Trápí tě padající a nevzhledné vlasy?

Nejsi v tom sama. Tento problém trápí spoustu žen, obzvláště v tomto období. Nač utrácet penízky za kolikrát zbytečně drahé masky, které třeba ani nepomůžou? Zkus se mrknout k mamči nebo k babičce do spíže a budeš překvapená, jaké poklady tam na tebe číhají.

Ne nadarmo se prodává tolik druhů kopřivových šampónů, je fakt, že mnohým z nás moc nevoní, ale na zničené vlásky je to super elixír. Pokud se dostaneš k usušené kopřivě, pak si zalej čtyři hrsti kopřivy dvěma litry vody a nechej tak 5 minutek vylouhovat – mezitím ti to příjemně vychladne a tuto kúru můžeš aplikovat po každém umytí vlasů. Kopřivy působí i jako prevence proti lupům.

Nastrouhej si trochu čerstvého zázvoru a zalej horkou vodou. Nech vylouhovat a zchladit a použíj to stejně jako šampón.

Pokud doma najdeš petržel, tak ji rozmixuj, zalej horkou vodou, nech vylouhovat, zchladit a nanes na vlasy. Jednak tato maska působí jako kondicionér, ale také ti tvou pokožku krásně prokrví.

Pokud toužíš po krásných hebkých a lesklých vlasech, pak smíchej pár lžiček (tak 2-3) panenského olivového oleje se dvěma žloutky, nanes to na vlasy, přikryj igelitem a třeba ještě ručníkem a nechej tak půl hodinky působit. Pokud ti olej nevoní, tak si do této směsi přidej i malinko kondicionéru.

Zvýšit bys měla přísun železa, chromu a křemíku. Všechny tyto vitaminy dostaneš do těla za pomocí kvasnic, mořských plodů a luštěnin. Vlasům pomáhá mimo jiné i vitamin B6, ten najdeš v kuřecím a vepřovém mase, v kvasnicích, banánech nebo v luštěninách.

Zkus jen poslouchat. Zeptej se babiček, jak to dělávaly v době, kdy nebylo tolik druhů všelijakých masek, šampónů a kodicionérů. Určitě ti nějáký ten trik poradí.

Jen nezapomeň, že ať už se rozhodneš pro jakoukoliv z těchto variant, je potřeba ji opakovat přibližně dvakrát týdně po dobu dvou měsíců, teprve potom se dočkáš tolik očekávaného výsledku. Jelikož máme teprve únor, už na jaře ti budou tvé vlasy všichni závidět :-).

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *