Jak se připravit na rozchod?

Máš tušení, že se s tebou chce tvůj kluk rozejít? Chceš se na to připravit, aby to tolik nebolelo a abys nebyla za úplnou blbku? 

Ze všeho nejdříve se uklidi a neplaš. My holky si někdy dokážeme vyfabulovat neskutečné věci a kluci pak jen zírají, jak jsme na to přišly. Takže to, že ti pár hodin nepíše, opravdu neznamená, že je všemu konec. 

smutna holka_rozchod

Udělej si analýzu

Buď k sobě upřímná a objektivně si vyhodnoť, jestli je opravdu něco, v čem vám to neklape, jestli je něco, co ti třeba vyčítal, ale ty jsi s tím nic neudělala, nebo jestli jsi mu neřekla něco, co by mu mohlo ublížit… Důvodů, proč vztahy končí je nespočet, od nevěry, až to zjištění, že to prostě není nějak ono. 

Je možné, že na důvod třeba ani nepřijdeš. Ale bacha, je taky možné, že na něco přijdeš, ale tvůj kluk se s tebou přitom vůbec nebude chtít rozejít, tak svou vztahovou analýzu dobře zvaž a nedělej z ní příliš ukvapené závěry.

Jak se rozchod připravit?

Pokud ale opravdu cítíš, že je vztahu konec, je dobré se na to připravit, i když připravit to asi nejde stoprocentně a není to vůbec easy. 

Takže pokud víš, že je konec, zvaž, jestli to nejsi spíše ty, kdo by to měl ukončit. Můžeš ho „předběhnout”, říct mu to ty a tím být alespoň o krok napřed. 

Až to na tebe vybalí, nehysterči, úplně klidně se zhluboka nadechni a vydechni a pak teprve mu na to něco řekli. Myslím, že nikdo nechce být na konci vztahu za krávu, která na něj vytáhla všechnu špínu za poslední dobu. Zkus být nad věcí. Jasně, kapesníčky měj v pohotovosti, ale stejně zkus se udržet a lítostivý potok nadávek a slz si nech na večer do polštáře. 

Buď připravená a nenech se zlomit

Připrav si otázky i argumenty. Teda v případě, že tě zajímá co a jak. No a samozřejmě se připrav na to, že upřímnost bolí a že se ti to, co bude říkat, asi moc líbit nebude. Ale to zvládneš, hodíš se prostě do nějakého automódu, který znáš ze školy nebo z přednášky od rodičů a ustojíš to. 

Taky si odpusi nějaké ty jízlivé poznámky na rozloučenou a zkus mu naopak popřát, ať je spokojený. Budeš se cítit líp a nebudeš si nic vyčítat. Navíc tak odejdeš jako dáma a ne jako zoufalka.

Zakaž si mu pak psát. Až se rozejdete, domluv se třeba s kámoškou, že až budeš mít ten blbý nápad, že mu napíšeš a budeš ho prosit, aby si to rozmyslel, napíšeš jí a ona tě za každých okolností od toho odradí… 

Jo a taky není od věci mít doma připravenou zmzrku nebo něco na zub a nějaký ten filmík, u kterého si popláčeš. 

Ale neboj se, všechno přebolí a není konec světa. Naopak se ti rozchodem otevírají nové příležitosti a věř, že stojí za to je prozkoumat. Tak hlavu vzhůru!

Sandra Š.
foto: pexels

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *