Pořiď si na léto trendy nehtíky – co frčí?

Vypadat hezky a upraveně neznamená jen starat se o svůj obličej, mnohé o nás vypoví i nehty. I o ty je třeba se starat a opečovávat je. Otázkou jen zůstává, jaké jsou teď trendy.

Frendka se ptala manikérky Katky, která se nehty živí již přes pět let, co doporučuje svým klientkám. „Když má žena upravené nehty, je v podstatě jedno, jakou techniku úpravy zvolí. Hezky vypadají jak gelové, tak akrylové nehty a stále oblíbenější je i technika P-shine. Každé klientce doporučuji něco jiného, velmi totiž záleží na kvalitě přírodního nehtu, někdy bohatě postačí dodat nehtům výživu a nalakovat je jemným lakem, jindy jsou přírodní nehty tak problematické, že je třeba na ně dát gel či akryl.“

V létě frčí barvičky všeho druhu, od výrazně růžové, přes rudou, po korálově oranžovou. Pokud si vybereš opravdu výraznou barvu, doporučuje se zjemnit ji tak, že prsteníček nalakuješ trochu odlišnou barvou. Inspirovat se můžeš třeba Darou Rolins, která ses takovou úpravou mnohokrát objevila v televizi. Pokud jsi hodně ulítlá, můžeš zkusit nalakovat každý nehet jinou barvou. 

dlouhe cervene nehtyNejčastěji se stále používá gel.Ten se aplikuje přímo na nehty a pomocí ultrafialového světla v UV lampě ztvrdne v pevný nehet, poté následuje vymodelování požadovaného tvaru, délky i tloušťky.

Rozhodující informací pro gelové nehty je, že přírodní nehet není ničím vysilován a po odborném odstranění gelu v nehtovém studiu jsou nehty opět v původním stavu. Zejména majitelky slabých nehtů dokáží ocenit, že jim pěstěný vzhled vydrží klidně i 4 týdny.

Další oblíbená technika úpravy nehtů je P-SHINE, ta spočívá ve vlešťování výživných látek do povrchu přírodního nehtového lůžka, tím se do svrchních vrstev nehtu dostávají minerální látky společně s proteinovým základem a právě díky vyleštění dochází ke zpevnění. Silnou stránkou P-SHINE je sjednocení barvy lůžka a přírodní vzhled nehtů. P-SHINE vydrží zhruba 2-3 týdny podle stavu nehtů.

Velmi populární je také francouzská manikúra. Ale pozor, už se nenosí na dlouhých drápcích. Pokud si chceš Francii vyzkoušet, ale nechce se ti jít za manikérkou, s trochou tréninku to zvládneš doma. Pro začátek si určitě kup speciální proužky, podle kterých si bílý oblouček obkreslíš.

Jaké nehty se nejvíce líbí tobě?

Sandra Š.

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Ifka napsal:

    ja ted mam pres leto na kazdem nehtu jinou barvu a kazdy mi to chvali :-)))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *