Víš, jak vybrat make-up?

Taky se ti už možná stalo, že jsi v drogerii sáhla po špatném make-upu a pak jsi měsíc po městě chodila jako bledule nebo naopak jako by ses připálila v solárku? Frendka ti v dnešním článku poradí, jak správně vybrat make-up.

První věc, na kterou si musíš ohlídat je odstín. Ten se musí co nejvíce podobat tvé pleti. Určitě znáš trik s testem na ruce, ale pozor, to nestačí. Je dobré si make-up vyzkoušet i na krku a samozřejmě na obličeji. To se v drogeriích, kde jsou umělá světla špatně testuje. Proto dohoď ostych a požádej o tester. Ten si odnes domů a vyzkoušej na přírodním světle.

U jeho výběru vezmi v potaz i typ tvé pleti. Pokud máš suchou a citlivou pokožku, pak sáhni po zvláčňujícím make-upu. Pokud máš spíše mastnou pleť, hodí se pro tebe spíše krycí a matující make-up.

Zvaž ale dobře, pokud vůbec potřebuješ krycí make-up, pokud nemáš problémy s pletí, možná ti vystačí jen tónovací krém, který sjednotí tvou pleť, a tak nikdo nepozná, že na sobě něco máš. Kdy tedy sáhnout po krycím make-upu? Tehdy, když máš na obličeji třeba pigmentovou skvrnu nebo výrazné pupínky.

Jak správně nanést make-up?

Nejprve nanes krém, a pak až make-up, díky tomu k pleti přilne a bude působit svěžeji. Pokud chceš, aby byl tvůj make-up dokonalý celý den, nanes na vrstvu krému ještě podkladovou a vyhlazující bázi.

jak se nalicit

Samotný make-up můžeš nanést štětcem, houbičkou anebo klasicky rukama. :-) Nanášej ho vždy u dobrého osvětlení a rozetři jej až do ztracena, není nic horšího než viditelné mapy.

Pokud potřebuješ, pak na make-up místy nanes i korektor, ten do tváře vťukejte prstem, a neroztírej jej. Bude tak lépe držet a bude i méně nápadný. Teprve poté se přepudruj, ale zase ne na celém obličeji. Bohatě stačí jen v místech, kde se tvoje pokožka obvykle leskne. Ten ale zásadně nanášej na štětci a před aplikováním na obličej, jej nejdříve oklepej, ať nejsi jak pudrová panenka.

No a nakonec nalič oči a rty a máš hotovo.

Martina M.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *