Jak být oblíbená?

Od svých starších sourozenců či od rodičů sice stále slyšíš, že oblíbenost není důležitá, že podstatné je mít pár opravdu dobrých kamarádů, kterým se můžeš svěřit, ale ty stejně toužíš být hvězdou party, tím, bez koho se neobejde žádná zábava? To je naprosto pochopitelné a Frendka ti teď poradí, jak na to!

46138BB5-D688-4BC1-B97E-A1134331CCA3

Buď svá

Neznamená to, že máš být exotem, ale nemusíš se za každou cenu přizpůsobovat okolí. Nechtěj být kopie někoho jiného, ať už v oblékání nebo ve stylu hudby, kterou posloucháš. Budeš-li originální a vyjádříš svůj názor (musíš ovšem nějaký mít!), budeš pro lidi okolo tebe mnohem zajímavější než holky, které jen tupě napodobují své idoly.

Respektuj své okolí

Každý má právo na názor, a i když se ti cizí pohled na věc nelíbí nebo ti připadá pitomý, nesnaž se za každou cenu dotyčného shodit nebo urazit. Totéž platí i o určitých výstřednostech či nedokonalostech tvých známých – každý je jiný a hlavně, každý má nějakou vadu, tak zkus být tolerantní a respektovat to.

Naslouchej ostatním

Nauč se skutečně po_slouchat, co ti kdo říká, a ne jen bezmyšlenkovitě přikyvovat. Dáš-li najevo svůj zájem o druhého, bude se zajímat i on o tebe. Navíc možná zjistíš, že ten, koho jsi měla do té doby za nezajímavého či nudného, je ve skutečnosti pozoruhodný člověk.

Nepomlouvej

Pokud někomu slíbíš, že jeho tajemství neprozradíš, svůj slib dodrž! Nepřidávej se k drbání ostatních, nikdy nemůžeš vědět, kdo tě u toho vidí nebo slyší. Ty taky nechceš být pomlouvaná, drž se tedy hesla „co nechceš, aby druzí dělali tobě, nedělej ty jim“.

Buď v pohodě

Nemusíš ze sebe za každou cenu chrlit vtípky, ale ukaž, že máš smysl pro humor. Zkus se povznést nad vlastní sebestřednost a zasmát se sama sobě. To je schopnost, kterou jen tak někdo nemá a tvé okolí to určitě ocení. Nedělej si zbytečnou hlavu z každodenních nepříjemností a pokus se být v pohodě. Usměvavé lidi mají všichni radši než zakomplexované ubrekánky.

Anička
foto: unsplash

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. lira napsal:

    doufám že mi to pomuze , jedna holka si dela z kluku srandu a nadava ostatnim. kluci s s toho dělají srandu a je oblíbená. myslim si ze chces dělat zajímavou. a u toho pomlouvání, ona pomlouvá furt jmenuje se linda barkociová a je z anglie, je oblíbená taky proto že umí bezvaně anglictinu a kluci na ní valí ve škole uči při hpdině ajngliny. co si o tom myslis?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *