Rychlá láska aneb speed dating

Jsi už dlouho sama a hledáš lásku? Vyzkoušela jsi seznamku a pořád nic? Nebo se jen ráda seznamuješ a poznáváš nové lidi? Pokud tě už nudí tradiční seznamování, kdy tvůj protějšek sype z rukávu jedno klišé za druhým, tak je tady něco pro tebe! Objev kouzlo speed datingu, který se stává víc a víc oblíbeným.

Co je speed dating?

Speed dating neboli rychlé rande má v České republice už tříletou tradici. Dává dohromady páry již od roku 2009 a slaví úspěch. Alespoň podle ohlasů, kde účastníci píší své dojmy, pocity a samozřejmě úspěchy, které si z akce odnášejí. „Minulý týden jsem byla na speed datingu a zdálo se mi úžasné, potkat tolik nezadaných a ještě k tomu slušně vypadajících a fajn mužů na jednom místě,“ svěřila se jedna z účastnic.

A jak celá rychloseznamka funguje? Nejprve se zaregistruješ na stránkách speed datingu, zaplatíš poplatek a zvolíš si termín svého rychlého rande. Pak už se celá seznámeníchtivá parta sejde v příjemné kavárně, kde jsou vyzbrojeni cedulkami se svým jménem a kartou na zapisování výsledků z jednotlivých rychloschůzek.

Nezadané ženy a muži jsou rozděleni do párů a mají jen čtyři minuty, aby zaujali jeden druhého, protože pak zazní nemilosrdný zvukový signál a muž se musí přesunout k dalšímu stolu. A další rande začíná znovu.

A jak a kdy se dozvíš, jestli jsi někoho oslnila? Na konci celé akce dojde ke srovnání karet výsledků, kde si značíte, s kým byste se ještě rádi viděli. Jestli se s někým shodnete na tom, že se chcete vydat na opravdové rande, dostanete na sebe kontakty a můžete se začít poznávat.

Výhody

Výhodou je, že máš poměrně velkou šanci seznámit se se zajímavými muži. Za celý večer totiž poznáš minimálně deset nezadaných protějšků. Navíc nehrozí žádné trapné chvilky, když ti někdo nebude zrovna dvakrát sympatický nebo si s dotyčným nebudeš mít co říct. Ty čtyři minuty uběhnou jako voda. A navíc, pokud si nikoho nevybereš, jdeš na další rychlorande zadarmo. A to se přece vyplatí, nebo ne?

Nevýhody

Speed dating ti sice ušetří čas, kdy můžeš během hodiny opravdu najít toho pravého, ale nemusí tomu tak být. Každý může mít jiné očekávání nebo jde do celé akce s jiným záměrem. Jedna z účastnic říká: „Když jsem se bavila s ostatními účastníky speed datingu, tak hlavní očekávání asi nebylo najít si partnera na celý život, ale seznámit se s novými lidmi.“

Tak co, propadneš i ty kouzlu speed datingu?

Kristýna Dušková
Zdroj: http://www.randemotyl.cz/cs/rychle-rande/

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *