustředit (ať je sebehezčí) a nechat jim volný prostor. Dokud si oni dva vztah neujasní, nefungovalo by to. Tak zkus myšlenky na něj zaplašit a podpoř sestřenku. :-)

   Páčko, tvoje frendka Nika

 14. Sandra napsal:

  Ahoj Niko,
  Mám hrozný problém, líbí se mi bývalý kluk mé sestřenice. Byli spolu přes dva roky a byli spolu opravdu šťastný, jenže on jí pak podvedl. Ona se s ním rozešla a byla z toho dost špatná, řekla mi, že už ho v životě nechce vidět. Já pak přestoupila na jinou školu, shodou okolností, kousek od té jeho. (chodí na střední) Vídávám ho docela často. No a jednou mě a mou kamarádku pozval s jeho pár kámoši na pizzu. Byl fakt pozorný a dost se mě vyptával na sestřenku. Když jsem jí to potom vyprávěla, měla neutrální výraz a řekla mi jen, ať si dávám pozor, abych pak nebyla zklamaná. Mám strach, že když bych s ním něco měla, naštvala by se. Když on je fakt hrozně pěkný!!!
  Ale ještě jedna věc, kamarádka si myslí, že se jen snaží pře ze mně k ní zase dostat, proto se mě pořád na ní vyptával. Jak se má, jestli vím jak se jí daří na škole a jestli nevím, jestli někoho má. Nevím co si o tom mám myslet.

  • Nika napsal:

   Ahoj Sandro,

   poradila bych ti, aby sis na něj dávala pozor. Hezcí kluci v sobě mají obrovské kouzlo, ale často to bývají pěkní svůdníci. Začni tím, že si se sestřenkou promluvíš, zda by jí vadilo, kdyby sis s ním začala a dobře si rozmysli, jak se zachováš, když ti řekne, že ano. Pak bych si s ním domluvila schůzku. Nebo bych to navlíkla nějak tak, abyste spolu byli sami. Podle toho, jak by se k tobě v soukromí choval, by se vidělo, zda se mu líbíš nebo zda by radši byl s tvou kamarádkou.

   Páčko, tvoje frendka Nika

 15. Pavlína napsal:

  Dobrý den, je mi 17 memu přítelovi taky jsme spolu pres rok. Pred pul rokem se stala takova vec on mel firemni večírek (raut) a ptal se me zda se muze zucastnit ptala jsem se zda tam pujdou nejake jeho kolegyně odpovedel mi ze ne, ze jim bude minimalne nad 30 let. Tak jsem rekla at jde.. O dva dny později mi zdelil ze se ten vecer opil a ze se líbal s jinou dívkou ze kdyz byl opili ze ji prosil jestli muze k ni jit spat a tak.. Ctyri mesice jsem mu vse vyčítala prestal se kvuli me bavit i s(určitými) holkami, po 4 mesicich jsem rekla ze mu odpoustim.. Uběhlo uz pul roku a ja stale mam v hlave myslenku jak to mohlo probíhat, a stale se trápím, nemohu se s tim smířit co mam delat?

  • Nika napsal:

   Ahoj Pavlíno,

   mrzí mě, že se trápíš. Zkus se na to podívat pozitivně. Je od něj fér, že se ti přiznal a bylo to v opilosti. To ho samozřejmě neomlouvá, ale lze to chápat jako polehčující okolnost. Navíc se na to podívej tak, že i když ujel, vrátil se k tobě a je i nadále s tebou. Tím se ho nezastávám, jen ti nabízím, jak na to můžeš nahlížet, aby ses s tím vyrovnala. Máš možnost zapomenout na to, nemyslet na to a důvěřovat. Nebo si s ním o tom můžeš otevřeně promluvit, což asi nebude to tak dlouhé době příjemné, ale komunikovat je důležité. (Klidně zkuste vyhledat odbornou poradnu.) Další možností je rozchod. Pokud to v sobě nemůžeš překousnout a víš, že mu to nebudeš schopně nikdy odpustit, zvaž, zda má takový vztah v budoucnu šanci.

   Páčko, tvoje frendka Nika

 16. Péťa napsal:

  Ahoj Niko. Potřebovala bych radu. Dnes ve škole se mi stala taková trapná situace (u mé nic neobvyklého:D), ale tentokrát je to teda docela dost trapný. Totiž, nám se s kamarádkou líbí na škole jeden kluk, a dneska jsme šly dolů po schodech, kde bylo dost lidí na odpočívadle pŕed jídelnou. On tam stál se spolužákama. A já úplně ztratila hlavu, a když jsme procházely s kamarádkou okolo něj, tak jsem jí řekla: ,,A hele tady je Filip”. No, nebudu ti asi muset říkat, že jsem si potom uvědomila, co jsem to vlastně řekla a že jsem pak radši rychle seběhla dolů a sedla si do kouta.. Nic z toho nebylo, lidi okolo to buď neslyšeli, nebo prostě nereagovali. Ale tady jde o, že jsem to řekla, když jsem okolo něj prošla! Co když to slyšel? Co mám dělat, až příště půjde? 😀 řekla jsem si, že se mu teď radši budu chvíli asi vyhýbat. A taky mě štve, že jsem ho dost možná ztrapnila před spolužáky..

  • Nika napsal:

   Ahoj Péťo,

   buď v klidu, v podstatě se nic nestalo. Vsadím se, že kdyby tě někdo slyšel a bylo by to tak trapné, jako ti to přijde, hned by se ozvali. Buď by se smáli, nebo by zareagovali třeba nějakým úšklebkem. Když ale nebyla žádná reakce, nikdo to beztak neslyšel. Navíc jsi ho vůbec neztrapnila. Kdyby to přece jen někdo slyšel, naopak by to pro něj bylo fajn, protože to znamená, že se o něj zajímají holky, což je plus pro každého kluka. Rozhodně se mu nevyhýbej, to by mohlo působit trapně. Buď nad věcí a když se budete míjet, klidně se na něj usměj a pozdrav.

   Páčko, tvoje frendka Nika

 17. Péťa napsal:

  Ahoj, jak se zbavit pocitu méněcennosti? :-(

  • Nika napsal:

   Ahoj Péťo,

   nikdo není méněcenný! Každý na světě je jiný a každý má právo být jiný. Buď sama sebou a věř si. Když ti někdo něco ošklivého řekne, nauč se nad to povznést a myslet si své. Každý umí něco jiného. To že například neumí matematiku, neznamená, že je k ničemu, třeba naopak vyniká v jazycích nebo umí jednat s lidmi. Důležité je mít se ráda. Tak do toho! :-)

   Páčko tvoje frendka Nika

 18. Martina napsal:

  Ahoj Niko. Chtěla bych se tě na něco zeptat. Hrozně moc se mi líbí jeden kluk. Chtěla bych, aby si to uvědomil, zatím nemám odvahu ho oslovit. Kamarádka říká, že nejprve na něj musím koukat, aby si to vyložil, jako že se mi líbí. Jenže, jakmile on jde, já se na něj nedokážu podívat. Asi si budeš myslet, jak je to divný, když obvykle toho kdo se nám líbí, pozorujeme neustále.. Ani já sama nevím proč. Prostě vidím, že jde a ne. Nemám odvahu, nebo to nedokážu, já nevím. Už se mi to párkrát povedlo, ale chtělo by to víc. Přitom se mi líbí ještě další dva a na ty kouká úplně jak na obrázek. (líbí se mi míň!!) . A můj dotaz je, nevíš jak to mám udélat? Já potŕebuji pár dobrých rad. A taky, nevíš proč mi to nejde? Nejsem nějaká divná? Měla bych na něj koukat pořád jako na obrázek, ale vždy.0, když jde, já začnu být lehce nervózní, a koukám se do země. Pomoz mi prosím s tím!!! Moc moc moc dékuju, jsi záchrana. Vím, že tady si ze mě legraci dělat nebudeš.

  • Nika napsal:

   Ahoj Martino,

   to, o čem píšeš, je úplně normální. Nejsi první ani poslední, kdo se stydí. Tvoje kamarádka má pravdu. Když po něm budeš koukat a když se na sebe podíváte a ty se usměješ, on pochopí, že se ti líbí. Ještě je tu ale možnost, že si s mím začneš psát. Třeba přes nějaký chat. Tak se můžete poznat, a když se blíže seznámíte, nemuselo by ti dělat takové potíže se na něj koukat. :-)

   Páčko, tvoje frendka Nika

   • Martina napsal:

    Děkuji za odpoveď Niko:) kontakt by byl super, ale on nepřijímá žádosti na žádné sociální síti. Ani ode mě, ani od kamarádky:(. Tak zatí to zkusím. A ještě prosím, nemáš nějaký tip, jak se pŕestat stydět a prostě se kouknout a vydržet se mu chvíli dívat do očí? Jsem jaksi neschopná:(. Vážně moc děkuji.

    • Nika napsal:

     Ahoj Marti,

     rádo se stalo. :-) Co se stydlivosti týče, zkus trénovat. Trénuj oční kontakt s kamarádkou, pak rozšiř okruh třeba na spolužáky. Nebo se lidem koukej do očí na ulici. Když okolo tebe někdo půjde, dívej se na něj a až se na tebe podívá, neuhýbej a usměj se. Chce to jen odvahu a trénink, věř mi. Hlavní je se nebát, nikdo ti hlavu neukousne. No a kdyby ti někdo třeba řekl: “Co koukáš?”, nezalekni se a řekni mu: “Mám oči, tak co bych nekoukala.” A je to.

     Budu ti držet palce.

     Páčko, tvoje frendka Nika

     • Martina napsal:

      Ahoj, napadla mě ještě jedna otázka. Ty máš totiž hrozně dobré rady. No, prostě jsem si řekla, že bych ho měla oslovit. Vím, říkala jsem, že nemám odvahu, ale on je maturant a za pět měsíců odejde a zbyde jen smutek. Akorát problém je ten, že to pro mě bude hroznej problém. on je takovej ten drsnější typ, má hodně kamarádů, a já nevím jak by se mi naskytla možnost mu to říct o samotě. Hlavně mi to přijde divný, když jsem s ním mluvila asi jednou (teda to mluvil on, a dal mi kompliment, a vlastně od té doby se o něj zajímám…)a taky co mu mám vlastně říct? Jak mu to mám říct? Rozhodně to chci ale zkusit, jelikož jsem zakoukaná a hlavně pohledy( i když už mi to jde líp) by nemusely stačit, protože on je takovej, ehmm že moc nevnímá okolí 😀 a hlavně mě děsí těch 5 měsíců, to je hrozně málo..děkuji moc

     • Nika napsal:

      Ahoj Marti,

      díky, že se na mě zase obracíš. Za prvé příliš se neupínej na to, co bude za pět měsíců. Zbytečně řešíš něco, co může být úplně jinak. Jedna z možností je, že kdybyste spolu začli chodit, za pět měsíců se nemusí nic změnit. On začne pracovat nebo chodit na jinou školu, ale ve vztahu se nemusí nic změnit. Další možností je, že vám vztah nevyjde. (Nemusíte si rozumět, zakoukáš se do jiného apod.) Dej tomu čas, život to nějak vyřeší. Pokud nereaguje, zapátrej v paměti, jak začal váš předchozí rozhovor (respektive jeho monolog) a zkus situaci navodit znovu. Nebo seber odvahu, běž za ním a zkus s ním promluvit. Pokud jsi o něm třeba slyšela, že umí nějaký sport, začít můžeš třeba tak, že se zeptáš, jestli nebude mít nějaký zápas nebo jestli by ti nevysvětlil, jaká jsou pravidla a tak. Nebo to můžeš navlíknout tak, že si děláš průzkum, co se dá po maturitě dělat a zajímá tě, jak se rozhodl on. Třeba půjde na nějaký den otevřených dveří na VŠ, v tom případě mu nabídni, jestli bys nemohla jít s ním.

      Budu držet palce!

      Páčko, tvoje frendka Nika

 19. Trisha napsal:

  Ahoj niko,teďka jsem se skamarádila z holkama z naší třídy a chtěli by jsme nějak stvrdit přátelství,nevíš jak by jsme to mohli udělat tak aby to nebolelo?(btw omlouvám se za chyby)
  Trisha

  • Nika napsal:

   Ahoj Trisho,

   mám radost, že jste se spřátelily. Rozhodně bych nedoporučovala stvrdit vaše přátelství po indiánsku, tedy krví. To může být velmi nebezpečné. Můžete si koupit náramky a vzájemně si je na počet přátelství darovat. Můžete něco společného zakopat. Můžete třeba společně spálit dubovou kůru. Představivosti se meze nekladou.

   Páčko, tvoje frendka Nika

 20. neznámá napsal:

  ahoj niko,odkolika se dela sex me je 15

 21. Sabii napsal:

  Ahoj Niko,
  Líbí se mi jeden kluk,ve škole jsme se vídali každý den a teď se vídáme jen občas…Když jsem byla u jeho tety tak po mě koukal a já zas po něm,a když se uvídíme tak po sobě koukáme…Mám pocit jakoby byl do mě zamilovaný…Ale nevím…Proto si nechám poradit od tebe…

  Díky Niko

  Sabii

  • Nika napsal:

   Ahoj Sabii,

   dej na své instinkty a převezmi iniciativu. Možná je to stydlín a neví, jak tě oslovit. Až se příště uvidíte, oslov ho. Jakkoli, řekni mu cokoli. Uvidíš, jestli se rozjede komunikace. Nebo ho klidně hned pozvi na rande…

   Budu držet palce, ať to dopadne dobře.

   Páčko, tvoje frendka Nika

 22. terka napsal:

  ahoj niko,tohle léto jsem byla na táboře a tam jsem potkala jednoho kluka. Je strašnej děvkař a já mu naletěla. příští rok jedu na ten samej tábor a chci se tě zeptat jestli mu mám dát ještě šanci??

  • Nika napsal:

   Ahoj Terko,

   to samozřejmě záleží na tobě. Ale upřímně řečeno, pokud do něj nejsi zamilovaná a jemu na tobě nezáleží, moc nerozumím, proč byste si měli dávat druhou šanci. Rok je ale dlouhá doba, tak uvidíš, jak to budeš cítit pak. Třeba se objeví ještě někdo jiný. :-)

   Páčko, tvoje frendka Nika

 23. Eliška napsal:

  Ahoj. Potřebuju se zeptat. Snad poradíte. Neexistuje nějaký ověřený způsob jak kluka pozvat nenápadně na první rande? Díky moc za odpovědi. Hrozně se před ním stydím, ještě podotknu, že je o rok starší a chodí do třídy výš. <3

  • Nika napsal:

   Ahoj Eliško,

   úplně nenápadně bych to nedělala. Nemusel by totiž pochopit, že bys s ním někam chtěla jít. Nehledej v tom žádnou vědu. Prostě se ho zeptej, jestli by s tebou někam nešel posedět. Nebo pokud se stydíš říct mu to takhle narovinu, můžeš vymyslet něco jiného. Třeba pokud je u vás v okolí nějaká akce, co takhle mu nabídnout, jestli by s tebou šel, že jsi byla domluvena s kamoši, ale nikdo z nich nakonec nemůže. No a že bys tam ráda šla, ale ne sama…

   Chce to odvahu, uvidíš ale, že když to vyjde, stojí to za to. :-)

   Budu držet palce.

   Páčko, tvoje frendka Nika

 24. Nikola napsal:

  Ahoj,
  Hrozně se mi líbí jeden kluk. Dřív ve škole jsem ho vídávala, ale nijak moc mě nezajímal. Pak jsme jeli se školou na expedici a on se mě poslední večer zeptal na jméno, když jsem mu ho řekla, tak mi řekl, že jsem hezká. Hrozně mě to potěšilo, a hned jsem si ho začla víc všímat no a teď se mi líbí hodně. Chodíme do stejné školy, on jen o třídu výš. Jenže od té doby nic.. a hlavně ho pořád vídám s jednou holkou, která je zadaná, ale oni se spola baví pořád a hrozně často. Já mám prostě strach, že spolu něco budou mít! Kamarádka říká, že jsou jen kamarádi podle ní, ale já jsem asi fakt paranoidní a hrozně se bojím, že je jednou spolu uvidím. Nechci mít ten strašnej pocit žárlivosti. Nevíš, jak se tím tak nezabývat a hlavně co dělat, aby si mě zase všimnul?

  • Nika napsal:

   Ahoj Nikolo,

   nežárli, vždyť vlastně ani nemáš nač, když spolu ještě ani nekamarádíte. Navíc, pokud víš, že ta holka, má kluka, opravdu nejspíše budou jen kamarádi. Co kdyby sis od něj něco půjčila (učebnici, nebo sešit) a pak ho za zapůjčení pozvala na zmrzku nebo na drink? Nebo si k němu přisedni na obědě a dej se do řeči. Nebo se k němu přidej cestou ze školy. Navázat kontakt určitě nebude nijak těžké, chce to jen trochu odvahy. Fakt!
   Pokud ho ale chceš přestat řešit, řešení je jednoduché. Až ho potkáš, nekoukej na něj jako na svatý obrázek a buď nad věcí. Co bylo, to bylo. :-)

   Páčko, tvoje frendka Nika

 25. knihomolka123 napsal:

  Ahoj, mám problém a byla bych ráda za odpověď . Zamilovala jsem se do kluka se kterým jsem v životě nemluvila . Vídám ho každý den ve škole . Jezdíme vždy čirou náhodou na stejné společenské třídní a školské akce (je z jiné třídy) .
  Po dlouhém rozmýšlení jsem se mu odhodlala napsat . Jak se má … Odpověděl hned a optal se i na mě- tím ale skončila celá naše konverzace .
  Fajn ,odhodlala jsem se napsat po dalších třech hodinách a optat se ho na školu.
  Jenže odpověď zůstala doeučená a nepřečtená až doteď (2 dny ).
  Teď to beru jako ztrapnění a prakticky nevím co dál .
  Děkuji za odpověď . Simča 16let

  • Nika napsal:

   Ahoj Simčo,

   vím, jak se teď cítíš. Neboj se, neztrapnila ses! Důvodů, proč se neozval, může být hned několik. Nemusel tu zprávu vůbec dostat (zatoulala se), nemusel si ji všimnout, nebyl do teď u pc, neví, co by ti měl odepsat. Ať je to jak chce, trapas to není. Hoď to za hlavu a až se příště uvidíte, nahlas ho pozdrav a usměj se. Až to půjde, dej se s ním do řeči. Není nad osobní kontakt. Když na sebe upozorníš, všimne si tě a třeba si uvědomí, že ti neodepsal.

   Hlavně buď v klidu, o nic nejde! :-)

   Páčko, tvoje frendka Nika

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *