První rande

První rande s novým klukem, natož pak vůbec první rande v životě, to je dost ošemetná věc. Pokud dotyčný naprosto šílí láskou k tobě, asi ti odpustí, když přijdeš o 15 minut později oblečená do matčiných tepláků a celou dobu budeš žvanit o tom, jak je tvoje mladší sestřička roztomilá… Kdyby ale náhodu ne, tady je pár rad, které ti pomohou, aby tvoje rande bylo ťip ťop.

Nervozita

Před prvním rande jsou nervózní i třikrát rozvedené padesátnice – z nervozity si tedy hlavu nelam. Tréma nejspíš opadne během prvních pár minut, pokud však pocit svírání v žaludku nepřejde, nic si z toho nedělej. Pokud si toho kluk vůbec všimne, bude mu to připadat roztomilé, maximálně si pomyslí, že jsi trochu plachá (což je stopro lepší, než působit jako nafučená, sebestředná kráva…)

Oblečení a make-up

Na sebe si vezmi něco prověřeného – něco, o čem zaručeně víš, že ti sluší. První rande není nejvhodnější okamžik na experimenty. Kluk si sotva všimne, že jsi měla tentýž top na sobě před 14 dny ve škole a pokud ano, je mu to jedno. Nedělej ze sebe plakátovací plochu – on s tebou nejde na rande kvůli skvělému make-upu, ale kvůli tomu, co je pod ním!

Příchod

Na rande zkus přijít přesně, maximálně o minutku až dvě později. Na to, aby na tebe kluk čekal čtvrt hodiny, jako na příjezd královské delegace, se ještě málo znáte. Zároveň ale nechoď s příliš velkým předstihem, nechceš přece vypadat jako nedočkavka. Pokud víš, že se zdržíš, pošli dotyčnému sms s omluvou.

Kam jít

Místo schůzky by měl mít naplánováno on. Nezval tě přece na rande na náměstí, ale třeba do kina či na pizzu. Pokud bude tvůj idol přeci jen v rozpacích, zkus navrhnout procházku (tedy, když zrovna venku nezuří sněhová vánice). Dej si ale pozor, aby to byla skutečně procházka a ne několikakilometrová túra.

O čem mluvit

Téma k rozhovoru předem neřeš, ono se nějaké vyvrbí. Uvolni se, usmívej se a buď příjemná. Ptej se ho na to, co tě zajímá (ale pozor na příliš důvěrné dotazy!), mluv o tom, co zajímá tebe. Hlavně se nepřetvařuj a nedělej ze sebe někoho jiného, než doopravdy jsi. Poprvé by ti to možná zbaštil, ale při příštím rande by lež určitě prohlédl, a tak by druhá schůzka taky mohla být poslední…

Anička

 

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *