Z pokojíčku studentský pokoj? Proměna nemusí být drahá!

S tím jak rosteme, se mění naše osobnost, záliby, vkus a preference. To se týká všeho okolo nás, dětského pokoje nevyjímaje. Co si budeme povídat,  problém je právě ve slově dětský. Ve třinácti, v patnácti a nedejbože v osmnácti vůbec nechceme, aby náš pokoj byl dětský, ale aby vypadal dospěleji jako pokoj studentský. Jenže přeměna pokoje není jen tak a už vůbec ne zadarmo. 

Pokud tedy chceme udělat z dětského pokoje studentský, nezbývá, než sáhnout do úspor z kapesného a brigád, anebo se obrátit na rodiče. Nezoufej, přeměna nemusí být vůbec drahá. Stačí pozměnit pár maličkostí…

Ještě, než se do toho pustíš, ujasni si, co všechno v pokoji potřebuješ dělat? Určitě v něm budeš spát, ale mimo to se v něm budeš i učit, věnovat se koníčkům atd.

Co všechno v rámci proměny pokoje udělat?

Čas od času je dobré pokoj vymalovat. Tím i proměnu začni. Barev můžeš použit vícero a samozřejmě sáhni po svých oblíbených! Neboj, nikde není psáno, že růžová je jen pro malé holky, jen to s ní nepřežeň.

studentske pokoje

Zbytek pokoje slaď do podobných odstínů. Pořiď si polštářky, přehoz přes postel a třeba i kusový koberec. Když ti zbudou peníze, zainvestuj do závěsů, ty umí se vzhledem pokoje udělat zázraky! Jinak se pověnuj detailům jako jsou svíčky, vázičky, oblíbené serepetičky a nezapomeň na stěny. Na ty samozřejmě něco pověsit musíš. Jsi-li sportovkyně, možná na ně nejradši pověsíš žebřiny, ale mnohem levnější a pohlednější bude něco jiného… Co by to byl za studentský pokoj bez plakátu! Zapomeň ale na nějakou hudební skupinu, která se ti beztak brzy ohraje. Vyber si oblíbenou fotku, nebo zajímavý motiv s nech si z toho vytisknout vlastní foto plakát nebo ještě lépe, fotku vytištěnou na samolepce. Tu pověsíš mnohem snadněji (mimochodem klidně i na skříň) a přitom vypadá fantasticky!

Nezapomeň taky na pořádné zrcadlo, to nemůže chybět v žádném dívčím pokoji! Zrcadlo umísti tam, kde jde dobré světlo, ať se vidíš v přirozeném světle.

Postel, skříň a psací stůl nutně nemusíš pořizovat nové, stačí je třeba jen nalakovat do jednoho odstínu. Toužíš-li po něčem novém, zainvestuj do pořádného křesla, sedacího pytle, koutku nebo do kvalitní lampičky, u které se ti bude dobře sedět, až budeš šprtat do noci.  

Jak jsi na tom ty? Co by nemělo chybět v tvém vysněném pokoji?

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. BFFFFFFFFFFFFFFFF napsal:

    az na brigade vydelam taky si koupim pytel a plakaty z filmu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *