Proč se těšit na školu

No, ano, čteš dobře, neboj, Frendka se nezbláznila. :-) Účelem článku ani není tě do školy nalákat, protože tam stejně musíš, ale v rámci pozitivního myšlení, se ti pokusíme ukázat pár výhod, proč konec prázdnin zase nevidět tak černě.

Jednou z výhod bude určitě to, že pokud máš přísné rodiče, nebudeš mít potíže s hledáním výmluv, proč potřebuješ být odpoledne či večer venku, protože proti učení u kamarádky, půjčování knížek v knihovně, a podobně, přece nemohou mít nic ani ti nejpřísnější rodiče.

Pozitiv může doznat i tvůj společenský život, kdo trávil prázdniny třeba u babičky s dědou, obvykle si moc ruchu neužil. A mnoho objektů hodných zbožňování zřejmě někde na chalupě na vesnici nebo doma také člověk jen tak neobjeví.

Ve třídě, a vůbec ve škole, ale máš poměrně široké možnosti výběru (pokud tedy nechodíš na ryze dívčí školu :-). Navíc se ve škole ideálně seznamuje, nemusíš přemýšlet dlouze, jak ho oslovit, aniž by si musela použít okoukaný trik s otázkou – kolik je hodin. Témat k hovoru je totiž dostatek od dlouhé fronty na obědy třeba po učitele.

Vedle stresu obvykle také není nouze o legraci, i když záleží taky na tom, jaké máš štěstí na spolužáky. K výhodám se dá nicméně přičíst i to, že pokud tě baví třeba volejbal, nemusíš shánět kámoše přes FB celé odpoledne, spoluhráče máš v rámci TV zajištěny, na internetu nemusíš hlídat FUP, a v některém z oblíbených předmětů se třeba dozvíš i něco zajímavého.

Zapi :-)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *