Přestav si pokojíček na pokoj

Je tvůj pokojíček už trochu zastaralý a budeš jej renovovat? Sice si v něm vyrostla, ale všudypřítomná růžová barva, obrázky s motivy tvých dětských hrdinů na zdech a spousta plyšáků rozmístěných do všech koutů už jaksi není pro tebe. Připravili jsme pro tebe několik tipů, na co při přestavbě dětského pokojíčku na cool pokoj pro studentku rozhodně nezapomenout.

Jak bude vypadat?

Ze všeho nejdříve je potřeba si rozmyslet jak bude tvůj pokoj vypadat. Vezmi si tužku, papír nebo si na netu najdi nějaký program a pusť se do designování. Rozmysli si, kolik nábytku potřebuješ, do jakých barev pokoj budeš ladit a jak to všechno rozmístíš. Zamysli se i nad tím, zda budeš nebo tví rodiče pořizovat nový nábytek nebo budete renovovat původní. Někdy stačí starý nábytek obrousit, namořit a znovu natřít a rázem máš nábytek podle tvého vkusu. Co takhle na skříň namalovat sluníčko? Hned bude veseleji, ne?

Odpíchni se od umístění okna a dveří, s těmi totiž pohnout nejde a pamatuj, že nejvhodnější umístění stolu je napravo od okna – pokud jsi pravák a nalevo od okna – pokud jsi levák. Při psaní si totiž nesmíš stínit přirozené světlo rukou.

Pokud tvůj pokojíček vypadá podobně, proměnu už zasluhuje, nemyslíš?

Pokud tvůj pokojíček vypadá podobně, proměnu už zasluhuje, nemyslíš?

Rozestavění nábytku

Nejlepší je začít umístěním největších kusů nábytku. Nejvíce místa většinou zabere postel. Postel by měla být z masivního dřeva, aby leccos vydržela. Zespodu by měla být prodyšná, takže by měla mít nejlépe rošty, na které se pokládá matrace.

Když už jsme u té matrace, pokud ti vaši ještě od tvého dětství neměnili matraci, je na čase. I když matrace není na očích, její výběr nepodceňuj. Protože denně prospíš osm a více hodin, je potřeba, aby byla kvalitní. Pro tvoji dorůstající páteř je určitě vhodná zdravotní matrace. Nejen, že je pohodlná a budeš na ní spát jako nemluvně, má i preventivní účinky proti stresu a únavě, onemocněním páteře a kloubů nebo krevního oběhu. Pokud je tvoje postel netradičních rozměrů, neděs se, naštěstí je možné koupit i matraci na míru.

Dalším velkým kusem nábytku je skříň. Měla by mít dostatek prostoru pro všechno tvoje oblečení sezónní i nesezónní. Taky by měla mít křídlo, nebo prostor, kam oblečení pověsit. Šaty, košile, kabáty, bundy se přece nemůžou válet.

Pokud se ti nechce pokaždé při převlíkání skládat oblečení do skříně, pouvažuj o koupi sluhy. Samozřejmě ne živou bytost, ale o šikovný kus nábytku, na který se dá věšet a házet oblečení.

Při zařizování pamatuj i na poličky. Určitě by neměla chybět u postele (aby bylo kam umístit telefon, budík, knížku a hrnek) a u stolu. Na tu si můžeš položit rádio nebo květiny, svíčky a fotky.

Kam uložíš serepetičky?

K zahození není ani nějaká komoda, určitě i ty máš spoustu serepetiček, které jsou šíleně neskladné, ale bez kterých se neobejdeš. Komodou můžeš vyplnit prázdný prostor a když to bude poblíž okna, můžeš nad ni umístit zrcadlo, a vytvořit si tak kosmetický koutek.

Co na zdi?

Nezapomeň, aby ses v pokoji cítila dobře, je potřeba jej vyzdobit. Hodně dělá výmalba, ale stěny můžou ozdobit i samolepky, obrázky – co takhle si na zeď pověsit oblíbené puzzle? Pokoj oživí i svíčky, květiny a fotky.

  • Je to tvůj pokoj, tak popusť uzdu fantazii.

foto: freedigitalphotos.net

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *