Povinná maturita z matiky nebude!

Pokud jsi na střední, pravděpodobně tě zajímalo, jak dopadne boj o povinnou maturitu z matiky. Psaly se petice, hádalo se a někde se už i dost šprtalo. Povinná maturita z matiky totiž měla být od roku 2021, tedy už za rok, a to pro všechny bez rozdílu, zda studují na kadeřníka nebo inženýra.

Kdo patří mezi ty, pro které je matika noční můrou, bouchejte rychlé špunty! Dnes bylo odhlasováno, že se ruší. Kdo se naopak těšil, ať nezoufá, maturovat z matiky může i tak. Pořád tím pádem platí, že k češtině stále bude na výběr buď z cizího jazyka, nebo z matematiky.

Každá škola si samozřejmě stanoví sama, zda je či není pro její studenty matematika tak důležitá, aby z ní měli maturitní zkoušku. Je jasné, že gymnázia se zaměřením na matematiku nebo třeba průmyslovky, povinnou maturitu z matematiky mají a budou mít. Oproti tomu studenti středních škol se zaměřením na jazyky si mohou oddychnout, těm toto odpadne.

Jak jsi na tom ty? Je pro tebe maturita z matematiky strašákem? Nebo ji máte na tvé škole povinně? Anebo si ji zvolíš dobrovolně? Poděl se… :-)

Sandra Š.
foto: pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *