Ženy neumí žít bez…

Po čem prahne ženská duše? Pojďme se na to podívat!

…kamarádek a drbání

Mít alespoň jednu dobrou kamarádku je k nezaplacení. To vám potvrdí deset z deseti žen. Každá si občas potřebuje poplakat na ramínku kvůli nešťastné lásce, zanadávat si na otravného šéfa nebo zdrbnout nový účes vaší kolegyně. A nejen to. Vztahy mezi ženami jsou mnohdy více důvěrnější než ty mužské a kamarádky vám tak pomůžou vyřešit i opravdu závažné problémy. Dobrá přítelkyně s vámi bude sdílet vaše radosti a strasti, kterým nemusí rozumět ani váš partner.

A co se drbání týče? Ženy jsou jím proslulé. I když se říká, že jim muži v klevetění zdatně sekundují! A leckdy je i předčí, když poví i to, co neví. A i když se může zdát, že drbny jenom škodí a ničí vztahy, nevinné plkání ženám neuškodí. Naopak, prospívá jejich zdraví. Alespoň podle nedávného průzkumu amerických vědců. Zvyšuje míru progesteronu v krvi, který má vliv na menstruační cyklus, těhotenství ale i na sociální vztahy. A navíc snižuje míru stresu. Dost důvodů proč si jednou za čas zadrbat, nebo ne?

…nákupů

Je jen málo žen, které chodí nerady nakupovat. Nákupy k našemu životu patří stejně jako dýchání. Jak jinak si taky v našem civilizovaném světě opatřit něco k snědku nebo na sebe?

Potraviny ale teď nechme stranou. Kapitolou samou pro sebe je oblečení! Botičky, kabelečky, sukně, šaty, trička, to je oč tu běží! Nadšeně hopsáme po obchodech, abychom objevily ten nejlepší model za co nejvýhodnější cenu. Chceme se přece líbit! A příští týden stejně bezradně stojíme před skříní a nemáme co na sebe. Shopovací kolotoč se roztáčí nanovo…

…čokolády

Čokoláda, ta sladká kakaová dobrota, nám ženám, leckdy pomáhá překonat mnohé. Od srdceryvného rozchodu, přes podzimní depku až po zahnání chutě na něco sladkého. Prostě je vždy důvod osladit si život.

Navíc podle nedávného průzkumu vyšlo najevo, že pojídání sladkostí zvyšuje hladinu serotoninu v lidském těle. A proč je pro nás serotonin tak důležitý? Při jeho nedostatku dokážeme být pěkně podrážděné a protivné. Naše tělo si prostě žádá svou denní dávku štěstí. Tak jděte do čokolády, zvlášť do těch s velkým procentem kakaa.

mužů

A to nejdůležitější nakonec. Tak jako muži neumí žít bez žen, ženy neumí žít bez mužů. Pěkně nám do sebe tahle skládačka zapadá, že? Ač na naše protějšky často nadáváme a občas si kvůli nim i popláčeme, bez nich by to prostě nebylo ono! Protože co je čokoláda proti pevnému mužskému objetí, jemnému pohlazení nebo sladkého polibku.

Kristýna Dušková

Zdroj: http://www.novinky.cz/zena/zdravi/171103-kleveteni-a-drby-prospivaji-zenskemu-zdravi.html
http://www.jihlavske-listy.cz/priloha359-proc-zeny-potrebuji-cokoladu.html

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *