Správná péče o ruce

Věděly jste, že jednou z věcí, které kluci od holek vyžadují, jsou upravené a jemné ruce? Ne? Tak si tuhle novinku vezměte k srdci a začněte se svýma rukama něco dělat. Rozhodně nevypadá hezky, když na něj vytasíte své, až do kůže okousané, drápy a kůži vysušenou jako mrtvola.

Pokud se zlozvyku kousání nehtů nemůžete zbavit, máčejte si je každý den do vody s pepřem, nebo se podívejte do oblíbených drogerií a zeptejte se prodávajících – určitě vám poradí, některé řetězce vyrábějí speciální laky, které mají tak příšernou chuť, že vás nutkání hryzat a hryzat velmi rychle opustí.

Co se ale kůže týče, na tu už musíte být pečlivější.

Podívejte se na pár tipů, které by vám měly pomoct: pece o ruce

1. Antibakteriální gely

Každá z nás se denně pohybuje na ulici, chytáme madla v autobusech, metrech a tramvajích, bereme věci v obchodech, ve škole saháme na kliky a tím se na naši pokožku dostávají nejrůznější bacily a bakterie, kterých bychom se rozhodně měly zbavit.

Spousta antibakteriálních gelů ale má negativní vlastnost, a to, že vysušují, proto byste se měly zaměřit na takové, které vám kůži krásně hydratují. Takové gely nabízí kde jaká značka, stačí si vybrat, třeba podle vůně.

2. Krém

Krémů najdete v obchodních sítích nespočet, přičemž si každá z nás může vybrat, kterou přesně potřebuje – hydratace, proti stárnutí pokožky, ochranný, je jich spousta. To, jaký si vyberete, je jen na vás. Výhodou těchto krémů je, že fungují i na kůžičku kolem nehtů a kolikrát i na zpevnění nehtů. Takže si jeden pořiďte domů, jeden do kabelky a mažte se vždy, když si vzpomenete. Krémů není nikdy dost!

Tip: Jednou měsíčně si večer namažte ruce a na celou noc si je zabalte do rukavic, ráno je budete mít jako miminko!

Anička S.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *