Poslední dny do konce prázdnin – co ještě se dá stihnout? 

Konec prázdnin klepe na dveře a ty máš pocit, že sis je ještě pořádně neužila? Nevěš hlavu, celé prázdniny se spoustů zážitků se dají vměsnat do několika málo dnů. 

Podívej  se, co vše ještě můžeš stihnout, aby ti nepřipadalo, že sis prázdniny pořádně neužila… 

Zajdi na biják

Užij si ještě hezký večer v kině. Hodně i malých měst hraje od setmění kino. Společným jmenovatelem letních kin je omezený počet míst, tak si s sebou vezmi deku nebo nějakou skládací židličku, ať máš pohodlí. Parádní je, že letní kino je levnější než klasické kino, ale přitom se v nich hrají i nové filmy. Chroupat chipsy můžeš, jak chceš a dost pravděpodobně to nebude nikomu vadit.

letni kino

Jeď k vodě 

Co by to bylo za léto bez koupání? Je jedno, že to není moře. Skvěle tě osvěží i řeka. Nebo vyraz někam na jezero nebo přehradu, kde je hlubší voda a větší vyžití okolo – zaplaveš si, chytíš bronz a kdo ví, třeba tam potkáš i nějaké nové lidi.

Přespi mimo domov 

Vezmi kámoše nebo sourozence a přespěte někde jinde než doma – na zahradě pod stanem, pod širákem někde u vody. Nebo přespěte u někoho na chatě, nebo i doma. Všechno se počítá. 

Upeč baštu na ohni

Nemusí nám být deset a nemusíme být na táboře, abychom si užili táborák, ne? S partou nakupte špekáčky, chleba nebo třeba marshmallows, zabalte oheň a užijte si to. Nezapomeňte si u toho zazpívat nebo vyprávět strašidelné historky.

taborak_marshmallows na ohni

V anglicky mluvících zemích opékají nad ohněm marshmallows úplně běžně. Zkus to taky!

Den pro sebe

Dopřej si čas jen sama pro sebe. Domluv se s rodinou, ať tě jeden den nechají úplně být a dělej jen to, co chceš ty. Dej si koupel, zacvič si, koukej od rána do večera na filmy, ohol si nohy, nabarvi vlasy, čti si, jdi se projít – dělej zkrátka cokoli, co tě baví a po čem se budeš cítit dobře. 

den pro sebe

Co ještě hodláš stihnout do konce prázdnin ty?

Sandra Š.
foto: unsplash & pixabay

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *