Znamení rozhodují, aneb hodíme se k sobě?

Horoskopy se dnes těší poměrně velké oblibě. Nejsou už výlučnou záležitostí astrologů, kteří nám vyčtou z postavení hvězd osud. S charakteristikami znamení, ve kterých jsme se narodily, se setkáme téměř v každém časopise či na téměř každém webu. A někteří podle nich vybírají dokonce i přítele.

Znám pár lidí, kteří už mají vytknuté ,,chlívečky“ vhodných i nevhodných znamení, kdy krasavec nekrasavec, netrefí-li se, prostě má útrum. Některé seznamky na tom vystavěly i své know-how, a nabízejí možnost vyhledávat partnery podle znamení, ale třeba i přímo podle data narození, které je potřebné pro numerologii.

Pokud mluvíme o znameních, tak je tím míněna západní astrologie a dvanáct tradičních znamení – beran, býk, blíženec, rak, lev, panna, váhy, štír, střelec, kozoroh, vodnář a ryby, přičemž každé znamení má své známé specifické rysy, silné i slabé stránky, podle nichž se k sobě jednotlivá znamení hodí nebo hodí.

V západní astrologii rozhoduje, v jaké části roku jsme se narodili, každému měsíci přísluší přibližně jeden měsíc. Ne každému, ale tato charakteristika postačuje. Proto některé seznamky umožňují vyhledávat i podle čínského zvířetníku, kdy naopak rozhoduje rok narození.

Každé zvíře z čínského zvířetníku vládne vždy jeden rok. Podle toho, které znamení vládlo v roce našeho narození, jsme tak – krysou, buvolem, tygrem, zajícem, drakem, hadem, koněm, kozou, opicí, kohoutem, psem nebo vepřem. A opět některá znamení spolu souzní příkladně, jiná o poznání méně.

A kdo dá na předchozí kritéria, většinou ho zajímá i numerologie. Ta umí podle dne narození prozradit číslo, které ovlivňuje psychiku – od jedničky po devítku (dvojmístná čísla se sčítají, až vyjde jednomístné), a dále osudové číslo – součet všech numer v datu narození, až vyjde číslo jednomístné – opět od jedničky až po devítku.

I u numerologie má každé číslo svůj význam a přisuzuje svým nositelům jiný typ temperamentu, vlivu na okolí a také jiné ideální protějšky. Každopádně je dobré vědět, že znamení a numerologie nám sice prozradí něco o základních rysech, nikoliv však o povaze, a ta většinou bývá pro vztah stěžejní. Stejně jako to, jestli přeskočí ona pověstná jiskra.

ZP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *