Pro a proti kondomů

Řešíš s tvým klukem dilema, zda používat či nepoužívat kondom? Frendka pro tebe připravila 5 pro a proti. Pro jakou variantu se přikláníš ty?

Jaká jsou tedy PRO?

Už pro ten dobrý pocit

Už jen proto, že se cítíš chráněná a tvé podvědomí ví, že díky kondomu snižujete riziko otěhotnění na minimum si sex užiješ více. Také jsi chráněná před infekcemi a pohlavními chorobami, které hrozí, když se miluješ s někým, koho příliš dobře neznáš.

kondomNasazování je hra

Dokáže vás nasazování kondomů vždy pěkně otrávit? Ale proč, zahrňte to do předehry. Vždyť i tento akt může být tak rajcovní, že se vám to bude oběma líbit. Jen to pojměte ne jako povinnost, ale jako hru.

Stokrát jinak

Na trhu je tolik variant a druhů, že budete mít co dělat, abyste to všechno stihli za život vyzkoušet. Existuje takové množství povrchů, barev, příchutí a tvarů, že to pro vás bude pokaždé jiné.

Tah do budoucna

Je jasné, že když chceš používáte kondom, neusilujete o dítě. Ale existuje mnoho žen, které mají zvýšené protilátky proti spermatu. V takovém případě je kondom nutností. Díky němu nedochází k podráždění tvé imunity. V opačném případě hrozí podle lékařů neplodnost, protože tělo zahájí obranný proces proti spermiím, nebo dokonce zárodku budoucího dítěte po otěhotnění.

Stop mykózám

Ne, tohle není začátek reklamy na nějaký přípravek proti tomuto problému. Pokud hlavně v létě trpíš na opakující se záněty a mykózy, nebude se ti to díky kondomu k tobě přes partnera vracet a budete tak  před tímto nepříjemným problém chráněni oba.

Jaká jsou PROTI?

Musíte ho hlídat

Kondom je sice spolehlivý, ale je třeba ho hlídat, aby nesklouzl. To, že klukům kondom často nesedí, není nic neobvyklého. V takovém případě je třeba zkoušet a zkoušet, který druh a značka tvém partnerovi sedne.

Pach gumy

Častý argument proti kondomům. Ženy si stěžují, že v sobě cítí spíše gumu než partnera, a tak je jim sex nepříjemný. Jak to máš ty? Vadí ti to, jak jdou kondomy cítit?

Obavy z prasknutí

Tohle je velký problém kondomů. Stačí jen ostrý nehet, špatně ho nasadit a problém je na světě. Pokud si toho všimnete, hned ho sejměte a použijte jiný, jinak hrozí nejen otěhotnění, ale různé pohlavní nemoci.

A je po erekci

Stává se, že kluky už jen nasazení vzruší tak, že hned vystříkne. Anebo právě naopak. Než ho vybalíte, chytíte a nasadíte, je to jako brzda.

Alergie na latex

Udává se, že až 6 % lidí trpí alergií na latex. Jelikož to způsobuje nepříjemné potíže nezbývá, než se s latexovými kondomy rozloučit. Řešením ale mohou být kondomy bez latexu, určené speciálně pro alergiky. Poptej se na ně ve větších drogeriích nebo lékárnách.

Sandra Špačková

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *