4 důvody proč vyrazit s kámoškou na dovolenou na Korfu

Plánuješ si program na léto a ráda by sis s kámoškou zaletěla někam k moři? Vsaď na Korfu! Na tomhle řeckém ostrově tě čeká nejen sluníčko a relax na pláži, ale i spousta příležitostí, jak se společně pobavit.

potapeni1. Písčité pláže a čisté moře jsou „number one“

Ať už si potřebuješ odpočinout od školy nebo práce, na luxusních korfských plážích se ti to zaručeně povede. Na Korfu najdeš spoustu příjemných zálivů, kde si můžeš lehnout do písku a opalovat se nahoře bez. Pokud raději odpočíváš ve vodě, nezapomeň si do kufru přibalit šnorchl a brýle, v průzračném moři uvidíš hejna barevných rybek.

 

2. Okouzlující příroda všude, kam se podíváš

Pokud chceš na sociálních sítích oslnit exkluzivními fotkami, pak je dovolená na Korfu jasnou volbou. Neexistuje lepší ateliér než místní vápencová skaliska a západy slunce na moři. K nejfotogeničtějším místům patří například „průliv lásky“ v Sidari nebo mys Drastis.

Pokud na Korfu vyrazíš začátkem léta, nenech si ujít ani jízdu na kole vnitrozemskou částí ostrova. Hory kolem dokola obklopuje smaragdová zeleň a voní tu rozkvetlé pomerančovníky i divoké orchideje.  S takovou krásou se na českých loukách jen tak nesetkáš!

Řecký salát

3. Dobré a zdravé jídlo

Během dovolené na Korfu se nemusíš bát ani o svoji štíhlou linii. S kamarádkou si můžete vesele dopřát všechny řecké speciality – jsou dobré, zdravé a člověk po nich nepřibírá jako po svíčkové s  knedlíkem. Ochutnej například tradiční řecký salát ze šťavnatých rajčat a paprik zalitý lahodným olivovým olejem.

4. Bujaré večery s hudbou a tancem

Dobrá nálada Řekům rozhodně nechybí, o tom se můžeš přesvědčit v místních tavernách, kde se hraje, zpívá a tancuje pomalu až do svítání. Pokud jsi v tanci nesmělá, po pár skleničkách Metaxy nebo hašlerkového Ouza se ti nohy roztančí samy. Řekové jsou navíc velice milí a temperamentní, a tak se třeba seznámíš s někým okouzlujícím a zajímavým.

Zajímá tě, na kolik taková snová dovolená v Řecku může vyjít? Za málo peněz tady dostaneš hodně muziky. Týdenní dovolenou v oblíbeném letovisku Sidari s programem all inclusive totiž pořídíš již kolem 14 000 Kč!

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *