Strašák všech rodičů

Piercing není žádná nová módní vlna. Jeho kořeny sahají až do doby před tisíci let, kde měl rituální a náboženský význam. Byl rozšířen po celém světě i mnoha národů. Nevypadal tak, jak ho známe dnes, ale byl vyráběn ze dřeva, kovu a kostí. Děsivá představa, co?

Jeho pořízení rozhodně není jednoduché, je spojeno s odvahou, bolestí, věkem a penězi.

Nejprve si budeš muset počkat než ti bude patnáct, je ale možné, že někde s tím budou mít problém a do osmnácti let po tobě budou chtít souhlas rodičů. Pak si musíš nějaký vybrat, ani to není jen tak, chce to totiž něco, co se ti bude líbit dlouhou dobu. Cena se pohybuje od pěti stovek výše. Poté bude potřeba nechat ho vydezinfikovat. Nejlepší je nechat to na odbornících přímo v salonu. Opravdu není dobré nic podceňovat. I salon si pořádně prověř, než tam půjdeš na zákrok, běž se tam klidně několikrát podívat a očíhni to tam. Je důležité, aby tam měli dostatečné hygienické podmínky.

Pak jim budeš muset říct, kam ho budeš chtít umístit, pokud to nebude vhodné, tak tě na to v salonu upozorní. To, že má tvoje kámoška piercing v jazyku, neznamená, že ho tam budeš moct mít i ty. Všechno záleží na našich tělesných dispozicích.

Jakmile budeš mít piercing koupený, vydesinfikovaný a budeš vědět, kam s ním. Připrav se na bolest a trochu krve, někoho to bolí víc, někoho míň. Vždycky na to jsou potřeba kleštičky, kterými se prorazí otvor pro ozdobu. Většinou to bolí více, než pak samotné navléknutí piercingu. Všechno to netrvá déle než pár minut. Na zpříjemnění bolesti, existují různé mastičky. O ránu se budeš muset starat ještě několik týdnů po zákroku. Během prvních dvou týdnů bys neměla šperk vytahovat, díra by totiž mohla zarůst.

Pokud by ti rána začla nějak mokvat, natékat nebo hnisat, hned se obrať na lékaře. Normální nejsou ani nejrůznější fleky, ty mohou značit, že jsi alergik na kov. Pak by musel šperk urychleně ven, aby z toho nebyly další komplikace.

Rozhodně si dobře rozmysli, zda do toho půjdeš. Rodiče z toho asi nebudou příliš nadšení, učitelé si rozhodně nenechají nějakou tu uštěpačnou poznámku pro sebe a vezmi v potaz i případné zdravotní komplikace a možnost celoživotní jizvy v místě vpichu.

Když už se rozhodneš pro piercing, koukej si ho užít a podělit se s frendkou o svůj zážitek!

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Simča napsal:

    No já mám teda píro v pupíku od svých 14 let a udělali mi ho v pohodě se souhlasem rodičů. Spíš než do salonu jsem zašla na chirurgii, kde mám jistotu že je vše vydezinfikované. Píro nestojí od 500 výš, já mám třeba za 150, je z chirurgické oceli a jsem s ním spokojená. Za 2 dny sem ránu měla v pořádku, nic mi nehnisalo ani neoteklo a za měsíc už sem mohla do bazénu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *