Rozhovor s dobrovolníkem roku

Minulý týden, v rámci setkání certifikovaných ICM, se rozdávaly i ceny dobrovolník NICM za rok 2012. Jedním z oceněných se stal Jakub Čech (12 let), který působí v ICM Prostějov.

Ahoj Jakube, chtěla bych se tě zeptat, jak si se dostal k dobrovolnictví?

V loňském roce jsem nastoupil na Cyrilometodějské gymnázium v Prostějově a v rámci této školy funguje Informační centrum pro mládež. Začal jsem si o ICM zjišťovat informace, zkusil tam pomáhat, až se to dostale do té fáze, které by se dalo říci dobrovolnictví.

Jak tedy přispíváš k chodu prostějovského Íčka?

Roznáším letáky a pozvánky na výstavu, aktualizuji je a také jsem se nabídl, že můžu pomoci při akcíc, např. na burze škol.

A co tě na tom baví?

Je zajímavé komunikovat a sledovat reakce lidí, když jim nabízím ty letáčky, takže to je bezesporu zajímavá zkušenost. Věnovat tomu odpoledně pro mě není nějaký problém. Navíc když jsem byl například na Burze škol, mohl jsem navštívit i další stánky a stanoviště celé akce, bylo to zajímavé.

To určitě. Máš i nějaké negativní zkušenosti během tvého dobrovolničení?

Ne, jsem spokojený.

Zajímala by tě i do budoucna práce s mládeží/dobrovolnická činnost?

S mládeží ani ne, spíše bych se chtěl věnovat žurnalistice nebo mediální komunikaci, protože mimo jiné jsem externím redaktorem prostějovských novin. Snažím se psát i o ICM, abych jej propagoval. Zajímá mne také spotřebitelské právo.

Děkujeme za rozhovor :)

Kateřina Mydlářová, říjen 2012, www.nicm.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *