Žhavé tipy na letní čtení

Hledáte prázdninové čtení? Přinášíme vám pár skvělých tipů na letní dovolenou. Ať jste mladá žena nebo starší muž, každý si vybere svůj oblíbený žánr. Pořiďte si knihy, které si přečtete na pláži pod slunečníkem nebo večer na terase u sklenice vína. Nezapomeňte na své ratolesti- nakupte jim literaturu pro děti.

Dan Brown- Inferno

Robert Langdon je zpět! Dan Brown představuje svou nejnovější knihu Inferno. Langdon se v nemocniční posteli a nemá žádné tušení, kde se ocitl a jak se sem dostal. Nepamatuje si události posledních dní a někdo se ho pokouší zabít. Čekejte velmi napínavé chvilky a poutavý děj zasazený v italské Florencii a Benátkách. Možná vás tahle kniha dostane tak, že vaše příští dovolená bude právě v Itálii.

analfabetkaJonass Jonasson- Analfabetka, která uměla počítat

Již druhá kniha Jonasse Jonassona slaví celosvětové úspěchy. Analfabetka, která uměla počítat je humorně laděný román, který vypráví o černošské dívce Nombeko Mayeki z chudinské čtvrti Johannesburgu. Neumí číst, zato vyniká v matematice a díky tomu se dostane až do Švédska. Kniha je vtipná až ironická a určitě vás nezklame.

Stephen King- Doktor Spánek

Milovníky hororové klasiky od Stephena Kinga jistě nadchne kniha Doktor Spánek. Autor navazuje na svůj úspěšný román Osvícení (kvalitně zfilmovaný Stanleym Kubrickem se skvělým Jackem Nicholsonem). Hlavním hrdinou je dospívající Danny. Začne pracovat v hospicu, kde druhým poskytuje útěchu před smrtí. Stává se z něj doktor spánek. Vše se začne měnit, když naváže telepatické spojení s dvanáctiletou Abrou. Zvítězí tentokrát dobro nebo zlo?

seznam smrtiFrederick Forsyth- Seznam smrti

Při čtení románu Seznam smrti se ocitnete mezi zabijáky nebezpečných teroristů. Nyní je na seznamu Kazatel, který verbuje mladé muslimy k vraždám, a bude těžké jej vypátrat. Kniha je určena nejen pro příznivce Fredericka Forsytha, jehož doménou jsou zpravodajské služby, utajené akce a terorismus ve spojení s politickými hrami. Ve svých knihách se nechává inspirovat skutečnými událostmi a při shromažďování informací je velmi pečlivý.

E. L. James- trilogie Padesát odstínů šedi, Padesát odstínů temnoty a Padesát odstínů svobody

Všichni o ní mluví, možná se trošku potutelně usmívají a vy jste ji ještě nečetla? Pak si určitě sbalte na cesty všechny díly této milostné trilogie, která vás zaujme stejně jako miliony dalších lidí. Vypráví o Anastasii Steelové a jejím vztahu k Christianovi Greyovi. Zpočátku to sice vypadá na klasickou lásku mezi dvěma lidmi, ale brzy začnete tušit, že Christian Grey má své tajemství. Nečekejte náročné čtení, ale romantiku plnou napětí a vášnivých scén. Trilogie se stala jednou z nejrychleji prodávaných knih po celém světě.

Zlodějka knihMarkus Zusak- Zlodějka knih

Pokud toužíte po něčem dojemnějším, sáhněte po Zlodějce knih. Jedná se o velmi poutavý příběh, který vypráví sama smrt. Hlavní postavou je malá Liesel Memingerová, která jede s bratrem k náhradním rodičům. Cestou však její bratr zemře, a tak smrt poprvé dívku potkává a rozhodne se ji sledovat. Román je zasazen do období druhé světové války, pojednává o tématu rasové diskriminace a holocaustu. Kniha se velmi dobře čte a ukápne u ní nejedna slza.

Timur Vermes- Už je tady zas

V roce 2011 se Hitler probouzí uprostřed Berlína a vůbec netuší, co se děje. Postupně zjišťuje, v jaké době se vlastně ocitl. Shoda náhod mu opět nahraje báječnou příležitost, jak se prosadit. Nejprve v televizi pouze hostuje, poté získá vlastní televizní pořad. Kolik diváků bude jeho show sledovat? To zjistíte, až si přečtete tuhle knihu.

 

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. niki napsal:

    zkusím je přečíst

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *