Super levné dárky pro celou rodinu? My je známe!

Vánoce se blíží mílovými kroky a s každým dalším dnem ti z nich vstávají vlasy hrůzou na hlavě, protože ještě nemáš dárky a nevíš, kde na ně vezmeš peníze?

To chce klid, Vánoce jsou přece svátky klidu a míru, tak se podle toho začni chovat. Není na škodu si uvědomit, že ještě nejsi výdělečně činná, a tak nemůžeš kupovat dárky jako jiný dospělý vydělávající Ježíšek.

Frendka pro tebe připravila několik tipů na dárky pro celou rodinu, které tě nepřijdou na moc peněz.

Mamka

Líčí se tvoje mamka? Pokud ano, zkus si všimnout, co jí dochází? Jasně na make-up nebo pudr asi mít nebudeš, ale co takhle lesk na rty nebo tužku na oči. Lesk na rty pořídíš od 50 Kč a tužku na oči dokonce od 30 Kč.

Pokud se nelíčí nevadí, u kosmetiky můžeš ale zůstat. Voňavé mýdlo nebo pěna a sůl do koupele ji určitě udělají taky radost. Cena je hodně odlišná, ale do 100 Kč by ses vejít mohla.

Taky toho má tvoje mamka až nad hlavu? Zapisuje si všechny úkoly a schůzky někam na papír? Zajdi do papírnictví a poohlídni se po nějakém diáři nebo zápisníčku. Stačí něco malého, co strčí do kabelky. Bloček nebo diář pořídíš od 30 Kč podle kvality a velikosti.

darky

Taťka

Dá si tvůj taťka rád panáčka nějakého toho alkoholu? No výborně, kup mu štamprli. Jaký vybereš motiv, je na tobě. Vyrábějí se s čirým sklem, s potisky nebo s pískováním. Cena se odvíjí od kvality skleničky, ale většinou stojí od 50 – 100 Kč.

Pokud alkohol nepije, kup mu třeba hrníček. Dneska se vyrábí s všelijakými potisky a nápisy, a tak můžeš vybrat třeba ten s nápisem Pro nejlepšího tatínka na světě. I když mu takhle běžně neříkáš, můžeš mu jeho oblíbenost sdělit prostřednictvím hrníčku. :-) Nebo prostě vyber ten s jeho oblíbeným motivem – auto, moto apod. Hrneček pořídíš od 50 Kč.

Pracuje taťka v kanceláři? Co takhle mu darovat kalendář? Stejně ho bude potřebovat a nakonec si ho bude muset koupit, tak mu ušetříš cestu do obchodu a složitý výběr tématiky provedeš za něj. Navíc si na tebe vzpomene, kdykoli se na něj podívá. Kalendář můžeš koupit za 200 Kč, ale když pohledáš, určitě najdeš pěkný i do 50 Kč.

Prarodiče

Tak to je oříšek, který ale jde rozlousknout. Babičce třeba můžeš koupit novou chňapku do kuchyně, ta by tě nemusela stát více než 80 Kč. Dědečkovi můžeš dát podobně jako taťkovi štamprli nebo pokud si rád hraje Rubikovu kostku nebo ježka v kleci. Určitě zavzpomíná na mládí.

Dohromady jim můžeš koupit hrníčky, knihu křížovek, nebo nějakou jinou knížku – zajdi do Levných knih, tam určitě vybereš.

Sourozenci

Tady se těžko radí, když netušíme, jak jsou velcí. Velké sourozence potěší něco s kosmetiky a malé samozřejmě hračky. Malé autíčka nebo panenky pořídíš okolo padesáti korun. Sestře můžeš koupit třeba sponky do vlasů nebo zrcátko, bráchovi pak třeba hezkou propisku do školy.

Tvůj kluk

Tak tady to záleží na tom, co už jste si dali. Potěší ho určitě plyšák, hrníček – ty prostě frčí :-), nebo třeba svíčka – buďto mu můžeš dát s nějakým motivem, nebo jsou k dostání i čajové svíčky v porcelánu, na kterém jsou napsána jména – určitě tam nejdeš i tvoje jméno.

  • Nemáš ani na tyhle dárky, ale přesto bys rodině chtěla udělat radost? Domluv se s rodiči, ať ti peníze půjčí. Dohodněte se, že ti dluh budou odečítat z kapesného, nebo že si ho odpracuješ. Jak, to už záleží na chodu Vaší rodiny, možná budeš moct jít k jednomu z rodičů do práce a pomoct jim tam. Nebo se můžete dohodnout, že budeš odnášet skleničky od piva a vrácené peníze půjdou na splátku. :-)

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Xuxu napsal:

    dik za tipy. babci se chnapka bude hodit :DD

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *