Smajlíci, které možná (ne) znáš

O smajlících, jako oblíbených oživovačích komunikace, tu už pár článků bylo. Standardní varianty  : ) úsměv, nebo : D smích,  ; – ) škádlení, nebo  : – ( smutek, známe všichni. Ovšem vynalézavost milovníků smajlíků nekončí jen s grafickým rozhraním různých chatů a diskusí. Poměrně pestrou sbírku smajlíků si můžeme vytvořit i skrze klávesnici.

small_smiley.jpgTak například nás může něco rozbrečet :, – ( , můžeme na někoho vyplazovat jazyk : – P , nebo ho raději použít k líbání po francouzsku  :- P*, také se můžeme něčemu divit :- o, nebo bít přímo zděšeni :-O. Dokonce i takový smajlík ovšem umí vyjádřit tvář pokerového hráče, tzv. poker face, kdy nedáváme najevo žádné hnutí mysli skrze emoce :- |

Ale pokud se naopak chceme trochu odhalit, můžeme smajlíkem naznačit, že jsme anděl o : ), ďáblík 3 : ), prase : e , Ježíšek *<] : – ) , kyklop O-) , nebo třeba klaun < : o ) či zakletý princ > : ( .

Prozrazovat nemusíme jen povahu, ale třeba i něco o našem vzhledu, tak třeba, že nosíme brýle B – ) , kšilt q : ) , rovnátka : – #  , a muži zase vous  : – ## , nebo jen knírek  : – {) , nebo háro jako příznivec punku = : – ) .

Pokud čekáme pozvání na rande, měly bychom zbystřit, pokud zprávu doprovází smajlík tohoto typu @}->– , který by měl sloužit jako náhrada za květinu, prostě taková malá sms či email růže. Tři písmenka vypadající jako záhadná zkratka mohou v řeči obrazů zase zvát na oběd či večeři, neboť nápadně připomínají vidličku, nůž a talíř uprostřed YOI .

Zapi:-)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *