Ve škole říkali, že máte číst? My víme co!

Škola začala a učitelé vám už zmínili, že by bylo dobré číst?

Určitě měli namysli povinnou četbu, jenže ta často bývá poměrně nezáživná a může být těžké se do ní začíst. Jak si s tím poradit? Holky z redakce mají tip, díky kterému se prokousaly všemi povinnými knihami ony.

cteni

Rada zní: Rozečti se! Je to jednoduché, prostě začni číst. Zprvu se vykašli na povinné knížky (tedy pokud nemáte na jejich přečtení termín) a začni číst něco, o čem víš, že se ti bude líbit. Až přečteš třeba dvě knihy, zkus jednu z povinné četby, pak si “za odměnu” přečti další libovolnou a tak to střídej, až přečteš všechno, co musíš. Čtení se ti nezprotiví a knihy, co tě budou bavit, ti pomohou se rozečíst a do těch složitějších se pak začteš snáze…

Zajímavé knihy v září vyšly v nakladatelství Cooboo. Tady je ochutnávka:

Krycí jméno Verity kryci jmeno verity

V říjnu 1943 se nedaleko Paříže zřítilo britské špionážní letadlo. Jeho pilotka a pasažérka byly nejlepší přítelkyně. Jedna z dívek hru o život prohrála dříve, než začala. Druhá má naději, že přežije. Aby „Verity“ zachránila svůj život, musí nacistům říct “pravdu” o své misi. Začíná trýznivý a zároveň nádherný příběh o přátelství, odvaze a zradě. Každý den bojuje Verity o svůj život. Odhaluje svou minulost, lituje svého selhání, ukazuje kuráž a touhu dostat se domů.
Podívej se na trailer ke knize:

aspon trochu normalniAspoň trochu normální 

Když se Travis vrátí domu z mise v Afghánistánu, zjistí, že jeho rodiče se rozvedli a bratr mu přebral přítelkyni. Navíc ho pronásledují posttraumatické stresové poruchy. Zdá se, že jeho život je úplně v troskách. Pak ovšem potká svou dávnou kamarádku ze střední školy…

Travisův suchý humor a schopnost věřit v životě v to dobré, z něj dělají neobyčejného a neodolatelného hrdinu, který vás přesvědčí o tom, že i v sebehorší situaci nesmíme ztrácet naději a že život je vlastně krásný.

Kdybychom se neviděli kdybychom se nevideli

Lex byla šťastná. Měla kompletní rodinu, kamarády a kluka, co ji miloval. Teď je z ní holka, jejíž bratr spáchal sebevraždu. A vypadá to, že už taková bude navždycky.

Lex se teď pokouší poskládat si život dohromady a snaží se vytěsnit, co se stalo té noci, kdy Tyler zemřel. Ale je tu tajemství, které nikomu neprozradila.

Nový román bestselerové autorky Cynthie Handové, napsaný na základě niterných a osobních zkušeností.

prvniPrvní

Když byla America vybrána do Selekce ani ve snu by ji nenapadlo, že by se ocitla na dosah samotné koruny, natož k srdci prince Maxona. S blížícím se koncem soutěže narůstají hrozby za branami paláce a America si uvědomuje, jak je lehké všechno ztratit a jak těžce bude muset za svou budoucnost bojovat.

Líbali jsme se  libali jsme se

Bestsellerový autor David Levithan napsal příběh založený na skutečné události – Harry a Craig, dva sedmnáctiletí kluci, se zúčastnili líbacího maratonu, aby překonali světový rekord a zároveň upozornili na předsudky panující ve společnosti. Dehydratovaní a nevyspalí se snaží o zápis do Guinessovy knihy rekordů a jejich úsilí se stává ohniskem, kolem kterého se točí příběh dalších dospívajících kluků, již hledají svoji vlastní identitu, lásku, řeší rodinné problémy – a hlavně touží objevit své místo v tomto světě.

  • Po které sáhneš ty?

Zdroj: cooboo.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *