Říjnové filmové novinky

I tento měsíc pro tebe frendka připravila výtažek z filmových premiér, které by sis neměla nechat ujít. Vybrali jsme filmíky, které jsou vhodné nejen na rande, ale i ty u kterých se zaručeně zasměješ a také ty z vážnějšího soudku, protože život není vždy psina. Tak nasbírej inspiraci.

Čerstvou českou novinkou je film Zázrak, v hlaví roli vystoupí zatím neznámá Michaela Bendulová. Příběh je o patnáctileté dívce, která se dostane do nápravného zařízení a touží milovat. Ale… není jí to dovoleno. Navzdory všem zákazům se však rozhodne žít svůj život naplno.

kinoNa co zajít, když máš rande? Jedině na Rivalové! Toto životopisné akční drama je nabité adrenalinem. Aby taky ne, vždyť pojednává o věčných rivalech Niki Laudovi a Jamesi Huntovi z prostření Formulí 1. Dokonalý profesionál versus neodolatelný playboy, kteří mají jedno společné – nezkrotnou touhu po vítězství v závodech plných zvratů, nebezpečí a blízkosti smrti.

Pokud se zajímáš o filmovou tvorbu a zajímají tě některé snímky z proběhlých filmových festivalů, pak je film Cosi je ve vzduchu právě pro tebe. Film popisuje poutavý a výstižný portrét francouzské mladé scény 70. let, plné politiky, umění a sexu.  MFF v Benátkách získal film Zlatou Osellu za nejlepší scénář, zatímco na MFF v Ghentu porota ocenila hudební stránku snímku.

 

Plán útěku, to je název film v hlavní roli se Sylvesterem Stallonem, který hraje útěkáře na útěku. Živí se totiž jako expert na infrastrukturu vězeňských zařízení. Nechává se v nich  zavírat a hledá skuliny v zabezpečovacích systémech, které jsou pak následně na základě jeho analýz  – a efektních útěků – odstraňovány a zdokonalovány. Do jednoho vězení je ale nastrčen násilím a neví si rady. Spojí síly s Arnoldem Schwarzeneggrem, který si zde odpykává trest za kyber-terorismus. Jak to celé dopadne? Zajdi se podívat. :-)

Pokud se chceš spíše zasmát, zajdi na Don Jon. Jon Martello (kterého hraje krasavec Joseph Gordon-Levitt ) má v životě jen pár věcí, na kterých mu záleží – byt, auto, rodinu, kostel, ženský a porno. Jeho kámoši mu dokonce říkají Don Jon – prostě  si domů z baru přitáhne jakoukoli chce. Nic se ale podle něj nevyrovná osamocenému sledování porna. Nespokojený se svým dosavadním životem se vydává za poznáním lepšího sexu, ale k jeho překvapení se místo toho poučí daleko více o životě a lásce ze vztahů se dvěma velice odlišnými ženami. Co ty na to?

Další prima komedie je Apokalypsa v Hollywoodu. Oficiální text distributora filmu zní: Když dojde na konec světa, jsou celebrity “člověk jako každý jiný”. I oni budou bojovat o prežití. Žádné drama ale nečekejte. Apokalypsa v Hollywoodu je bláznivá komedie, ve které se partička známých tváří sejde v jednom domě, zatímco za okny končí svět.

I Velká Británie se vytasila s dramtickou novinkou. Do hlavní role povolala legendárního charismatického Tim Rotha. Film se jmenuje Rozbitý svět a vypráví o Skunk prožívající nevšední dospívání, vedle první lásky a hádek v rodině se musí vypořádat s cukrovkou. Svěží režijní debut Rufuse Norrise získal ocenění BIFA za nejlepší britský nezávislý film roku.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *