Proč se učit od začátku školního roku?

Školní rok nabírá na obrátkách a písemky, zkoušení a testy taky. Nikomu se do učení zrovna moc nechce, a tak to hrozí prvními průšvihy v podobě špatných známek a s nimi spojeným stresem a špatnou náladou na domácí půdě. 

Jediné, jak se těmto negativním jevům vyhnout, je začít se učit hned od začátku roku. Jak na to a proč vlastně? 

Pojď se podívat na důvody, proč je dobré se učit už od začátku. 

studentka
Na začátku je toho míň

Na začátku roku je učiva poměrně málo. Jasně, opakují se látky z loňského roku, ale to už v hlavě někde je a stačí to probudit k životu. Nového učiva je ale ještě málo a tak není těžké je dostat do hlavy.

Budeš mít na co navázat

Už to tak je. Všechno na sebe navazuje. Když se tedy na začátku vybodneš na učení, nebudeš mít na co navazovat a budeš mít ve znalostech mezery. A věř tomu, že učitelé ví, jak zjistit, kde ony mezery jsou.

Dobré známky se hodí 

Znáš to, ten kdo má dobré známky, nebývá zkoušený tak často jako ten, kdo od začátku sbírá čtyřky. U těch se špatnými známkami mají učitelé tendence dávat jim další a další šance na opravu známek. No a kdo by po tom toužil, že?

Klid doma 

Když doma ukážeš vůli učit se hned od začátku, rodiče se uklidní a v průběhu roku tě možná nebudou v učení tolik kontrolovat.

Dobrý pocit 

Dobrý pocit z toho, že pro to co chceš a musíš, děláš maximum a že nemusíš mít špatné svědomí z toho, žes učení podcenila, je k nezaplacení. Zkus jet v tomto režimu jeden měsíc a uvidíš sama.

Jak začít s učením? 

Prázdniny utekly jak voda, ale mozek neuvěřitelně zlenivěl. Jak se teda donutit po několika hodinovém učení se ve škole, učit se ještě doma?

Vsaď na pravidelnost. Samozřejmě záleží na tom, zda máš po škole ještě nějaké aktivity. Jak se zařídit když domů ze školy chodíš o půl druhé a kroužek ti začíná ve tři a domů z něj chodíš o půl páté? Po tom, co přijdeš ze školy, udělej to nejnutnější do školy na druhý den. Díky úkolům si krásně zopakuješ danou látku a budeš si ji dobře pamatovat. Pak jdi do kroužku, po něm si dej chvíli pauzu, najez se a tak a pak se vrhni na učení. Uč se ve vyvětrané, klidné, dobře osvětlené místnosti. Začni s těžšími předměty a konči s těmi oblíbenými a jednoduchými.

Každému samozřejmě vyhovuje jiný styl učení a režim, jaký je ten tvůj?

Sandra Š.
foto: pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *