Tipy na dárek pro učitele ke konci školního roku

Je už zažitou tradicí, že na konci školního roku, dostávají učitelé od svých žáků a studentů nějakou pozornost. Odkud se tato tradice vzala, není známo, ale pokud nechcete být s třídou za nevděčníky, měli byste také něco vymyslet. 

Pozor! Vymýšlejte s předstihem, než se s celou třídou dohodnete, popřípadě, než se složíte a než  dárek seženete, bude nějaký ten týden trvat. 

Když se jako třída nedohodnete, zůstane nejspíš u klasiky v podobě kytky nebo něčeho sladkého. Což o to, na tom není nic špatného, v podstatě jde jen o gesto, ale pokud se jste schopni se spolužáky dohodnout, buďte originálnější. 

darek

Vsadíme se, že jiným a ještě k tomu společným dárkem uděláte mnohem větší radost. Výběr dárku se samozřejmě odvíjí od rozpočtu. Minimáně tisícovku ale určitě vyberete a s tou už se dá leccos vymyslet. Nejlepší je, když víte, co učitele baví. Trocha inspirace ale určitě přijde vhod… 

Pro zahradníka 

Když vůbec nevíte, poukaz na zahradní náčiní to jistí. Nebo kupte nějakou rostlinku, kterou si zasadí nebo rovnou strom. Zjistit, jaké je jeho oblíbené ovoce, bude beztak hračka. Hodně oblíbený je ale i motýlí keř, ten totiž na zahradu přiláká motýly z širokého okolí. 

Pro adrenalinového fandu

Zážitek v podobě skoku z padáku, zorbingu nebo jízdy v luxusním autě si sám od sebe člověk nekoupí. Zážitkové dárky jsou pořád in, takže stačí vybrat ten, který by mohl udělat učiteli radost.

Pro vášnivé čtenáře

Náruživí čtenáři bývají pěkným oříškem, kolikrát ani oni sami nemají přehled, jaké knížky už přečetli. Takže pro milovníky knih jedině knihy na přání, 1. vydání oblíbených knih, anebo poukázku na nákup knihy.  

Pro kulturního nadšence 

Lístky do divadla budou skvělým dárkem. Vyberte divadlo, které je populární, nebo kde hraje jeho oblíbený herec. Vstupenky kupte rozhodně dvě! A pokud divadlo není ve městě, kde učitel žije a máte dostatek vybraných peněz, můžete přikoupit i jízdenky (třeba na vlak), ať má fullservis.

Když vůbec nevíte…

Když nemáte tušení, jaký je váš učitel typ, pak nic nezkazíte poukazem na masáž (pro učitelku) nebo do pivních lázní (pro učitele).

Nebo učiteli věnujte vzpomínku. Co třeba dát nechat vytisknout velkou fotku, kde budete vy i s učitelem? Udělat dneska dobrou fotku zvládnete během přestávky. Můžete se domluvit a všichni se vytasit s nějakou grimasou nebo si vyrobte cedulky s hláškami a vyfoťte se s nimi. Výsledný produkt nemusí být nutně plakát, ale třeba fotka na magnetické tabuli. Magnetka se může stěhovat z tabule na tabuli, ze třídy do třídy a pokud budete jó oblíbený kolektiv, třeba skončíte na lednici v kabinetě. :-)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *