Vztah se starším klukem

Je ti -náct, ale kluk, na kterého si myslíš, už tuto věkovou hranici překročil? Nebo jste oba teenageři, ale stejně máte mezi sebou několikaletý věkový rozdíl? Frendka ti poradí, zda má takový vztah šanci.

Možná si říkáš, že když láska hory přenáší, tak co by neunesla nějakých pár let… Než však skočíš rovnýma nohama do vztahu se starším klukem či mužem, zkus se zamyslet nad klady a zápory takového románku.

Plusy

Mezi jednoznačná plus takového vztahu patří to, že starší kluk už má rozum a není to takové trdlo. Od staršího kluka se také můžeš dozvědět či naučit spoustu důležitých a užitečných věcí, a sama se tak stát trochu dospělejší

Starší kluk už také třeba sám vydělává, a tak se vaše rande nemusí nést v duchu dvou ratlíků na lavičce v parku – zajištěný dospělák tě vezme do kina či na véču a taková zábava ho nebude stát týden dřiny u „mekáče“. Starší kluk dokáže být gentleman a ochránce a ty se s ním budeš cítit jako princezna.

Mínusy

Takový kluk je sice rozumný, toho rozumu na tebe ale může někdy být až moc. Může se stát, že po čase si s takovým mužem budeš připadat jako naprostá blbka, která nic neví a ničemu nerozumí. Vzhledem k věkovému rozdílu je víc než pravděpodobné, že nebudete mít stejné zájmy a koníčky, a tím pádem ani námět ke konverzaci.

Každý z vás bude mít jiný denní režim a možnosti zábavy. Starší kluk nebude muset chodit domů v deset večer, nebude se muset nikomu zpovídat z toho, kde a s kým byl a samozřejmostí pro něj bude i pití alkoholu.

Těžko budete mít nějaké společné přátele. Ti jeho jsou pro tebe příliš staří a koukali by na tebe spatra a ti tvoji by ho do party taky nevzali. Okolí by na vás hledělo s odsudkem a tvoji rodiče by nejspíš také štěstím do stropu neskákali.

A nakonec sex. Zatímco pro něj je to přirozená součást partnerského života, ty na něj asi ještě nepomýšlíš. Tenhle rozpor by vás trápil oba a za následek by mohl mít v lepším případě rozchod, v tom horším pak činy, kterých bys později litovala.

Anička

 

Mohlo by se vám líbit...

4 komentářů

 1. Laraq napsal:

  Ahoj, mám takový problém. Chodím s 22 letym klukem, mně je 15 a žádné problémy v podobě kamarádů, nebo alkoholu nemáme. Jeho kamarádi mě přijali a moji zas jeho, protože mám už dospělé kamarády. Skvělé si rozumíme a problémy v sexu nebo tak nemáme. Je zkušený, to ano, ale já jsem za to ráda. Ale je tady jeden velký problém, moje matka je úplně proti. Ale naprosto. Od ty doby, co zjistila, že s ním chodím, zakázala mi všechno. Jsem zavřená doma, jak ve vězení a jeho nesmím ani na pět minut vidět. No, protože tohle dělá, tak jsem začala doma lhát. Začala jsem lhát o tom, kam chodím a co dělám. Bohužel se to vždycky provali. Ale já jsem z toho opravdu zoufalá. Mamka ho nechce ani poznat, nemůžu ji dokázat, jak je hodnej. A on se jí i boji poznat z toho, jak se ke mně chová. Co mám dělat, aby se to zlepšilo? Mám lhát o tom, že už s ním nejsem? Já opravdu netuším, jsem z toho zoufalá. Prosím, poraďte mi.

 2. marjú napsal:

  ahoj, zamilovala jsem se do jednoho kluka v den kdy jsem mu chtěla říct že se mi líbí tak mi po škole řekl že mě miluje jo zní to jako příběh z pohádky ale je o 4 roky starší a kdybych s ním začala chodit tak nás budou všichni řešit a rozebírat to nejhorší je že s nim pojedu na tábor a každý den ho vidím ve škole a nevím co mu mám říct… no jo nebudu vás tu tím zatěžovat kdybyste věděli co mám dělat tak pište :)

 3. Kate napsal:

  Ahoj měla bych jednu otázku.Je mi 13 a nemůžu si pomoct ale kluci v mém věku jsou vážně hodně divní popsala bych je asi takhle chrochtající,slintající hormony zmítaná nechutná havětˇ a tím bych jen začala ale to jsi ve svém článku taky zminˇovala tedˇ ale k věci tomu klukovi co mě přitahuje je 21 a jestli mu to řeknu podstupuji větší riziko než odmítnutí ale také pro mě nejdůležitější věc na světě což není přehnané.Přesto na svůj věk jsem velice vyspělá a na to kolik mi doopravdy je mě netipuje vůbec nikdo,vlastně nezapadám do své třídy přijde mi totiž že ze základní školy by je měli převézt rovnou do psychiatrické léčebny ale možná je to jen tím že puberta mě tak trochu přeskočila.A s tím že by jsme neměli společnou konverzaci tak to si nemyslím protože i když to zní divně jsme ve stejném znamení na což jsem nevěřila dokud mi nebylo až divné jak jsme stejní.Sex no pokud by jsem ho ještě lépe poznala a navzájem by jsme si důvěřovali tak si myslím že ani v tom by problém nebyl.Ovšem největší otázka se nabízí,chtěl by mě vůbec?Tak prosím poradˇte mi

 4. Evul napsal:

  Rozhodně nesouhlasím. 😉 Já a můj kluk jsme od sebe 12 let a všechno klape. :) Moc si rozumíme. Podle mě je věk jenom číslo. 😉 Pravda, nese sebou i jistá očekávání, ale není to rozhodující. Taky každý kluk není stejný, takže to s tím alkoholem tak být nemusí,stejně tak ty kamarádi. Co se sexu týče, pokud Vás straší kluk opravdu miluje, tak počká. 😉 Jestli má ten kluk něco v hlavě, muselo mu být od začátku jasné do čeho se pouští a rozhodnul se sám..Tušil co tak může čekat. :) Podle mě, největší problémem jsou starostlivý rodiče. :/ Ale i to se dá překonat.. Chce to čas.
  Evul 16

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *