Jak zahnat nudu ve škole?

Poslední dny školního roku bývají šíleně nudné. Už se neučí – díkybohu!, ale přesto se musí sedět ve třídě a být pokud možno zticha. Jak zahnat nudu?

Tady je pár nápadů:

Telefon

Telefon je parádní, je v něm spousta her a všemožných nastavení, ale bohužel je ani v těchto posledních dnech učitelé na stolech nevidí moc rády. A navíc baterka nevydrží celý den, takže je to zábava jen na chvíli.

nuda pred skolouStolní hry

Nemám na mysli člověče nezlob se, pexeso nebo jiné dětské hry, ale takové piškvorky nebo lodě dokáží zabavit tebe i spolusedícího na dlouhé hodiny.

Kreslení

Kreslení a vybarvování, vděčná záležitost. Nemusíš si malovat obrázky typu sluníčka a srdíčka, ale můžeš si vyzkoušet třeba papírové tagy, grafiti, když je potom zkusíš vybarvit, je na světě zábava klidně na celou hodinu.

Hudba

Dones si do školy mp3 a poslouchej. Přitom můžeš polehávat na lavici a udělat si pořádný relax. Když budeš šikovná a k maskování použiješ dlouhé vlasy nebo třeba rolák, učitelé se o tom nemusí vůbec dozvědět.

Dopisování

Dopisujte si s několika spolužáky najednou, nemusí to být ani nijak smysluplné, stačí, když budete psát, co vás právě napadne a když si pak celý ten vzniklý nesmysl přečtete, puknete smíchy.

Pomoc učitelce

Ne to není sci fi ale šance se zabavit. Před prázdninami je třeba uklidit sklady učebnic, kabinety, školní knihovnu apod. Domluv se s kámoškama a nabídněte pomoc učitelce. Když nebude mít zájem třídní, zkuste to ještě v kabinetu fyziky, chemie, tak bude práce možná trochu víc. :-)

Zkrátka to chce pořádnou dávku trpělivosti. Ale pár dní to člověk vydrží a pak už tu jsou konečně 2 měsíce volna! Hurá, hurá , hurá!

Sandra Š.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *