Už řešíš, co budeš dělat v létě? Co takhle workcamp?

Využij skvělou příležitost k cestování a poznávání nových lidí a kultur. Získej zajímavé zkušenosti a netradiční letní zážitky. Díky tak zvaným workcampům navíc věnuješ několik hodin svého času práci, která má smysl, a staneš se součástí života zajímavé neziskovky.

Workcampy jsou jeden až dvou týdenní projekty v neziskových organizacích po celém světě. Schází se na nich mezinárodní skupina dobrovolníků. Společně nejen pomáhají dobré věci, ale také poznávají danou zemi a kulturu, jak nezisková organizace funguje a sami sebe navzájem. Baví se spolu většinou anglicky, ale za špatnou gramatiku tě opravdu nikdo peskovat nebude, stačí když se domluvíte :)

cely svet

Spektrum projektů, do kterých se můžeš zapojit, je opravdu široké – od ochrany kulturního dědictví, biofarem, ekocenter přes práci v národních parcích, s dětmi, lidmi s handicapem atd., záleží jen na tobě, co si vybereš.

Workcamp splnil všechna moje očekávání. Poznal jsem super partu lidí z 5 zemí světa, zjistil jsem, že se dokáži se svou, dle mého názoru, slabou angličtinou domluvit a s někým si povídat hodinu a déle v cizím jazyce. Estonsko jako zemi jsme měli tu čest poznat jinak než turisti, poznali jsme ji očima Estonců. Měli jsme plno skvělých zážitků a zábavy při práci. A dodalo mi to sebevědomí k dalším workcampům a pomoci ostatním…”, píše Štěpán o své zkušenosti z Estonska. Vyjet ale můžeš od Islandu , přes Irsko, Německo, Švýcarsko až do Japonska nebo Jižní Koreje téměř kamkoliv.

Chceš taky zažít workcamp, potkat partu inspirativních lidí a užít si super léto? Největší nabídka a zároveň nejvyšší šance na přijetí je v únoru březnu, což znamená, že ideální čas přihlásit se, je právě teď. Tak neváhej! Místa se plní rychle. Více informací a přihlášku najdeš zde.

Za zprostředkování workcampu zaplatíš 1500 Kč (jako student). Na místě máš zajištěné ubytování a stravu, někde dokonce dostaneš i příspěvek na volnočasové aktivity, výlety, vstupy do muzeí apod.

Pokud tě workcampy lákají, ale ještě ti není 18 let, můžeš se zúčastnit i některého z našich 6 workcampů v Čechách (od 16-ti)! I na nich potkáš zahraniční dobrovolníky a procvičíš si angličtinu.

A co ty, už máš plány na léto?

zdroj: nicm.cz, foto: pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *